Atlético Madrid CZ/SK

Simão byl dojat a dostal památeční medaili

10/03/2012 16:59 // Sebyk // 533 zobrazení // zdroj: marca.com, clubatleticodemadrid.com

Čtvrteční utkání bylo příběhem jednoho velkého návratu - na stadion Vicente Calderóna se svým týmem přijel bývalý tahoun Atlética Simão Sabrosa. Samotný Portugalec se na utkání velice těšil a ani fanoušci červenobílých na jednoho ze svých miláčků nezapomněli - divácké ochozy zdobily nápisy jako "Vítej doma, Simão!"

Pro dvaatřiceletého křídelníka to byl návrat velice emotivní, před utkáním se nechal slyšet, že zápas proti jeho bývalému zaměstnavateli pro něj bude "návratem domů". Po samotném utkání se Simão nechal slyšet: "Jsem ohromně dojat, protože fanoušci ukázali, že mě stále mají ve svých srdcích, a respekt je ve fotbale ta nejkrásnější věc. Je to to nejcennější, co se vám může stát, když hrajete proti klubu, jehož dres jste jednou oblékali. Hovoří to o tom, že jste pro ten klub udělali vše, co jste mohli. Nemohl bych si od nich žádat více," řekl značně pohnutý hráč, jímž po celý zápas cloumaly silné emoce.

Během utkání Simão ukázal, že ze svého umění, kterým si získal ochozy na Calderónu, skoro nic neztratil. Dokonce vstřelil jedinou branku svého týmu, kterou však - jak před duelem slíbil - vzhledem k respektu, který k Atléticu chová, neslavil. "Můj gól nás vrátil do hry. Nebyli jsme daleko ani druhé brance. Ve druhé půli jsme předváděli, co doopravdy umíme, dokázali jsme s Atléticem hrát vyrovnanou partii a šance do odvety jsou otevřené. Nebude to ale vůbec jednoduché - Atlético má stále dva góly náskok a vstřelit tomuto týmu dvě branky není vůbec nic lehkého," vyjádřil se Simão k odvetě, která se odehraje příští čtvrtek na turecké půdě.

Za jeho cenné služby, kterými přispěl mimo jiné k vítězství v Evropské lize nebo k zisku Evropského superpoháru, Simãa odměnil i klub Atlético Madrid. Jeho prezident Enrique Cerezo svému bývalému podřízenému po zápase předal památeční medaili jako poděkování za vše, co pro klub Simão učinil. "Byl a stále je skvělým fotbalistou. Po celou dobu, co navlékal dres tohoto klubu, byl velkým profesionálem a velkou osobností s neobyčejnými lidskými kvalitami. Dnes jsme měli tu čest přivítat starého přítele. Fanoušci se nikdy netajili svou přízní, kterou k němu stále chovají. Dnešek toho byl jen důkazem. Simão byl jeden z lídrů kabiny a ukázal se být skvělým kapitánem," prohlásil při této příležitosti Cerezo.

Video z předávání medaile

Komentáře (2)
  1. koukam, ze cerezo se snazi sbirat bodiky u fanousku. nase vedeni pokrytecky jako vzdy – hrace, kteryho samo vystve, po natolik cennejch sluzbach oznaci za nepotrebnyho a nekam ho vysype jako odpadky, nakonec jeste vychvali a vyznamena %-)

    • Nj právě, když chce dávat nějakou medaili, proč mu ji nedal třeba když odcházel? *BZZ*
      Jinak ale hezké gesto no, kéž by se jednou vrátil třeba jako člen realizačního týmu :-)


Komentáře

No trackbacks yet.