Atlético Madrid CZ/SK

Sílvio: Všechno to utrpení mi dodalo na síle

16/07/2012 16:52 // Sebyk // 578 zobrazení // zdroj: marcac

Portugalský krajní obránce Sílvio přicházel minulé léto ze Sportingu Braga s velkými očekáváními – vždyť za něj Atlético také vyskládalo sedm milionů euro. Svou první sezonu v červenobílém si však Sílvio jistě představoval jinak.

Začal sice solidními výkony, kterými si brzy získal důvěru fanoušků, zbytek jeho sezony však poznamenaly problémy s třísly a následně vážné zranění kolena, které si na jaře po návratu do tréninku obnovil.

Smolný rok mu však prý dodal na síle a Sílvio je připraven porvat se o svou šanci. Nečeká jej však nic lehkého – pravý kraj obrany si za jeho nepřítomnosti předplatil Juanfran, nalevo prozměnu vládne Filipe.

Začala vám příprava – očekával jste, že bude takhle náročná?
Většinu trenérů a jejich praktik jsem znal už z minulé sezony. Tréninky pod Cholem jsou vždycky náročné, takže jsem čekal, že to bude tvrdé.

Stejně vás taková intenzita nepřekvapila, i když jste Simeoneho praktiky znal již z dřívějška?
Ne, protože tak to má být. Teď je potřeba pořádně zabrat, aby nám během sezony nedošly síly a abychom na jejím konci mohli sklízet plody své práce z přípravy.

Kvůli zraněním jste přišel v podstatě o celou sezonu. Jak se cítíte teď?
Pravda, celou sezonu jsem byl zraněný, ale můj hlavní problém s kolenem vyřešil chirurgický zákrok a teď se již cítím dobře. Jsem na sto procent připraven hrát. Zranění jsou už definitivně za mnou. Uzdravil jsem se a teď cítím, že jsem schopen pomoci svým spoluhráčům a týmu k tomu, abychom naplnili vytyčené cíle.

Když se ohlédnete za svou první sezonou v Atléticu, tak si asi říkáte, že nemohla být o moc horší…
Přišel jsem do Atlética s cílem, abych se stal součástí základní sestavy a odehrál celou sezonu. Začal jsem myslím slušně, ale pak jsem měl velkou smůlu, přišla ta zranění a nemohl jsem hrát. Tahle sezona pro mě byla špatná, hodně špatná…

Když jste se dal ve druhé polovině sezony jakž takž do pořádku, tak vás navíc trenér Simeone ve svých nominacích přehlížel…
To je dané tím, že jsem tehdy ještě nebyl stoprocentně fit. Vypadalo to, že jsem již uzdravený, ale pořád jsem nemohl trénovat na sto procent. V tom momentu jsem se rozhodl jít na tu operaci kolena. Raději jsem s fotbalem přestal, podstoupil tu operaci a dal se úplně do pořádku. Teď se cítím již dobře.

Je těžké udržet si čistou hlavu při tak dlouhé pauze?
Není to lehké, protože spoustu měsíců trávíte doma zraněný a bez fotbalu. Teď jsem ale zpět a toužím znovu hrát, chci se porvat o své místo. Uplynulá sezona pro mě byla hodně náročná, hodně špatná, hlavně psychicky. Měl jsem velkou smůlu.

Jak tedy hledíte do nadcházející sezony?
Mým jediným cílem je hrát. Jsem hráč a potřebuji hrát. Vím, že to bude velmi těžké, protože Juanfran má přede mnou náskok. Minulou sezonu zakončil ve velkém stylu a navíc se stal mistrem Evropy. Ale já se chci prosadit, vím že mám kvalitu na to hrát za tenhle tým.

Jak vás všechno to utrpení změnilo?
Jsem teď mnohem silnější. Ty měsíce, kdy jsem byl zraněný, nebyly lehké, ale pomohlo mi to jako hráči vyspět.

Ve Sportingu Braga jste mimo pravé strany hrával i na levé. Budete tuto sezonu žolíkem na kraj obrany?
Je pravda, že v Braze jsem hrával i nalevo, ale moje místo na pravém kraji obrany a to je pozice, o kterou budu tento rok bojovat.

Kromě Filipeho nemá Atlético v kádru žádného levého beka. Přišel Simeone s alternativou, že byste mohl případně zaskakovat právě za Filipeho?
Je to jedna z možností, určitě, ale Simeone zatím nic takového nezmiňoval.

Když už mluvíme o Cholovi, co se s jeho příchodem změnilo?
Zejména agresivita a nasazení hráčů. Manzana jsem měl rád, líbil se mi, ale příchod Chola z nás učinil vítězný tým.

A co přinesl Simeone na osobnostní bázi?
Ačkoliv jsem v minulé sezoně v kabině ani na trénincích mnoho času nestrávil, mohu říci, že Cholo hodně mluví k hráčům, dodává nám na sebevědomí, což je velmi důležité.

Cholo má osobnost rozeného vítěze…
Ano, Cholo nám dokáže předat svou osobnost. Teď jsme mnohem agresivnější, hrajeme s větším nasazením a bojovností.

…a dovedl vás k trofeji. Po vítězství v Evropské lize budou očekávání fanoušků mnohem větší, budou vyhlížet účast v Lize mistrů…
Je to tak. Vyhráli jsme Evropskou ligu, hlavním cílem je teď dostat se do Ligy mistrů.

Zúčastnil jste se dvou finále Evropské ligy v řadě – minulý rok jste v dresu Bragy na trofej nedosáhl, letos jste sledoval vítězství Atlética v hledišti. Abyste mohl vítězství oslavit na hřišti, budete se muset zúčastnit dalšího finále…
No, říká se do třetice všeho dobrého, ale já hlavně doufám, že se dostaneme do Ligy mistrů. Chci teď spíše pravidelně hrát, než vyhrávat tituly a sbírat trofeje.

Simeone chce do nové sezony vstoupit s úzkým kádrem. Nemyslíte si, že je to trochu riskantní, zvlášť když budete bojovat na třech frontách?
Ne, protože ač je úzký, tak je i zároveň dostatečně kvalitní. Jde o to, že příležitost budou dostávat mladší hráči. Cantera Atlética má velkou kvalitu a je potřeba toho využít.

Cholův příchod výrazně zlepšil defenzivní hru týmu. Čím to je?
Myslím, že hlavně tou agresivitou a nasazením. Když hrajeme s větším nasazením, dostáváme méně branek.

Odešli Antonio López, Perea a Domínguez, tedy tři kapitáni. Myslíte si, že jejich odchodem tým ztratí na vůdčích schopnostech?
Ne, protože ač byli skvělými hráči a vůdci, tak máme v týmu další hráče se silnou osobností, ze kterých mohou být dobří kapitáni – jako například Gabiho a Tiaga.

Komentáře (1)
  1. na zacatku minuly sezony se mi fakt libil, ale obavam se, ze juanfran ani filipe ho do sestavy nepusti. cesta povede tak maximalne pres zraneni jednoho z nich, coz bych si nepral. skoda, je to solidni hrac, ale tech sedm mega se melo vyuzit jinak… :(


Komentáře

No trackbacks yet.