Sevilla FC – Atlético Madrid 0:0

01/03/2015 21:00 // Mindrot // 257 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com, insidespanishfootball.com, marca.com, sevillafc.es, madridatleticos.com

Diváci sa gólu na Pizjuáne nedočkali.

Šláger kola medzi piatym a tretím celkom ligovej tabuľky skončil bez gólov. Oba tímy mali za sebou zápas v priebehu týždňa, no Atléti mali navyše jeden deň oddychu, aj napriek tomu však práve oni pôsobili oveľa unavenejším dojmom. Cholo Simeone sa musel zaobísť bez Siqueiru a Saúla, naopak sa vrátil Koke, ten však začal na lavičke. Podobne ako Torres a Mandžukić, Simeonem zvolená zostava sa najviac podobala na 4-4-1-1 s Griezmannom na hrote a Ardom operujúcim pod ním.

Od začiatku bolo k videniu obrovské množstvo osobných súbojov a drobných faulov, ako je to pri zápasoch týchto dvoch súperov zvykom. Prvú šancu si pripísal domáci Bacca v 14. minúte, jeho tvrdú strelu Moyà zneškodnil. O minútu neskôr vybojoval Iborra loptu a založil rýchlu kontru, Aleix Vidal sa zbavil dvoch brániacich protihráčov hostí a vypálil na bránu, Tiago však odklonil loptu preč od brány. Prvú možnosť si Atléti zaknihovali po dvadsiatich minútach, po faule na Raúla Garcíu nasledoval priamy kop z dobrej pozície, Griezmann poslal loptu vysoko nad.

Tlak Sevilly sa s pribúdajúcimi minútami stupňoval, aby nie, hostia hrali bez náznaku myšlienky a systému. Vitolo sa dvakrát v šestnástke hostí ocitol na zemi a Iborra následne trafil konštrukciu Moyovej brány. Domáci si samozrejme pýtali penaltu, Clos Gómez bol neoblomný. Hostia sa vymanili spod tlaku opäť štandardnou situáciou, Gabi našiel centrom Raúla Garcíu na zadnej tyči, Navarrčan hlavou nemieril presne. Nervionenses jasne predčili hostí, tí pôsobili mimoriadne pasívne a neškodne. Griezmann na hrote bol stratený a kombinácie Tiaga, Gabiho a Maria postrádali bez Kokeho akúkoľvek kreativitu.

Po zmene strán chceli domáci nadviazať na svoj výkon z prvej časti a podčiarknuť svoju dominanciu gólom, skutočnosť však bola taká, že pred Moyovou bránkou už nevznikali také požiare ako pred prestávkou. Najväčšiu šancu domácich mal po centri z priameho kopu Coke, Moyà však výborne zasiahol. Aj napriek tomu nepôsobila obrana hostí najistejšie, do veľkého vápna letelo množstvo nebezpečných lôpt a zadáci v červenobielom ich neraz odvracali v poslednej možnej chvíli. A na trávniku sa iskrilo, Clos Gómez rozdával jednu žltú kartu za druhou, celkovo jedenásť, z toho sedem pre hostí.

Až po hodine hry predviedli Atléti niečo, na čo sa už konečne dalo pozerať. Bol to dôsledok striedaní, na trávnik sa dostal Fernando Torres a o pár minút aj Koke. Najmä prvý menovaný hýril aktivitou a predviedol pár dobrých akcií. Najväčšiu šancu mal Griezmann práve po Nandovom úniku po ľavom krídle, Francúz však dostal prihrávku na päty a nemohol urobiť viac. O niečo neskôr si títo hráči svoje úlohy vymenili, Torresova strela z hranice vápna po Griezmannovej prihrávke mierila rovno do náruče Sergia Rica.

Poslednú zmenu vykonal Cholo pätnásť minút pred koncom, Griezmanna nahradil na trávniku Mandžukić. Medzitým skúšal Raúl García nachytať Rica pokusom z polovice ihriska, minul však bránu o pár metrov. Fernando Torres si zaknihoval ešte jednu veľkú príležitosť, sólo od polovice ihriska najprv zastavil pred šestnástkou zaseknutím, následne sa opäť zbavil dvojice brániacich protihráčov, no jeho polostrela-poloprihrávka neriešila vôbec nič. Sevilla v závere zatlačila hostí, no výsledok 0:0 ostal v platnosti aj po konečnom hvizde, na nemalú frustráciu domácich, pretože boli v priebehu stretnutia oveľa lepším tímom. Atlético opäť podalo matný výkon a ich posledné dva zápasy robia fanúšikom nemalé vrásky. V ďalšom kole zavíta na Calderón v kľúčovom zápase jari Valencia, proti ktorej nebudú môcť nastúpiť vykartovaní Griezmann a Miranda.

statssev

Na jeseň sa z penalty presadil aj Raúl García.

V prvý marcový deň čaká Atlético zápas mimoriadnej dôležitosti. Hráči majú február za sebou, mesiac, kedy nedokázali bodovať v žiadnom stretnutí na pôde súpera, uvidíme, či túto nelichotivú štatistiku zlomia práve na extrémne náročnom štadióne Ramóna Sáncheza Pizjuána, kde ich privíta domáca Sevilla. Tá zvádza boj s Valenciou o štvrté miesto, v poslednej dobe im však akoby dochádzal dych a aj keď si cez týždeň vybojovali v Európskej lige postup do osemfinále, v domácej lige sú na tom podobne ako Atléti a na stánkoch súperov nechávajú pravidelne všetky body.

Veľká novinka v tábore hostí, do nominácie sa po zranení vracia Koke a lekári mu dali zelenú pre štart od začiatku. Naopak, chýbať bude trojica Siqueira, Giménez a Saúl, všetci traja kvôli zraneniam, pričom posledne menovaný sa z Nemecka vrátil až v sobotu večer – po zápase v Leverkusene ostal v miestnej nemocnici so zrazeninou v oblasti ľadvín, o čo sa už lekársky tím postaral a Saulito môže doliečiť doma v Španielsku. Otázkou je, či na ľavom kraji obrany uvidíme konečne Ansaldiho, Cholo Simeone to však na tréningu skúšal s Gámezom a reči o tom, že Cholo svojho krajana „odpísal“ začínajú naberať reálne kontúry.

Na predzápasovej tlačovke varoval Simeone pred silou súpera: „Čaká nás ťažký súper, je to tím, ktorý je spolu druhý rok. Táto kontinuita a vyrovnanosť ich robí mimoriadne konkurencieschopnými. Je to dôležitý zápas, stačí sa pozrieť na aktuálnu tabuľku.“ A čo argentínsky tréner očakáva? „Sevilla je mužstvo, ktoré sa snaží hrať viac na polovici súpera. Majú skvelých hráčov ako Banega, Vitolo, Bacca či Reyes, všetci sa výborne pohybujú medzi líniami. A Banegova tvorivosť je to, čo nás môže dostať do úzkych. Musíme byť v tejto oblasti ihriska veľmi pozorní,“ robil si starosti Diego Simeone.

Domáci sa budú musieť zaobísť bez zranenej štvorice Beto, Aspas, Pareja a Cristóforo, zdravotné problémy sa objavili aj u Carriça, v nominácii sa neobjavili ani Deulofeu a Luismi. Naopak, Unai Emery bude mať k dispozícii vracajúcich sa Cokeho a Mbiu. Na jeseň Sevilla podľahla Atlétom na Calderóne vysoko 0:4, Andalúzania budú mať čo vracať. Najmä v situácii, keď na štvrtú priečku strácajú už päť bodov, pričom paradoxne práve Atlético by im mohlo na budúci týždeň pomôcť stiahnuť toto manko. Zápas 25. kola Primera División sa odohrá v nedeľu, 1. marca s úvodným výkopom od 19:00, na pravidlá dohliadne Clos Gómez.

Nominace

Mariano Barbosa, Sergio Rico; Benoit Trémoulinas, Fernando Navarro, Diogo Figueiras, Timothée Kolodziejczak, Coke Andújar, Alejandro Arribas; Grzegorz Krychowiak, Vicente Iborra, Denis Suárez, Éver Banega, Vitolo Machín, Aleix Vidal, Stéphane Mbia; Kevin Gameiro, Carlos Bacca, José Antonio Reyes.
Miguel Ángel Moyà, Jan Oblak; Diego Godín, Cristian Ansaldi, Jesús Gámez, Juanfran Torres, João Miranda, Lucas Hernández; Mario Suárez, Tiago Mendes, Koke Merodio, Raúl García, Arda Turan, Gabi Fernández, Rubén Gracia „Cani“; Antoine Griezmann, Mario Mandžukić, Raúl Jiménez, Fernando Torres.

Tipovací soutěž

Tip

You have to be a registered user and logged in to play in this pool.

Bodování

Výsledek Tip Body
2-1 1-0 2 body za správně uhodnutou výhru/remízu/prohru
2-1 2-0 2 body za správně uhodnutou výhru/remízu/prohru + 1 bod za správný počet gólů jednoho týmu
2-1 2-1 6 bodů za přesný výsledek
2-1 1-1 1 bod za správný počet gólů jednoho týmu
2-1 0-0 žádné body