Sérii výher Atlética ukončila na Mestalle Valencia

04/11/2012 00:50 // Andres // 652 zobrazení

13zápasová šňůra po sobě jdoucích výher Atlética  dnes došla ke svému konci. Zasloužila se o to Valencia, která dnes uštědřila Madriďanům lekci z produktivity a perfektně využila své šance, jichž diváci na Mestalle viděli pomálu.

Diego Simeone vsadil v záloze na zkušený trojblok Gabi-Tiago-Emre, do základní sestavy se taky vrátil Arda Turan, kterého pod Falcaem doplnil tentokrát Adrián. Na druhé straně si Atléti museli dávat pozor zejména na Soldada, kterého podporovali JonasFeghoulim.

První poločas kontrolovala míč hlavně Valencia, šance však přicházely spíš na straně Atlética. O nějakých gólovkách se mluvit nedá, hru tak zdobila především tvrdá hra s velkým množstvím faulů na obou stranách. Atlético bylo nejblíže brance po hlavičce Ardy Turana, kterou ještě tečoval Miranda, na brankové čáře pokus skončil.

O pár minut později byl v pokutovém území stažen na zem Radamel Falcao, kterému Roberto Soldado navíc uštědřil kopačkou ránu přímo do hlavy. Opakované záznamy naznačují, že v chování útočníka Valencie mohl být úmysl, v každém případě však píšťalka rozhodčího zůstala němá.

Muž, který tak už možná neměl být na hřišti, se stal hlavním aktérem hned další situace. Přesný centr Adila Ramiho za obranu Atlética proměnil Roberto Soldado fantastickým volejem v úvodní branku utkání. 1:0.

Po půlhodině hry měl perfektní možnost srovnat Falcao, kterého centrem za obranu vyslal Adrián. Po zpracování na hrudi však Kolumbijec nepochopitelně ztratil stabilitu a k zakončení se nedostal.

Ve druhém poločase to bylo Atlético, kdo vzal utkání do svých rukou, zatímco Los Che vsadili na pevnou obranu a občasné brejky, které však větší šanci dlouho nepřinesly. Hru Atlética oživilo střídání neefektivního Emreho za nabuzeného Cristiana Rodrígueze, což dovolilo Ardovi převzít kontrolu nad středem zálohy a byl to právě Turek, kdo měl prsty v následujícím ohrožení Alvesovy brány. Jeho střela nicméně šla mimo a stejně s míčem naložil Juanfran, když jej Arda vysunul do vápna. Po hodině hry pak Falcaova hlavička skončila jen na horní síti branky.

Čas dál plynul a Atlético bylo čím dál marnější ve svých snahách prolomit pozornou obranu domácích. Přišel naopak nebezpečný brejk Valencie, se kterým však Guardado naložil velmi zbrkle a nadějnou akci zabil nepřesnou střelu z rohu pokutového území.

Chvíli na to šli Pellegrinovi, resp. Compagnucciho muži, protože hlavní trenér byl už první půli poslán na tribunu, do desíti poté, co Ricardo Costa uviděl druhou žlutou kartu. Ani druhý muž na lavičce Valencie se neubránil vehementním protestům a skončil za svým svěřencem a koučem.

Závěrečný nápor už však další šanci na straně Atlética nepřinesl, perfektní uvolnění naopak předvedl Nelson Valdez, který si zkušeně položil Courtoise a pohodlně zakončoval do prázdné brány. 2:0. Valencia se tak stala prvním týmem, který Los Colchoneros porazil od 11. dubna, kdy Atlético podlehlo doma Realu Madrid.