Atlético Madrid CZ/SK

Sergio Asenjo se vrací a je připraven na boj o jedničku

04/09/2011 23:09 // Andres // 652 zobrazení // zdroj: mundodeportivo.com

Když vstoupil Sergio Asenjo na trávník stadionu Fernanda Torrese ve Fuenlabradě, nebyl to pro něj obyčejný přípravný zápas. Bylo to pro něj první utkání po 7 měsících od vážného zranění kolene. A vedl si velmi dobře – reflexy, poziční hra, rychlost – v tom všem rodák z Palencie stále vyniká.

Domácí se chtěli na novém stánku předvést a díky houževnatému výkonu rozhodně nepřipravili Asenjovi procházku růžovým sadem. Ten však udržel nulu a ukázal, že je připraven na boj o pozici jedničky: „Jsem velmi šťastný. Odehrát zápas, jakkoliv byl důležitý, byl poslední krok mé rekonvalescence a já jsem rád, že ji mám šťastně za sebou,“ řekl uzdravený gólman.

Chci v Atléticu uspět. Ta pauza pro mě byla obtížná, ale teď se vracím s dobitými baterkami a chci ukázat svou cenu,“ svěřil se Asenjo při odchodu ze stadionu.

Je mi 22 a všechno šlo perfektně. Jsem si jistý, že teď ukážu úroveň, na jaké jsem byl před lety,“ řekl Asenjo předtím než dodal: „Je normální, že trenéři věří víc Joelovi a Courtoisovi. Já jsem teď překonal zranění. Budu na sobě pracovat pro klub a pro trenéry, kteří mi neustále dodávají sebevědomí, a budu doufat v šanci, jež budu moci využít.

Pro Sergia není žádným tajemstvím, že konkurence, kterou bude muset překonat, aby se stal jedničkou, není malá: „Každý celek v Primeře má dobře obsazený post brankáře, u Atlética je tomu tak ještě víc. Jsem si však jistý, že je to zdravá konkurence. Jsme tři mladí brankáři s kvalitou uspět, ale hrát bude jen ten nejlepší,“ řekl 22letý gólman, který byl právě kvůli konkurenci v bráně loni v zimě odeslán na hostování do Málagy.

Poslední věc, kterou ještě Asenjo stihl okomentovat, byla už několikrát skloňovaná kvalita „nového“ týmu: „Uvidíme. Dostali jsme se skrz kvalifikaci v Evropské lize, ale v lize jsme ideálně nezačali. Přesto myslím, že kvalita týmu je větší. Je tu hodně dobrých hráčů a jsem si jistý, že tohle bude pro nás skvělý rok,“ zakončil rozhovor Sergio Asenjo.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.