Sedemgólový masaker na Calderóne!

24/11/2013 15:13 // Mindrot // 341 zobrazení // zdroj: madridatleticos.com
Jeden zo siedmych presných zásahov v Moyovej sieti.

Tak Barcelona, ako aj Real zvládli svoje zápasy bez väčších problémov, na ťahu ostávali Colchoneros a otázkou zostávalo, ako sa dokážu vysporiadať s týmto tlakom. A súper v podobe mestského rivala Getafe nepatrí medzi celky, ktoré len tak ľahko odovzdávajú body, o čom svedčila šiesta priečka po trinástich kolách. Atléti však neponechali nič na náhodu a Azulones pribalili na nedlhú cestu domov sedem gólov, vôbec najdrvivejšia porážka v histórii tohto malého no ambiciózneho madridského celku.

Diego Simeone vykonal v základnej zostave dve zmeny, Godína, nedávno sa navrátivšieho z Uruguaja nahradil Tobym Alderweireldom a Diega Costu, ktorý ale do druhého polčasu už naskočil, zastúpil Raúl García. Prvých dvadsať minút to popritom vôbec nevyzeralo na jednostrannú záležitosť, hostia držali krok s nadšene hrajúcimi domácimi. Tiago v samom úvode hlavičkoval mimo brány, na opačnej strane zlyhal v šanci Alexis. Hlavička Raúla Garcíu už mala gólovejšie parametre, Moyà však na bránkovej čiare zachránil, chvíľu na to sa nepískal penaltový zákrok na číslo 8 v červenobielom drese.

Navarrčan sa dočkal v 26. minúte, pri Kokeho rohovom kope si vyskočil najvyššie a hlavou otvoril skóre stretnutia. To červenobielym pomohlo úplne prevziať nadvládu na trávniku a z drvivého tlaku sa rodili ďalšie dobré šance, z ktorých sa do prestávky ujala len jedna – osem minút pred koncom prvého polčasu potiahol Arda útok, svojím centrom našiel Kokeho, loptu však do vlastnej siete umiestnil hosťujúci zadák Lopo. Villova strela pár minút na to minula bránu, rozhodujúci okamih však prišiel tri minúty pred prestávkou, po hlúpej ruke videl druhú žltú kartu Juan Valera a z trávnika sa musel nedobrovoľne porúčať.

Po zmene strán vybehli Atléti na trávnik s jasným cieľom, pochovať čo najskôr čo i len náznak akéhokoľvek zdramatizovania jasného stretnutia. Už štyri minúty po prestávke vyslal Juanfran z pravej strany perfektný pas pred bránu, kde už číhal David Villa a ten sa nijako nerozpakoval, pohodlne zvýšil na trojgólový rozdiel. V 52. minúte to bolo už 4:0, svoj druhý zásek pridal Raúl García, opäť hlavou presne usmernil Tiagov ideálny center. Navarrčan si mohol zaknihovať i hattrick, proti však bolo brvno Moyovej brány a v 62. minúte ho už na ihrisku nahradil Diego Costa.

El Bestia nepotreboval viac ako sedem minút, aby poslal krásny pozdrav všetkým pochybovačom. Gabiho center zakončil nádhernými nožničkami a postaral sa o jeden z gólov sezóny. Manita rozospievala celý Calderón, 35 000 fanúšikov oslavovalo každého hráča a tí sa im odvďačili ešte ďalšími dvomi gólmi. V 78. minúte predviedol striedajúci Adrián bleskurýchly únik, po ktorom ponúkol Villovi pripísať si svoj druhý presný zásah a v nastavenom čase sa aj sám strelecky presadil, keď dorazil viackrát odrazenú loptu do siete. Atléti si sedemgólovým víťazstvom poriadne vylepšili náladu pred utorkovým výletom do Petrohradu, kde budú čeliť domácemu Zenitu.