SD Eibar – Atlético Madrid 1:3

31/01/2015 20:02 // Mindrot // 519 zobrazení
Mario Mandžukić sa strelecky prebral.

Colchoneros bez väčších problémov zvládli ligový duel na pôde nováčika z Eibaru. Správnejšie by bolo podotknúť – na rozmočenej pôde, vytrvalý dážď zmenil futbalový trávnik na močarisko. Tomuto sa lepšie prispôsobili Simeoneho zverenci a o osude stretnutia rozhodli do 25. minúty. Hneď v siedmej minúte sa trafil Griezmann, následne sa konečne strelecky prebral aj Mario Mandžukić a pridal hneď dva zlepené góly. Hostia pohodlne kontrolovali priebeh zápasu, domácim sa aspoň v samom závere podarilo streliť čestný zásah, zaspatú obranu červenobielych potrestal Piovaccari.

Atléti prevzali kontrolu nad zápasom od úvodného hvizdu. Hneď v siedmej minúte sa dostali do vedenia zásluhou dvoch hráčov, futbalovo odchovaných práve v baskickom kraji. Raúl García, v tomto zápase s kapitánskou páskou, zachytil chybnú rozohrávku pred domácou šestnástkou, skvelo našiel Griezmanna, ktorý z prvej krížnou strelou poslal hostí do vedenia. Domáci odpovedali tvrdou strelou Borju, ktorá mierila tesne nad, to však bolo z ich strany na dlhé minúty všetko. Boli to najmä fatálne chyby v domácej defenzíve, ktoré nováčikovi podpílili konár.

V 23. minúte po Saúlovej práci zacentroval z ľavej strany Griezmann a úplne nestrážený Mandžukić pohodlne zdvojnásobil vedenie Atlética. A o dve minúty neskôr zdvojnásobil Chorvát aj svoj gólový účet v tomto stretnutí, to keď na hranici šestnástky prebral Tiagom vrátenú loptu, zbavil sa dvoch brániacich protihráčov a tvrdou strelou k bližšej tyči zariadil už trojgólové vedenie hostí. Atléti predviedli dokonalú ukážku prispôsobenia sa premočenému trávniku a efektivity. Eibar mohol ešte do prestávky aspoň znížiť, no Arruabarrena nevyužil tutovku po lopte odrazenej od Tiaga a zoči – voči Moyovi zlyhal. Na opačnej strane si šance pripísali ešte Saúl, Raúl García i Griezmann, do prestávky sa už skóre nemenilo.

Gaizka Garitano sa cez polčas rozhodol pre trojnásobné striedanie, ani novopríchodzí Lara, Lekić a Capa však už nedokázali spraviť so zápasom nič. Atléti zvoľnili a bez komplikácii kontrolovali pohodlný náskok. Popritom mali zahrávať minimálne dve penalty po rukách v domácom vápne, Pérez Montero bol však neblomný. Popritom za rovnaké hranie rukou videl Saúl žltú kartu. Po hodine hry mohol zavŕšiť Mandžukić hattrick, jeho hlavička po Kokeho centri ale postrádala potrebnú prudkosť. Záver stretnutia sa už len dohrával a minútu pred koncom už bola obrana hostí zrejme myšlienkami v šatniach, keď sa po ľavom krídle predral Saúl Berjón, oklamal Giméneza a zacentroval pred Moyu, kde už číhal Piovaccari a napriek prítomnej dvojici hostí bez väčších potiaží skorigoval skóre. To už bola definitívna bodka za upršaným zápasom, okrem troch bodov môže Atlétov tešiť aj fakt, že v nasledovnom kole proti Realu nebudú žiadne hráčske absencie vinou zranení či kartových trestov.

46. Lara ↑↓ Errasti 79. Cani ↑↓ Koke

89. Piovaccari (Saúl Berjón) 7. Griezmann (Raúl García)

3

Na jeseň sa Atléti s Eibarom poriadne vytrápili.

Copa del Rey je pre túto sezónu už minulosťou, Atléti sa so súťažou rozlúčili divokým zápasom s Barcelonou. Teraz ich ale čakajú ligové povinnosti, v rámci 21. kola zavítajú do baskického kraja k nováčikovi z Eibaru. Mestečko s necelými 30 tisíc obyvateľmi je domovom zatiaľ veľmi úspešného nováčika a debutanta v Primere División, ktorý v súčasnosti okupuje výborné ôsme miesto tabuľky, podávajúc vyrovnané výkony a vždy húževnato bojujúc. Zverencov Diega Simeoneho teda nečaká žiadna ľahká úloha.

Výprava Atlética na tento zápas počíta osemnásť hráčov, dobrou správou sú návraty Kokeho a Tiaga po zraneniach a Godína po kartovom treste. Naopak, medzi povolanými by sme márne hľadali mená vykartovaného Gabiho a zraneného Ansaldiho. A na maródku sa pridal bohužiaľ aj Arda Turan, ktorý v piatok predčasne opustil tréning, aby zamieril priamo na kliniku, kde vyšetrenia potvrdili svalový problém v ľavom stehne. Našťastie, Arda bude môcť nastúpiť okamžite po doliečení, nakoľko sa mu dnes vyhol akýkoľvek trest za svoj skrat a hodenie kopačky po asistentovi rozhodcu v stredajšom zápase.

Téme Ardovho excesu s kopačkou sa na tlačovke vyhol Diego Simeone oblúkom. Zato sa zoširoka rozhovoril o nadchádzajúcom stretnutí: „Zaujíma nás jedine nutnosť odohrať dobrý zápas na ťažkom štadióne, proti tímu, ktorý sa výborne adaptoval v najvyššej súťaži. Popri tom, že sú mimoriadne dôslední v defenzíve a takticki vyspelí, disponujú kvalitnými krídlami s poriadnou dávkou skúsenosti. Sú veľmi dobrí s loptou a vedia si poradiť aj s minimom priestoru. Toto nebude zápas čisto len o intenzite,“ uviedol argentínsky búrlivák.

Nováčik z Eibaru vo svojej prvej sezóne očaril futbalovú verejnosť a vedie si nad očakávanie dobre, nachádza sa v pohodlí hornej časti tabuľky. Sedem víťazstiev, rovnaký počet prehier a šesť remíz je skutočne obdivuhodná bilancia. Kouč Gaizka Garitano nemôže počítať s vykartovaným Dani Garcíom a zraneným Enekom Bóvedom, zato však bude mať k dispozícii mimo iných aj odchovanca Atlética, Manu del Morala, ktorý pre novinárov uviedol: „Bude to náročný zápas. Musíme využiť naše najväčšie zbrane a podať stopercentný výkon, ak chceme vyhrať, pretože vieme, že sú skvelý tím.“ Zápas 21. kola Primera División sa odohrá v sobotu od 18:00, hlavným arbitrom je andalúzsky Pérez Montero.

Nominace

Xabi Irureta, Jaime Jiménez, Jon Irazusta; Raúl Navas, Borja Ekiza, Txema Añibarro, Lillo Castellano, Abraham Minero, Dídac Vilà; Borja Fernández, Derek Boateng, Jon Errasti, Javi Lara, Ander Capa, Dani Nieto, Saúl Berjón; Manu del Moral, Federico Piovaccari, Mikel Arruabarrena, Ángel Rodríguez, Dejan Lekić.
Miguel Ángel Moyà, Jan Oblak; Diego Godín, Guilherme Siqueira, Jesús Gámez, Juanfran Torres, João Miranda, Josema Giménez; Mario Suárez, Tiago Mendes, Koke Merodio, Raúl García, Saúl Ñíguez, Rubén Gracia „Cani“; Antoine Griezmann, Mario Mandžukić, Raúl Jiménez, Fernando Torres.

Tipovací soutěž

Tip

You have to be a registered user and logged in to play in this pool.

Bodování

Výsledek Tip Body
2-1 1-0 2 body za správně uhodnutou výhru/remízu/prohru
2-1 2-0 2 body za správně uhodnutou výhru/remízu/prohru + 1 bod za správný počet gólů jednoho týmu
2-1 2-1 6 bodů za přesný výsledek
2-1 1-1 1 bod za správný počet gólů jednoho týmu
2-1 0-0 žádné body