Atlético Madrid CZ/SK

Schyluje se k návratu Diega?

22/03/2013 16:55 // Sebyk // 1 075 zobrazení // zdroj: marca.com, as.com
Dočkáme se návratu Diega k červenobílým barvám?

Dočkáme se návratu Diega?

Letní přestupové okno v podání Atlética by mohlo přinést jeden velký návrat. Ano, jedná se o Brazilce Diega Ribase, který v minulé sezoně zazářil v červenobílých barvách a brankou v Bukurešti se podílel na zisku titulu v Evropské lize, v létě se však vrátil zpět do Wolfsburgu, který jej do Madridu zapůjčil. Ačkoliv jak Diego, tak i Atlético a jeho fanoušci stáli o to, aby šikovný playmaker zůstal na Calderónu, na jeho angažmá nebyly peníze. To se však může změnit...

Diegovi totiž v červnu roku 2014 končí ve městě Volkswagenu smlouva a pokud za něj chtějí Vlci dostat nějaké odstupné, budou mít toto léto poslední šanci. Brazilec se navíc netají touhou zahrát si na domácím mistrovství světa, které se odehraje rovněž v létě 2014, jenže z provinčního Wolfsburgu, jenž se příští rok pravděpodobně ani neobjeví v pohárové Evropě, je do reprezentace pořádně daleko. Když navíc vezmeme v potaz, jak se Diego během svého ročního hostování podle svých slov do Atlética zamiloval (a fanoušci do něho) a že jsou Rojiblancos na dobré cestě k účasti v příštím ročníku Ligy mistrů, rýsují se ideální podmínky k návratu ztraceného syna.

Svým obdivem ke schopnostem brazilského tvůrce hry se netají ani kouč Diego Simeone, který před několika dny, tedy s dostatečným předstihem pro léto, oznámil sportovnímu vedení klubu, že získání Diega je naprostou prioritou pro nadcházející přestupové období. A zaměstnanci Atlética  nelení a ohledně vysněné posily údajně již kontaktovali zástupce Wolfsburgu. Oba kluby by v tuto chvíli měly jednat o tom, za jakých podmínek by byl přestup možný. Hlavní překážkou však i nadále zůstává Diegův plat: Brazilec v Německu pobírá přes pět milionů euro, což se na výplatní pásku šetřícího Atlética zkrátka nevejde. Podle posledních informací je však Diego ochoten přistoupit na snížení platu a spokojil by se i se třemi miliony.

Zkrátka snad nemůže být k Diegovu návratu lepší okamžik než právě teď. Dočkáme se jej tedy v létě?

Komentáře (11)
  1. Silně doufám, že přijde! Je to skvělej playmaker :-)

  2. už nech je tu, hoc aj zajtra *BRAVO*

  3. ako som už povedal neskutočne rád by som ho tu videl lenže to bude na úkor Kokeho ktorému by sa hrací čas rapídne zmenšil … neviem kokeho mám túto sezónu strašne rád asi by som radšej jeho videl častejšie ako návrat diega(hoci diego je samozrejme lepší)

    • v sympatiách ku Kokemu sa zhodneme, ale podľa mňa by to znamenalo, že máme jednoducho dvoch kvalitných tvorcov hry, a keď chceme bojovať na dvoch či možno aj troch frontoch, priestoru sa obom dostane až-až :-)

  4. To by bola dobrá správa. Ale chcelo by to aspoň 2 až 3 kvalitné posily. Hlavne do obrany, nejakého stopéra, lebo Cata Diaz je o ničom a starý, niekoho do útoku aj aj do zálohy niekoho ešte, trebárs Diego ako playmaker.

  5. hej nahradiť Catu sa musí ten tu nemá čo hľadať a neviem najradśej by som videl adriána odísť kým ešte má nejakú hodnotu

  6. DIEGOOOOOOOOO *IN LOVE* JA SI NEMYSLIM ZE BY TO MALO BYT A SKODU PRE KOKEHO..V PRVOM RADE MUSIME POZERAT NA TO CI CHCEME BYT KONKURENCIESCHOPNY A HRAT V TROCH SUTAZIACH NA VRCHOLNEJ UROVNI ALEBO VYPLAKAVAT ZE NATO NEMAME DOSTATOK KVALITNYCH HRACOV A VYPUSTIT AJMENEJ JEDNU Z TYCH SUTAZI AKO TENTO ROK EL


Komentáře

No trackbacks yet.