Atlético Madrid CZ/SK

Saúl: Jsem moc hrdý, je to splněný sen

09/03/2012 21:47 // Sebyk // 647 zobrazení // zdroj: marca.com, as.com, clubatleticodemadrid.com

Datum 8. března 2012 Saúl Ñíguez jen tak nezapomene. Ten den se totiž odehrálo utkání Evropské ligy, v němž Atlético přivítalo doma Beşiktaş a ve kterém si teprve sedmnáctiletý velký talent odbyl svůj debut v prvním týmu Rojiblancos. Třebaže na hřišti strávil jen necelých deset minut, stihnul se několikrát potkat s míčem a hlavně splnit si svůj sen. "Bylo to úžasné. Od chvíle, co jsem přišel do Atlética, jsem snil o tom, že se jednou podívám do áčka a nastoupím. Teď jsem tady a jsem na to moc hrdý. Je to pro mě opravdu splněný sen," líčil šťastný debutant.

"Tohle je pro mě moc důležitý den. Možná vůbec ten nejdůležitější v životě, protože nic takového jsem ještě nikdy nezažil. Jsem hrozně nadšený. Svůj dnešní dres si nechám jako suvenýr. Asi si ho nechám zarámovat a někde doma si ho vyvěsím," vysvětloval Saúl, co pro něj premiéra v prvním týmu znamená. "Když mi řekli, že jsem byl nominován do prvního týmu, tak jsem tomu vůbec nevěřil. Přijeli se na mě podívat rodiče, můj bratr Jony (který je také fotbalista - v tuto chvíli válí za druholigovou Guadalajaru, pozn. red.) a pár dalších přátel. Všichni jsou moc šťastní, že jsem nastoupil," řekl talentovaný záložník.

Během zápasu se z ochozů dokonce linuly chorály skandující jeho jméno, což se hned tak nějakému fotbalistovi nestane, Saúl však zůstává skromný. "Ani jsem to neslyšel. Plně jsem se soustředil na zápas a cloumaly mnou emoce, takže jsem to vlastně ani nevnímal. Řekli mi o tom až rodiče, kteří to nahráli a pak mi to pustili. Je to úžasné, nemohl jsem tomu uvěřit," tvrdil dojatý hráč. "Je to jedna z těch nejkrásnějších věcí, co se vám může stát. Fanoušci mají hráče z Cantery rádi a mají radost, když se některý z nich dostane do prvního týmu. Pamatuji si, jak jsem před několika lety sám sedával v ochozech a prosil hráče o dres," zavzpomínal Saúl.

"Když jsem šel na hřišti, tak mi trenér řekl, ať si to užiju, zahraju jako obvykle, předvedu, co umím, a ať se hlavně neposeru," přiblížil jeden z největších současných talentů v řadách Atlética pokyny, se kterými jej na hřiště poslal Diego Simeone. "Atmosféra v kabině po zápase byla skvělá, jsem hrozně rád, že jsme vyhráli. Teď musíme pokračovat v práci a zvládnout i odvetu. Tohle utkání ještě není u konce," upozornil Saúl na to, že tým čeká ještě druhá část dvojzápasu a že není radno nic podcenit.

Sedmnáctiletý Saúl Ñíguez přišel do Atlética ve čtrnácti letech, když jej Rojiblancos přetáhli od svého věčného rivala Realu. S prvním týmem Colchoneros přišel do kontaktu již v patnácti, když jej k několika tréninkům s áčkem povolal tehdejší kouč Quique Sánchez Flores, se seniory absolvoval i letní soustředění pod bývalým trenérem Manzanem. Od předchozí sezony je nedílnou součástí rezervního týmu Atlética hrajícího Segundu B, v tomto ročníku již patří mezi tahouny mužstva Milinka Pantiće.

Saúl je všeobecně považovaný za jednoho z nejtalentovanějších fotbalistů ve své věkové kategorii ve Španělsku, posledně jako kapitán dovedl výběr do 18 let k triumfu na Copa Atlántico. Nejraději prý nastupuje na pozici přímo za útočníky, případně na levém křídle, jeho poslední vystoupení však naznačily, že jeho budoucnost může být i na staženějším postu ve středu zálohy. Mezi jeho největší přednosti patří hlavně fotbalové myšlení a technická výbava, zdobí jej solidní zrychlení a umí i přesně zakončit. Kdysi ostatně hrával na pozici čistého útočníka.

Pozápasový rozhovor se Saúlem (bohužel pouze ve španělštině)

Komentáře (2)
  1. SAUUUUUUUUL!!!!!!!!!!
    hrozne prijemnej rozhovor, hrozne fajn kluk a hrozne mu fandim :-) podle me se behem dvou let muze stabilne dostat do acka, pripadne by mu mozna bodnul pulrok hostovani v rayu, kdyz uz mame takovy fajn sousedy :-)

  2. El Borec. Doufám, že to bude takový náš Muniain. Navíc je to vlastně strašně univerzální hráč, takže bych si klidně dokázal představit, že to bude taková alternativa z lavičky už třeba v příští sezoně…


Komentáře

No trackbacks yet.