Atlético Madrid CZ/SK

Salvio: Líbilo by se mi slýchat ‚Salvio je pro nás důležitý‘

15/07/2012 21:42 // Sebyk // 764 zobrazení // zdroj: mundodeportivo.com

Záložník Eduardo Salvio je na prahu své čtvrté sezony v Atléticu, ve které se bude snažit o to, aby konečně patřil mezi jedenáct vyvolených . Od ledna roku 2010, kdy přestoupil do hlavního města Španělska, se mu to zatím nepodařilo.

Po půlročním rozkoukávání následovalo roční hostování v portugalské Benfice, kde Toto zazářil a i přes zájem ostatních klubů si vybojoval místo v prvním týmu Atlética pro následující sezonu. V ní se přes počáteční rozpaky rozehrál k solidním výkonům a nakonec ji završil jako třetí nejlepší střelec týmu, dařilo se mu zejména v evropské lize.

Teď čeká Salvia klíčová sezona – podaří se mu zařadit mezi důležité hráče týmu, jak by si on sám podle svých přál? Nejen o tom se Toto rozpovídal v rozhovoru pro Mundo Deportivo

Jak se v poslední době máte?
Dobře, cítím se skvěle po fyzické stránce, což je to, co potřebuji. Teď musím trénovat, abych se co nejdříve dostal do formy.

Je tato předsezona těžší než ostatní, které pamatujete?
Každý kouč má svůj způsob, jak pracuje a jak hráče připravuje. Každý je jiný. Tahle příprava možná patří k těm nejtěžším, které jsem zažil, ale pokud nám to bude užitečné, tak jen do toho. El Profe (Oscar Ortega, hlavní kondiční trenér Atlética, pozn.red.) toho ví o fyzické přípravě hodně. Když vám nařídí třífázový trénink, tak to občas vážně zabolí.

Tohle přesně ale kouč Simeone vyžaduje…
Ano. Španělskaá liga je jedna z těch nejnáročnějších na světě. Musíte být na každý zápas dobře fyzicky připraven, abyste ze sebe mohl vydat 100 % svých schopností. Každý chce Atlético porazit a na to musíme být připraveni.

Jak hodnotí Eduardo Salvio uplynulou sezonu?
Vždycky se snažím kadým rokem zlepšovat, dosáhnout pokaždé o něco výše. Uplynulá sezona nebyla z mého pohledu špatná, ale nechci se s tím spokojit. Chci víc. Chci si vybojovat stálé místo v Simeoneho základní jedenáctce.

To se vám zatím nepodařilo…
To chci právě změnit. Podívám se na svoje statistiky z minulé sezony, na počet zápasů, branek, asistencí a řeknu si: „Chci víc!“ Chci být důležitější, odehrát více zápasů, nastřílet více gólů…to je mým cílem, růst spolu s týmem.

Viděli jsme už toho nejlepšího Salvia?
Věřím, že ne. Zatím jsme v Atléticu neviděli to nejlepší od Salvia. Pracuji na tom, abych to změnil a věřím, že klubu mohu dávat mnohem více, mohu přispět mnohem větším dílem. Nechci se jen tak něčím uspokojit.

Poslední dobou se toho o vás v médiích mnoho píše. Jak to vnímáte?
V klidu. Napíše se toho hodně, ale pravdou je, že nikdo nepřišel a neřekl „podívej, máš na stole nabídku od toho a toho týmu“. Spekulace tu budou vždy, ale to já nevnímám. V hlavě mám jen to, že se potřebuji co nejlépe připravit na start ligy. Pokud se nějaká reálná možnost  naskytne, tak ji samozřejmě pečlivě zvážím. Do této chvíle se ale nic neobjevilo, hlavou zůstávám v Atléticu.

Přejete si tedy zůstat v Atléticu?
V Madridu jsem velmi spokojený, je to krásné město. A hraji za velký klub. Pokud vám kouč řekne, že s vámi počítá, tak je to přesně to, co chce hráč slyšet. Jsem tu velmi šťastný, ale nikdy nevíte co se v budoucnu stane.

Co pro vás Atlético znamená?
Mnoho. Atlético je klub, který mi dal jako první možnost zahrát si v Evropě. Atlétco bylo prvním klubem, který si mě všiml, a za to mu budu nadosmrti vděčný. Jsem tu spokojený, protože se jedná o skvělý klub.

Mluví se o tom, že by vás klub mohl prodat z finančních důvodů, protože nutně potřebuje peníze…
Pokud nějaká nabídka přijde, tak uvidím, jak moc je pro mne a pro klub výhodná. Zatím kde nic, tu nic. Není nikdo, kdo by rád poslouchal slova jako „potřebujeme prodat Salvia, abychom mohli přivést jiné hráče“. Raději bych slýchal věci jako „máme Salvia a je pro nás důležitý“. Pravdou ale je, že na to moc nemyslím. Jsem hráčem Atlética a mým cílem je zde uspět.

Proč nám Salvio zatím neukázal to nejlepší ze svého umění?
Každý rok je jiný a kždý hráč může ukázat to nejlepší, jen pokud má pravidelnou herní zátěž a kontinuitu. Přišel jsem do Atlética a během svých prvních šesti měsíců jsem toho mnoho nenahrál. Pak jsem hostoval v Benfice, kde jsem pravidelně nastupoval, odehrál mnoho zápasů a patřil do základní sestavy. Dodalo mi na to sebedůvěře a cítil jsem se lépe. Pak jsem vrátil, abych o své místo bojoval tady a ač jsem nepatřil do základní sestavy, odehrál jsem slušnou porci zápasů. Mým cílem je stále se růst, zlepšovat a odehrát co nejvíce zápasů, hlavně těch důležitých.

Mluvil jste osobně se Simeonem a ptal jste se ho, co od vás očekává?
Zatím ne, měl k nám spíše skupinové proslovy. Mluvil hlavně o tom, že se musíme zlepšit především jako tým. Máme na to vyhrát nějakou důležitou trofej jako Supepohár nebo ligu…je tu velká možnost získat nějakou trofej. Uplynulou sezonu jsme zakončili ve velkém stylu, ale s tím se nesmíme spokojit a ještě přidat.

To ovšem nebude tak jednoduché…
Naším cílem je skončit mezi prvními čtyřmi a dostat se do Ligy mistrů. V minulé sezoně jsme tomu byli velmi blízko. To je náš velký cíl. Pak se také nadále zlepšovat, ukázat zkrátka více. Evropská liga a Copa del Rey pak představují další fronty, na kterých chceme uspět.

Toužíte po vítězství v Evropském superpoháru?
Samozřejmě. Důkladně se na něj připravujeme. Máme spoustu hráčů vysoké kvality. Atlético má své zbraně, které jsou schopné zničit každý tým, Chelsea nevyjímaje.

Ty zbraně ale samozřejmě bude důležité udržet…
To je pravda, musíme udržet pohromadě kostru týmu. Atléticu potřebuje především kontinuitu a stabilitu, co se hráčů i kouče týče. Falcao, Adrián nebo Arda jsou pro nás velmi důležitými hráči. Minulý rok odvedli skvělou práci. Všichni doufáme, že v Atléticu zůstanou po mnoho dalších let.

Catu, jednu z letních posil, dobře znáte…
Myslím, že se do týmu velmi dobře hodí, je to skvělý stoper. Známe se dobře z nároďáku. Spolu s Emrem a Cebollou jsou to skvělí hráči, kteří přijdou Atléticu vhod.

Překvapuje vás, že se na věk letních posil Atlética snesla kritika?
Pokud se jedná o správného a kvalitního hráče, je úplně jedno, jestli je mu 20, nebo 30 let. Z toho, co jsem viděl od Caty v tréninku, vám mohu říci, že je to skvělý fotbalista. Má obrovské zkušenosti a pro tým bude velkým přínosem. Je samozřejmě škoda, že nás opustil Álvaro, který na všechny i přes svůj nízký věk působil spíše jako veterán díky všem těm zkušenostem, které měl…ale takhle to prostě je. Cata je pro nás skvělá posila.

Cebollu zase znáte z portugalské ligy, kde oblékal dres Porta…
Ano, to je také velmi zkušený hráč, který získal mnoho trofejí, ostřílený jak portugalskou ligou, tak i národním týmem. Myslím, že toho může týmu hodně dát. Je rychlý a silný, velký bojovník, má dobrou střelu…skvěle doplní náš tým.

Komentáře (3)
  1. ja mam toho kluka fakt hrozne rad :) fakt si preju, aby zustal… :-[

  2. je to fajn chalan a maka na sebe, co je super… ale kvalitami urcite zdaleka nenaplnil to co sa od neho cakalo, urcite existuju aj objektivne dovody preco, ale ma co dokazovat

    • to urcite, ale potrebuje hlavne cas (a duveru). ono neni jednoduchy, kdyz s tebou klub zachazi jak s kusem odpadku. podivej, jak zaril v benfice. on to v sobe ma, jen to z nej dostat. uz minulou sezonu se pod cholem hodne zvedl a ja verim, ze tuhle se zase posune o kus dal…


Komentáře

No trackbacks yet.