Atlético Madrid CZ/SK

Cata Díaz a Rúben Micael opouští Atlético

19/07/2013 15:04 // Sebyk // 667 zobrazení // zdroj: portugalfootball.com
Rúben Micael definitivně přestoupil do Sportingu Braga.

Rúben Micael definitivně přestoupil do Sportingu Braga.

Kádr Atlética se zúžil o další hráče – definitivní tečku za svým angažmá u řeky Manzanares udělali jak Cata Díaz, tak i Rúben Micael. První jmenovaný konečně zdárně dokončil své námluvy s Bocou Juniors, a po šesti letech ve Španělsku se tak vrací do týmu, z něhož do Evropy zamířil. Argentinský klub již vše potvrdil na svých stránkách, Cata se ve svém novém působišti již dokonce stačil zapojit do přípravy.

Čtyřiatřicetiletý stoper přišel do Atlética teprve minulé léto výměnou za 1 milion euro z Getafe, do Bocy pak zamířil jako volný hráč. Cata byl sice v Madridu smluvně vázaný ještě na jednu sezonu, po nepříliš přesvědčivých výkonech, příchodu Martína Demichelise a zejména aféře s fanoušky po finále Copa del Rey mu však klub nebránil v odchodu a rozvázal s ním kontrakt. V dresu Atlética Cata zasáhl do celkem 22 utkání a radoval se ze zisku Copa del Rey.

Svého podivného konce se dočkal i jeden z nejpodivnějších přestupů posledních let. Portugalský záložník Rúben Micael totiž bez jakýchkoliv fanfár či pozornosti tisku a fanoušků definitivně opouští Atlético, a to aniž by se v jeho dresu objevil jedinou minutu, byť jen v přípravě či přátelském utkání. Portugalský internacionál se po dvou letech „v Atléticu“ rozhodl vrátit domů, kde se upsal Sportingu Braga, v jehož barvách v minulé sezoně hostoval.

Šestadvacetiletý záložník do Madridu přišel v létě roku 2011 jako součást dárkového balíčku v rámci přestupu Radamela Falcaa. Atlético za jeho služby mělo Portu zaplatit 5 milionů euro, v účetnictví Draků za toto období se však objevilo, že „přestup Rúbena Micaela nevedl k téměř žádnému finančnímu zisku“ a v přilehlé kolonce čistá nula. Dá se tak předpokládat, že peníze šly jako protislužba za zrealizování transferu El Tigreho přímo do kapsy známého superagenta Jorge Mendese.

První sezonu Rúben strávil na hostování v Zaragoze, dalším klubu, s nímž má Mendes nadstandardní vztahy, aby se na jejím konci ani nevrátil do Madridu, ale zamířil rovnou na další roční hostování, tentokrát do Sportingu Braga. V severoportugalském klubu byli s jeho službami tak spokojeni, že v polovině sezony odkoupili za 3 miliony euro rovnou polovinu jeho hráčských práv, a jak se nyní ukázalo, získali jej tím i natrvalo. Ve svém novém působišti Rúben nedávno podepsal smlouvu na pět let. Atlético tak opouští hráč, který mu vlastně ani nikdy pořádně nepatřil, a jehož fanouškům je jeho odchod zcela ukradený.

Komentáře (4)
  1. „Atlético tak opouští hráč, který mu vlastně ani nikdy pořádně nepatřil, a jehož fanouškům je jeho odchod zcela ukradený“

    Hezky Šebyku. :D:D*THUMBS UP*

  2. RM je možná trochu škoda, mohli jsme jej aspoň vyzkoušet, v Braze minulý rok docela válel a v repre taky asi není úplně neprávem…

  3. parada, pekne se tym zbavuje prebytecnyho plevele :)


Komentáře

No trackbacks yet.