RSD Alcalá – Atlético Madrid 0-1

17/07/2011 15:37 // AtletiSK // 411 zobrazení

Atlético Madrid sa vo svojom treťom prípravnom zápase pred novou sezónou opäť predstavilo len proti súperovi z tretej španielskej ligy, proti mužstvu RSD Alcalá, a tentokrát sa príliš nevyznamenalo, keď vyhralo chudobným pomerom 1-0. Stretnutie na štadióne El Val v meste Alcalá de Henares na predmestí Madridu nemalo príliš veľkú kvalitu, o čo sa svojím výkonom pričinili hlavne Los Colchoneros, ktorý neboli schopní svojho rivala dostať po takmer celý zápas pod výraznejší tlak. Zápas rozhodol gólom až v 77.minúte mladý útočník C tímu Pedro. Debut v drese Atlética si odkrútili obrancovia Miranda a Silvio.

Gregorio Manzano postavil do základnej zostavy viac skúsených hráčov, jedenástku vytvorili Joel – Valera, Domínguez, Miranda, A. López – Assuncao, R.García, GabiJuanfran, Reyes a Diego Costa. Hoci Atlético už o 11 dní začne svoje účinkovanie v Europa League a má za sebou takmer 2 týždne prípravy, kým jeho súper svoju predsezónny tréning sotva začal, na ihrisku sa v prvom polčase rozdiel v stupni pripravenosti ani kvalite príliš neukazoval. Jediným svetlým bodom bolo brvno, ktoré v 9.minúte nastrelil Diego Costa a dobrý výkon ReyesaAtlético, debutujúce v novom hosťovskom čiernom drese, síce prevažne držalo loptu, ale nedostatok kreativity v strede poľa a slabá podpora krajných obrancov spôsobili absenciu akýchkoľvek ďalších gólových šancí.

V druhom polčase prišli na radu logicky zmeny, do zápasu zasiahlo hneď 5 nových hráčov, vrátane kompletnej obrany, ktorú vytvorili Silvio, Regalón, César a Filipe LuisRaúla Garcíu nahradil Fran Mérida a Atlético konečne začalo tlačiť. Prispel k tomu najmä výborný výkon Filipe Luisa na ľavom kraji obrany, odkiaľ neustále podporoval útok. Najväčšiu šancu druhého polčasu mal opäť Diego Costa, ale svoju výbornú individuálnu akciu nezakončil. Na ihrisko sa dostali aj Salvio, Noguera, Mario Suárez (ktorý nastúpil prvýkrát po zranení) a Manquillo (ktorý nahradil Silvia, ktorý si mierne obnovil zranenie) a mladí útočníci Collado a Pedro, ktorí v prvých dvoch zápasoch strieľali jeden gól za druhým. A bol to právePedro, kto po Salviovej akcií z ľavej strany 13 minút pred koncom jednoduchým gólom odvrátil rodiacu sa blamáž.

Pred prvým zápasom 3.predkola EL proti nórskemu Strømsgodsetu sa Rojiblancos predstavia ešte na trojturnaju v Granade proti miestnemu nováčikovi Primera División a tureckému Besiktasu. Zápas s RSD Alcalá jasne ukázal, že Atlético má rozhodne o čom uvažovať a že sa bude musieť výrazne zlepšiť.