Atlético Madrid CZ/SK

Rozpočet na sezónu činí 129,8 milionů €

01/10/2011 17:01 // Andres // 730 zobrazení // zdroj: marca.com, as.com, mundodeportivo.com

Představenstvo Atlética Madrid se včera v poledne sešlo, aby schválilo rozpočet na letošní sezónu a probralo ten loňský. O výsledcích schůze pak informovalo formou oficiálního prohlášení na stránkách klubu.

Hodnota klubu se s ohledem na loňský ročník zvýšila o 3 miliony euro, zatímco na výkazu zisku a ztrát klub zaznamenal ztrátu ve výši 5,8 milionu euro jako výsledek rozhodnutí soudu o daňových záznamech v letech 1996-2000,“ hlásá web Atlética Madrid připomínaje, že klub musí údajně každý rok platit 15 milionů euro Ministerstvu financí jako opatření kvůli daňovým podvodům z výše zmíněných let. Dále ještě do loňských čísel nestihly být zaneseny peníze z transakcí týkající se Agüera a Eliase.

Kromě toho se představenstvo klubu dohodlo na výši rozpočtu pro tuto sezónu. Ten by se měl zvýšit o 20 milionů euro na 129,8 milionů, což oproti loňskému plánované sumě (109 milionů €) představuje nárůst o 26%. Skutečný rozpočet se však nicméně vyšplhal na 135,1 milionů. Atlético Madrid tak dále má za Realem Madrid a Barcelonou, jejichž čísla překračují 400 milionů euro, třetí největší rozpočet v La Lize.

Celý rozpočet se podrobí ještě schvalování na valné hromadě, která se schází každoročně v prosinci, ale tam by nemělo dojít k žádným problémům.

Klub také stále hledá hlavního sponzora, který by ještě navýšil objem prostředků, se kterými může disponovat. Měla by se jím stát nadnárodní společnost se zájmy ve Španělsku, ale také na rostoucích trzích, jako například v Asii. Atlético však podle médií nikam nespěchá, chce pečlivě zvážit všechny možnosti a věří, že rok 2011 už zakončí se sponzorem na dresech. Jejich představou je dohoda na více let, jako tomu bylo u KIA, která klub doprovázela po šest let.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.