Atlético Madrid CZ/SK

Rozlosování La Ligy a Supercopy: tři madridská derby ve třech týdnech!

24/07/2014 20:35 // Atletico de Madrid // 827 zobrazení
Rok 2014 - Atlético prerušilo desaťročnú hegemóniu Realu a Barcelony a po 18 rokoch ovládlo La Ligu.

Španělští mistři si snad konečně sáhnout na svou trofej.

Všechny španělské prvoligové kluby se dnes dozvěděly termíny a pořadí zápasů v následujícím ročníku La Ligy.  Atlético zahájí obhajobu titulu přesně za měsíc, 24. srpna na půdě Raya Vallecana. Následující víkend v prvním domácím zápase ligové sezony přivítá nováčka z Eibaru a již 14. září přijde na řadu návštěva stadionu Santiaga Bernabéu a městské derby s Realem Madrid. To nicméně bude již třetím v sezoně, protože první dvě uvidíme v rámci španělského superpoháru. První zápas se odehraje 19. srpna také na San Bernabéu, odveta je na programu 22. srpna  a odehraje se pochopitelně na stadionu Vicente Calderóna. Zajímavostí také je fakt, že Atlético v tomto kalendářním roce absolvuje celkem sedm zápasů s Realem Madrid.

První ligové utkání s Barcelonou uvidíme v osmnáctém kole, konkrétně 11.ledna. A odveta opět přijde na řadu až v závěru sezony. Letos se sice oba týmy neutkají v úplně posledním kole, bude to však to předposlední a případné drama tak znovu nabízí strhující zápletku. Poslední kolo sehraje Atlético na půdě Granady.

Někdy v úvodu sezony bude Atléticu předána i trofej pro vítěze La Ligy, kterou kvůli nepřítomnosti šéfa RFEF Ángela Marii Villara nebylo možné předat šampionům. Přesný termín ještě nebyl oznámen a není tak jisté, zda k tomu dojde již na půdě Raya nebo se počká až na druhé (první domácí kolo) proti Eibaru.

Rozpis

 

 

 

Komentáře (1)

Komentáře

No trackbacks yet.