Atlético Madrid CZ/SK

Reyes: Umím si představit, že svou kariéru ukončím v Atléticu

22/09/2011 19:33 // Sebyk // 467 zobrazení // zdroj: fifa.com

V lize debutoval v 17 letech a na fotbalovou scénu vletěl doslova jako uragán. Přestup ze Sevilly do londýnského Arsenalu jeho kariéru trochu zbrzdil, nyní v Atléticu José Antonio Reyes konečně prodává své umění, díky kterému byl kdysi považován za jednoho z největších talentů desetiletí. Jedna z hvězd týmu Los Colchoneros nedávno poskytla rozhovor serveru fifa.com, ve kterém se vyjádřila k letním změnám v Madridu, porovnala kvalitu španělské a anglické ligy nebo promluvila o případném návratu do španělské reprezentace.

  • Jose Antonio, fanoušci jsou zvyklí vás na trávnících vídat už léta, ale je vám teprve 28…

Ano, ještě pořád jsem docela mladý. Spousta lidí si myslí, že jsem mnohem starší, ale pravdou je, že jsem ve věku, kdy je většina fotbalistů na vrcholu svých sil a já se cítím skvěle. I ve svých 28 letech jsem už něco zažil, mám za sebou dlouhou kariéru. Prošel jsem spoustou klubů, ale doufám, že v Atléticu se konečně usadím. Umím si představit, že tu ukončím svou kariéru. Jsem tu velmi spokojený a není jediný důvod k tomu, abych někam odcházel. Když vám nic nechybí, tak jako mně, nemáte žádné zaječí úmysly.

  • Vstupujete do své čtvrté sezony v červenobílém dresu a na vaše bedra padne opět o něco více zodpovědnosti, zvláště po tom, co dřívější tahouni odešli. Věříte, že můžete dostát vysokým očekáváním fanoušků na vaši osobu?

Jsme jeden tým a táhneme za jeden provaz. Fanoušci by měli očekávat od každého z nás stejně, ale pokud čekají více ode mě, nijak extra mě to zatěžovat nebude. Když jste fotbalista, jste rád, když od vás očekávají více, protože to znamená, že můžete více také předvést. Osobně mi tenhle “tlak” vyhovuje. Je pravda, že tým letos prošel spoustou změn, ale i tak je tu skvělá atmosféra. Přišly kvalitní posily, kádr vypadá silně. To je důležité.

  • Muselo to být těžké léto – spousta spekulací, klíčoví hráči nakonec opravdu odešli. Jak se kabina vyrovnala se ztrátou Kuna a Forlána?

Oba byli pro Atlético velmi důležití, ale hráči prostě přicházejí a odcházejí. Kun a Forlán přinesli fanouškům spoustu důvodů k radosti a jediné, co můžeme udělat, je poděkovat a popřát jim hodně štěstí. Soustředit se ale musíme na novou sezonu a na nové hráče, kteří jsou nyní součástí týmu.

  • Co říkáte na to, že se o španělské Primeře hovoří jako o lize dvou týmů? Kam byste do tohoto všeho zařadil Atlético?

Barcelona a Real jsou dva ohromně silné kluby, které si mohou koupit v podstatě koho chtějí. Konkurovat jim je téměř nemožné. Soutěž o prvenství v lize je ryze mezi těmito dvěma, zbytek soupeří o ta další místa. Liga pro Atlético a ostatní začíná třetím místem, kterého chceme dosáhnout a kvalifikovat se do Ligy Mistrů.

  • Jako člověk se zkušenostmi ze španělské, anglické a portugalské ligy, kterou z nich byste označil za tu nejlepší?

Bezpochyby tu španělskou. Ta anglická je mimořádně kvalitní, hlavně díky tempu, které je obrovské, hra se nekouskuje, rozhodčí pískají jen jasné fauly. Více fotbalové kvality a držení míče je však ve Španělsku. Portugalská liga je také zajímavá na koukání, ale tamější úroveň je o něco nižší.

  • Za Sevillu jste v lize debutoval v 17, krátce nato jste zamířil do Arsenalu, kde se vám však nedařilo podle představ. Co bylo špatně?

Neřekl bych, že bylo něco špatně. Anglii jsem opustil s dobrým pocitem. Do Arsenalu jsem přišel, když mi bylo dvacet a vyhrál s nimi pět nebo šest trofejí, což byl důvod, pro který jsem tam šel. Možná se mi tam nepovedlo usadit se podle představ, ale zbytek mi vyšel výborně.

  • Už jste byl několikrát nahoře a dole, teď vypadáte opět v nejlepší formě. Čím to je?

Hodně to závisí na tom, jak vám důvěřuje kouč. Když máte jeho důvěru, vše je úplně jiné. Když jste na hřišti, není důležitějšího pocitu, než když cítíte důvěru trenéra. Nikdy mi nikdo nedal více důvěry než Quique Sánchez Flores, podobný přístup teď ale začínám cítit i od Gregoria Manzana.

  • Trenér španělského národního týmu Vicente del Bosque prohlásil, že vás bude detailně sledovat. Věříte, že se vrátíte do reprezentace?

Nikdy jsem nebyl v lepší mentální a fyzické kondici, než jsem teď a to je to, na čem záleží nejvíce. Pokud mě del Bosque bude chtít povolat, bude to skvělé, ale pokud ne, tak prostě zůstanu se svým týmem a budu nadále tvrdě pracovat, abych se pozvánky jednou dočkal. Samozřejmě bych byl za návrat rád, cítím se v dobré formě a Španělsku se na mezinárodní scéně daří. Není španělského hráče, který by nechtěl reprezentovat svou zemi.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.