Atlético Madrid CZ/SK

Reyes definitivně opouští Atlético

05/01/2012 19:53 // Sebyk // 833 zobrazení // zdroj: marca.com, as.com

Přestupová telenovela s José Antoniem Reyesem v hlavní roli s definitivní platností končí – španělský záložník opouští Atlético a vrací se do své domovské Sevilly, která tuto informaci dnes odpoledne oficiálně potvrdila na svých webových stránkách. Reyes se tak vrací tam, kde fotbalově vyrostl a kde debutem v pouhých 16 letech započal svou bohatou kariéru.

Madridský klub za svého bývalého tahouna inkasoval 3,5 milionu euro, čtvrtina této částky však poputuje do lisabonské Benficy, která před třemi lety jako součást Reyesova hostování odkoupila i 25 % práv na hráče hráče. Další milion euro můžou Colchoneros získat formou bonusů, a to pokud se Seville s pomocí Reyese podaří postoupit do Ligy mistrů. Ve svém novém působišti Španěl podepsal smlouvu na tři a půl roku, tedy do konce června 2015.

La Perla v červenobílém dresu strávila celkem pět sezon, během kterých odehrála 154 utkání a nastřílela 14 branek. Přes počáteční rozpaky se Reyes stal favoritem fanoušků a tahounem týmu, který v roce 2010 vybojoval prvenství v Evropské lize, ve stejném roce se Reyes mohl radovat i z vítězství nad Interem Milán v Evropském superpoháru, ke kterému přispěl také jedním gólem. V této sezoně se Reyes dostal do sporů s teď již bývalým trenérem Manzanem, což pravděpodobně přispělo k jeho rozhodnutí odejít z Atlética.

Komentáře (6)
  1. Reyes eunt domus :D škoda té částky, ale aspoň už je to za námi…je to nevděčná puta O:-)

  2. sbohem a dekujeme perlo *BRAVO* skoda, ze to konci takhle…

  3. No co na to říct, asi nejnešťastnější forma odchodu.. Další majstrštych Gila, i když za tímhle asi hlavně stojí jinej hochštapler – Manzano.. José dojel na svojí povahu, je to ten typ, kterej si buď s trenérem sedne viz. Quique, cití důvěru a rozhoduje zápasy, nebo si s koučem nesedne, řekne, proč radši Manzano nevystřídá svojí babičku, pohádá se a pak je na hrřišti neviditělnej.. Talent neoddiskutovatelně má, ale fotbal je i o hlavě a emocích a tohle José dvakrát nezvládá, proto se z něho hráč, kterýho si budou lidi pamatovat za 40-50 let, nikdy nestane..

  4. Řekl bych, že takhle asi nějak mohly vypadat rozpravy Manzana s Reyesem na tréninku: http://www.youtube.com/watch?v=hBoMiSZQl_Q :-)


Komentáře

No trackbacks yet.