Atlético Madrid CZ/SK

Reyes: Atlético a jeho fanoušky budu mít navždy v srdci

01/01/2012 19:23 // Sebyk // 665 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

Přestup José Antonia Reyese do Sevilly je zdá se otázkou maximálně několika dní, k dotažení celé operace by mohlo dojít již zítra. Dnes vyšlo s La Perlou v deníku AS interview, ve kterém vysvětluje své rozhodnutí odejít z Atlética.

Rozhodnul jste se opustit Atlético?
Ano, je to tak. Mluvil jsem se Simeonem a požádal jej, aby mě nechal přestoupit do Sevilly.

Váš nový kouč s vámi ale počítal…
To je pravda, ale své rozhodnutí jsem učinil už dříve. Musím být k Atléticu upřímný, jsem myšlenkami jinde.

Proč chcete opustit Atlético?
Protože Sevilla mi dala šanci vrátit se domů. Je to možnost, která se už nikdy v budoucnu nemusí opakovat, a já jí chci tedy využít. Myslím, že pro mou kariéru je to to nejlepší řešení, je správný čas udělat tento krok.

Necítíte se v Atléticu dobře?
Ne, jsem tu velmi spokojený. Je to skvělý klub a fanoušci i lidé v klubu si cení mojí práce. Chovali se ke mně vždy fantasticky. Sevillu jsem ale opustil ještě když jsem byl velmi mladý a teď bych se rád vrátil domů. Bude to nejlepší i pro mou rodinu.

Co tím myslíte?
Můj otec podstoupil před několika týdny složitý chirurgický zákrok. Bylo by ideální, kdybych mu mohl být více nablízku a Sevilla mi k tomu dala šanci. Vždy jsem se chtěl jednou vrátit, Sevilla teď navíc rozjíždí nový ambiciózní projekt.

Váš vztah s fanoušky Atlética měl své lepší i horší chvíle. Jak si myslíte, že se budou cítit po vašem odchodu?
Když jsem do Atlética přišel, nepřijali mě fanoušci úplně nejlépe, protože jsem předtím hrál za Real. První část mého období v Atléticu byla složitá. Když jsem ale tehdy chtěl opustit Arsenal, Real byl jedinou možností. Tehdy se mi tam docela dařilo, vyhráli jsme ligu. Když pak ale přišla možnost podepsat Atléticu, neváhal jsem ani vteřinu. Ze začátku jsem se sice stal terčem urážek ze strany fanoušků, vše se pak ale změnilo.

Teď na vás ale budou opět naštvaní…
Chápu, že mnohé z nich moje rozhodnutí nepotěší, ale nemohu si ujít tuhle šanci vrátit se domů do Sevilly. Atlético a jeho fanoušky budu mít navždy v srdci. Jsem hrdý, že jsem mohl hájit tyhle barvy a navíc vyhrát i dvě trofeje. Nikdy nezapomenu na to, jaké to je hrát na Calderónu a slavit s Atléticem titul. Chtěl bych fanoušky požádat o pochopení, přeji jim do budoucna vše nejlepší, na Atléticu jim hodně záleží.

Měly vaše problémy s Manzanem nějaký vliv na vaše rozhodnutí.
Ne, neměly. Manzano dělal jen to, co bylo podle něj nejlepší pro tým, a já jeho rozhodnutí respektoval. Takové věci se ve fotbale stávají. Chápu, že kouč preferoval jiné hráče než mě. Všichni v týmu chtějí hrát, ale všichni také musí respektovat rozhodnutí trenéra. Neodcházím kvůli tomu. Chtěl bych znovu zdůraznit, že odcházím, protože tahle šance vrátit se domů do Sevilly se už nemusí opakovat.

Co si slibujete od svého návratu do Sevilly?
Až bude celá operace zdárně dokončena, tak o tom promluvím. Těším se ale domů a jsem velmi rád, že Simeone mi v tomhle rozumí. Moc doufám, že porozumění najdou i fanoušci Atlética.

Komentáře (3)
  1. Sakra ten mi bude fakt chybět :cry: ale budu mu fandit dál

  2. neverim, ze manzano na to nemel zadny vliv. jeho rozhodnuti vratit se domu chapu no, ale je to skoda. ale treba to atleticu prospeje…

  3. Tento člověk to podle mě už nikam nedotáhne…v 28 letech dělá jakoby měl kariéru u konce a musel se vrátit domů….díky José za všechno, ale si sráč :) mohl’s tomu se Simeonem dát šanci…


Komentáře

No trackbacks yet.