Reprezentácie: Nepriestrelný Courtois, Falcaov gól a trápiaci sa Uruguajci

29/03/2013 11:09 // Mindrot // 359 zobrazení
"Som repre jednička," ukazuje Courtois.

„Som repre jednička,“ ukazuje Courtois.

Minulý víkend sme si ligové zápolenia neužili, farby Atlética však hájilo osem hráčov, povolaných do svojich reprezentácií. Štvorica Godín, Falcao, Arda a Courtois odohrala plných 180 minút, ostatní hráči či už striedali alebo bol striedaní v priebehu zápasu. Či už išlo o kvalifikáciu na budúcoročné majstrovstvá sveta alebo o prípravné duely, pozrieme sa bližšie na to, ako sa Colchoneros počas reprezentačnej pauzy darilo.

Thibaut Courtois (Belgicko)
Mladý talent, o ktorého zotrvaní v Atléticu sa špekuluje čoraz hlasnejšie, absolvoval s Červenými diablami dvojzápas proti Macedónsku a určite môže byť spokojný. Belgičania vyhrali obidva zápasy, v Skopje 2:0 a doma v Bruseli 1:0. Courtois odchytal obidva duely a do Madridu sa vráti ako hrdý Mr. Zero – aj keď objektívne veľa práce nemal. Táto generácia Belgičanov sa považuje za jednu z najsilnejších z posledných rokov, v skupine A európskej kvalifikácie im patrí prvé miesto, o skóre pred Chorvátskom.

Zostrih zápasu Belgičanov v Macedónsku

Arda Turan (Turecko)
O spokojnosti určite nemôže hovoriť miláčik Turkov Arda, reprezentácia krajiny polmesiaca sa v skupine D potácajú na štvrtom mieste so štvorbodovým mankom na druhú priečku. Turci zvládli povinnú jazdu a v Andorre vyhrali  2:0, v domácom zápase proti Maďarsku však prišli o vedenie a nechali si streliť vyrovnávajúci gól. Arda si proti Maďarom pripísal asistenciu, keď jeho krásny center presne našiel Burakovu hlavu a Turci viedli, avšak len osem minút, keď povolili priamemu rivalovi o druhú priečku vyrovnať a poriadne si tak zamotali situáciu v boji o postup.

Turecko – Maďarsko 1:1, Ardova asistencia na začiatku videa

Radamel Falcao (Kolumbia)
O svetový šampionát sa bojuje aj na juhoamerickom kontinente, Falcaova Kolumbia absolvovala najprv zápas proti Bolívii, ktorá síce má recept na súperov, ale len doma, na štadióne v La Paz v nadmorskej výške vyše 3000 metrov. V kolumbijskej Barranquille im to však nič nebolo platné a domáci im bez problémov nasúkali päť gólov, pre Atlétov je potešiteľný fakt, že sa konečne trafil aj El Tigre, v 87. minúte zvyšoval už na 4:0 a oslavou gólu dal svetu na známosť radostnú novinu, že očakáva príchod svojho prvého potomka. Ďalších 90 minút odohral Falcao aj vo Venezuele, tu však Kolumbijci už aj s Luisom Pereom v základe ťahali za kratší koniec a prehrali najtesnejším rozdielom 0:1. Kolumbia v kvalifikačnej tabuľke okupuje tretiu priečku so štvorbodovým náskokom práve pred Venezuelčanmi.

Kolumbia – Bolívia 5:0, Falcaov gól v čase 4:20

Diego Godín & Cristian Rodríguez (Uruguaj)
Časy, keď tím pod vedením Tabáreza dokázal konkurovať najsilnejším mužstvám sveta, sú zdá sa preč. Uruguajská zlatá generácia je na ústupe a nastupujúca garnitúra nespĺňa očakávania. Dvojica Atlétov na túto reprepauzu nebude spomínať v najlepšom, obaja boli v permanencii v oboch kvalifikačných zápasoch Celestes. Najprv v repríze posledného finále Copa América hostili v Montevideu Paraguaj, Godín si pripísal plných 90 minút a žltú kartu, Cebolla síce nastúpil v základe, podal však nepresvedčivý výkon a po polčase ho striedal Cavani. Uruguaj viedol po Suárezovom góle 1:0, štyri minúty pred koncom ich však kiks Godínovho kolegu z obrany Lugana pripravil o víťazstvo. El Faraón bol naplno vyťažený aj v dueli v Santiago de Chile, Celestes však prehrali 0:2 a v juhoamerickej kvalifikácii okupujú šiestu priečku, na aspoň barážovú piatu strácajú dva body. Cebolla do stretnutia zasiahol osem minút pred koncom, naskakujúc za talentovaného Ramireza, ani on však prehre nezabránil.

Uruguaj – Paraguaj 1:1

Koke (Španielsko U21)
La Rojita odohrala dve prípravné stretnutia, s rovesníkmi z Nórska a Ruska. V Tolede nedarovali mladíci severanom nič a zvíťazili presvedčivo 5:2, Koke odohral úvodný polčas a patril medzi najlepších na trávniku, než sa nechal vystriedať Deulofeuom. Keďže brankárska jednotka tejto generácie David de Gea bol na skusoch s A-mužstvom Španielov, proti Nórom sa medzi žrde postavil Joel, pri oboch góloch Nórov bol bez šance. Druhý duel hrali mladíci v Alcorcóne a aj tu zdolali rovesníkov z Ruska v pomere 3:1, Koke naskakoval na trávnik v 57. minúte za Canalesa.

Španielsko U21 – Nórsko U21 5:2

Filipe Luís & Diego Costa (Brazília)
Kanárici ako usporiadatelia svetového šampionátu nemusia bojovať v kvalifikácii, kouč Scolari tak využíva čas na prípravné stretnutia na európskom turné. Brazíci odohrali najprv atraktívny duel v Ženeve proti Talianom, súboj sa skončil zmierlivo 2:2 a ľavý bek Filipe odohral 77. minút, pripísal si žltú kartu, no podpísal sa na otváracom Fredovom góle. Tak či tak však mal nemalé problémy s bránením svojej ľavej strany hlavne pred Maggiom. Diego Costa si pripísal vytúžený debut v 68. minúte, predstavoval si ho však určite inak, na trávniku bol neviditeľný a nepriniesol očakávané oživenie hry. V druhom zápase v Londýne proti Rusku sa už Filipe na trávniku neukázal, Costa však áno, dvanásť minút pred koncom naskakoval za nepriaznivého stavu pre Seleção, opäť to bol ale nevýrazný výkon z jeho strany, Brazília však v samom závere aspoň vyrovnala na konečných 1:1.

Brazília – Taliansko 2:2, v úvode gólová akcia s Filipeho centrom