Reprezentace: Falcao pokračuje v ničení soupeřů, Courtois jedničkou

13/09/2012 02:47 // Andres // 427 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com

Ligovou sezónu po třech nedokončených kolech přerušila reprezentační pauza. V té se ukázalo i osmero zástupců Atlética Madrid. Radamel Falcao pokračuje v úžasné formě, v posledních 4 zápasech napočítal těžko uvěřitelných 8 branek, radovat se může i Courtois, který v belgické reprezentaci zaujal post jedničky.

Koke
Španělská reprezentace do 21 let měla na programu dvě poslední utkání kvalifikace na Mistrovství Evropy 2013. V tom prvním se Švýcarskem Koke na své oblíbené pozici zasunutého playmakera odehrál celých 90 minut. Za zmínku stojí jeho dvě přihrávky na šance Tella a Rodriga, oba však nastřelili jen brankovou konstrukci. I konečná remíza 0:0 však mladým Španělům stačila na první místo v tabulce a zajištění baráže o finální turnaj. Do posledního zápasu s Chorvatskem pak trenér nasadil značně pozměněnou sestavu, ve které chyběl i záložník Atlética. Bez něj La Rojita vyhrála 6:0.

Juanfran
Ve výběru Vicente del Bosqueho pokračuje Juanfran, který byl tentokrát povolán pro přátelské utkání se Saúdskou Arábií a kvalifikační zápas v Gruzii. První zmíněný soupeř znamenal pro pravého beka Colchoneros 90 minut, ve kterých rozhodně nepodal špatný výkon. V ostrém kvalifikačním zápase už jeho roli přebral Arbeloa, Španělsko nakonec zvítězilo těsně 1:0.

Thibaut Courtois
20letý brankář se pomalu usazuje na pozici jedničky v belgické reprezentaci. Zápas s Walesem zvládl s čistým kontem (2:0), druhý kvalifikační duel s Chorvatskem už Courtois kapituloval, Belgie i tak brala bod za konečnou remízu 1:1.

Arda Turan & Emre
V kvalifikační skupině D válčí se dvěma zástupci Rojiblancos Turecko. Proti Nizozemsku se Arda i Emre ukázali v základní sestavě, ani jeden však nezabránil prohře 2:0. K 60 minutám v Holandsku přidal turecký kapitán Emre 82 minut proti Estonsku. Ty už znamenaly pro zemi půlměsíce první tři body za výhru 3:0, přičemž právě první gól vznikl za spolupráce Atlétů – Arda přihrával, Emre zakončoval.

branka Emreho po nahrávce Ardy

Radamel Falcao

Velmi povedený týden má za sebou Kolumbie, která se vyhoupla už na druhé místo kvalifikační tabulky, porazili přitom soupeře zvučných jmen. Uruguay si ze země kávy a kokainu odvezla výprask 4:0, Falcaovi přitom stačili sotva 3 minuty, aby skóroval. Kolumbijci nezaváhali ani v Chile, kde zvítězili 3:1, El Tigre opět zaznamenal jeden zásah, i tentokrát ten vítězný.

branka Falcaa proti Uruguayi

branka Falcaa proti Chile

Diego Godín & Cristian Rodríguez
Hůře na tom byla v posledních dvou zápasech Uruguay. Při již zmíněném debaklu v Kolumbii odehráli Godín i Cebolla celých 90 minut, nedařilo se pak ani doma proti Ekvádoru, který se dostal brzo do vedení. I tentokrát u toho byl celý zápas stoper Atlética, oživit hru pak měl v 59. střídající Cristian Rodríguez, což se také povedlo, když Cavani vstřelil vyrovnávací branku a upravil skóre na konečných 1:1.