Reprezentace: Courtois si připsal dvě nuly, Juanfran jen obrovský kiks

17/10/2012 21:05 // Andres // 417 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com

O reprezentační pauze bylo z Atlética Madrid povoláno do národních výběrů 9 hráčů. Výlet s reprezentací však nakonec předčasně skončil hned pro Falcaa, Godína a Ardu Turana, Koke se dokonce vrátil kvůli svalovému zranění hned po prvním dni se španělskou jedenadvacítkou.

Naopak za velmi vydařený může uplynulý týden označit Thibaut Courtois. Ten se definitivně usadil na pozici jedničky v bráně belgické reprezentace, navíc si připsal dvě nuly, když jeho tým nejprve vyhrál v Srbsku 3:0 a pak doma porazil Skotsko 2:0.

Juanfran páteční zápas svého Španělska v Bělorusku proseděl na lavičce, La Roja zvítězila 4:0. Až na Vicente Calderónu proti Francii ho Vicente del Bosque představil jako nouzový plán při zranění Álvara Arbeloy v 50. minutě. Nejvíce vynikl pravý bek Atlética ve třetí minutě nastavení, kdy zbytečně ztratil míč a místo bránění nebezpečného protiútoku se hlásil o naprosto nesmyslný offside. Jeho chyba nakonec vyústila k vyrovnávací brance Girouda, na kterou už nemělo Španělsko šanci zareagovat.

Velký propadák v kvalifikaci na Mistrovství světa je zatím Turecko. To nejprve i s Emrem a Ardou v základní sestavě doma propadlo s Rumunskem a prohrálo 1:0. Následoval zápas v Maďarsku, tam už ale museli Turci letět bez zraněného Ardy Turana, který bude chybět Atléticu až dva týdny. V Budapešti pak reprezentaci země půlměsíce nepomohl ani Emre a Turecko prohrálo 3:1.

Nyní se ale přesuňme do Jižní Ameriky. Tam mělo Atlético své zastoupení v reprezentacích Uruguaye a Kolumbie. Mise Radamela Falcaa však skončila předčasně. Nedá se ovšem říct, že neúspěšně, ba naopak. El Tigre sestřelil dvěma brankami Paraguay, pro přátelské utkání s Kamerunem dostal od trenéra volno.

Falcaovy branky

Ve špatné formě se naopak zmítá Uruguay, která v posledních 4 utkáních získala jediný bod. La Celeste nejprve v těžkém zápase na hřišti Argentiny podlehli 3:0, Diego Godín, kterému celý zápas pořádně zatápěl Sergio Agüero se navíc vykartoval pro další zápas a předčasně odcestoval do Madridu. Cristian Rodríguez odehrál posledních 23 minut, za jeho přítomnosti však Argentinci jen navýšili náskok. Reparát si Uruguay mohla odbýt i s Cebollou v základní sestavě proti Bolívii, i tam ale Forlán a spol. vyhořeli a odvezli si výprask 4:1.

Svůj reprezentační debut si připsal také Kader. Mladý Tunisan nastoupil hned v základní sestavě, odehrál 58 minut a po výhře 1:0 nad Egyptem odjel domů s lístkem na Pohár afrických národů.