Atlético Madrid CZ/SK

REPORT: Atlético – Granada & Besiktas

22/07/2011 01:58 // Andres // 602 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

Týden před tím, než Atlético Madrid nastoupí v Evropské lize proti Strømsgodsetu, hráli Los Colchoneros dvojici krátkých přátelských utkání, ale selhali. Čtvrteční večer se nesl ve znamení proher madridského klubu 1:0 s Granadou Besiktasem. Manzano vyskoušel opět formaci 4-3-3 a ve druhém zápase i 4-4-2, ale ani jedna nedovedla zaujmout.

Granada 1:0 Atlético

Poslední dobou se hodně spekuluje o příchodu Thibauta Courtoise a vypadá to, že toto hostování bude i dotaženo. Možná právě tento fakt znervóznil Joela, který první vážný pokus ve formě neposlušného centru mířícího do brány zkrotil, ale ve 33. minutě pustil za svá záda střelu zpoza vápna, kterou měl bez pochyby mít.

Atlético většinu hry dominovalo, vysoko a efektivně presovalo, ale po vstřelení gólu Granada přestala chtít hrát a přihrávala si mezi obránci a brankáři, čímž Atléticu zcela znemožnilo pokusit se o vyrovnání a zároveň znechutilo hru snad všem divákům, kteří nepřáli domácímu týmu.

Individuální výkony nejsou v předsezonní přípravě sice to nejdůležitější, ale jeden je potřeba vyzdvihnout. Diego Costa byl velkým zklamáním zápasu, platil nejspíše za nejpomalejšího a nejneohrabanějšího hráče na hřišti. Vrcholem byla velká příležitost Atlética, kdy se Diego Costa dostal do úniku a měl před sebou kromě brankáře jen jednoho obránce. V rozhodující chvíli však zakopl o balón a bylo po akci.

Atlético 0:1 Besiktas

Po krátké pauze vyběhl na trávník opět tým Atlética Madrid a proti němu Besiktas Istanbul. Manzano se rozhodl vyzkoušet formaci 4-4-2 a debut si odbyl Adrián. Kvůli velmi špatně fungující záloze se však téměř nepotkal s míčem.

Nejlepším hráčem na hřišti v červenobílém dresu byl odchovanec klubu César Ortiz, což je nejen lichotka pro něj, ale zároveň taky negativní kritika jeho spoluhráčů. Záložní řada nebyla schopna podržet balón a dát si víc než dvě úspěšné přihrávky v řadě. Míč se tak do útoku dostával jen velmi sporadicky a Atlético Madrid si nevypracovalo téměř žádnou šanci.

Besiktas držel míč, hrál svoji hru a bývalý Atlét, Simão, ohrožoval Joelovu branku nebezpečnými rohy a přímými kopy. A právě po jenom přímém kopu absolutně selhala obrana Atlética, když neuhlídala Fabiana Ernsta, který přiťuknutí hlavou svého spoluhráče doklepával jen do prázdné brány.

Brankář Besiktase měl větší práci jen se dvěma střelami zpoza vápna, jejichž autory byl Antonio López Juanfran. Trenér má tak s posledními dny před důležitým zápasem Evropské ligy hodně o čem přemýšlet.

  • Atlético Madrid: Joel; Sílvio (“17 Valera), César Ortiz, Domínguez, López; Juanfran, Gabi, Mario Suárez, Noguera (“17 Raúl García); Diego Costa (“17 Pedro), Adrián.
  • Góly: 0:1 Ernst (“27)
Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.