Reparát složilo Atlético na jedničku, výhru v Limě vystřelil SuperMario

01/08/2013 12:05 // Sebyk // 349 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com
Conquistadoři z Atlética dobyli Limu.

Atlético Madrid složilo svůj reparát za porážku s Estudiantes, peruánský Sporting Cristal porazilo 1:0 a na Copa EuroAmericana si připsalo první výhru. Rojiblancos v Limě sice od samého počátku utkání dominovali a vytvářeli si šanci za šancí, dlouho se však střelecky trápili. Peruánskou zeď nakonec až v závěru zápasu parádní brankou propálil střídající Mario Suárez.

Stejně jako v Argentině i v Peru zahájila utkání minuta ticha, tentokrát za dva mladé hráče Sportingu, kteří nedávno tragicky zemřeli. Oba týmy rovněž nastoupily s černými páskami na rukou. Diego Simeone do utkání poslal shodnou sestavu jako v přechozím duelu s Estudiantes, v Limě byl však na hřišti k vidění zcela jiný tým, který neúnavně presoval, hrál s velkým pohybem a nasazením a pohodlně kombinoval. Těžko vša říci, do jaké míry bylo však vše způsobeno kvalitou soupeře, jež za tím předešlým značně zaostávala.

Do první vyložené šance se hned z kraje zápasu dostal smolař dne Diego Costa, tváří v tvář gólmanu Pennymu však selhal. Z dálky posléze zahrozil Raúl García, muž utkání Penny byl však opět na místě, stejně jako při hlavičce Kokeho po centru Filipeho. Do dalšího samostatného úniku se o několik minut později dostal opět Diego Costa, peruánský reprezentační gólman však v brance domácích předváděl čáry máry. A když se neujala ani technická střela Kokeho po pohledné kombinace Diega Costy a Raúla Garcíi, šlo se do kabin za stavu 0:0.

Jak první půle skončila, tak také začala - Koke pěkně uvolnil Raúla Garcíu, jeho tvrdá rána však proletěla jen těsně mimo. Dalším aktérem při festivalu zahozených šancí byl Brazilec Filipe, jehož chytrou patičkou uvolnil Arda, levý bek však napodobil svého krajana Costu a jeden na jednoho na Pennyho nevyzrál. Diego Simeone se pokusil ještě navýšit tlak ofenzivními střídáními, když Gabiho nahradil Adrián a Raúla Garcíu Léo Baptistão.

Právě letní posila z Raya se po několika minutách na trávníku prodrala do další stoprocentní šance a tváří v tvář Pennymu se pokoušela o chytrý lob, domácí gólman však na hranici vápna předvedl další magický kousek. Na hráčích Sportingu začínala již být patrná značná únava, čehož využil střídající Mario Suárez, který v 78. minutě parádně vypálil z hranice vápna a vymetl pavučinky v Pennyho brance. Peruánský hrdina byl tentokrát zcela bezmocný, za střelou se jen ohlédl.

Domácí Sporting se pak za podpory hlediště začal zoufale hnát za vyrovnáním, Courtoise, který se jinak celé utkání musel v bráně Atlética doslova nudit, však ohrožovali jen střelami z dálky. V samotném závěru utkání byl ještě za protesty směrem k rozhodčímu na tribunu vykázán Diego Simeone, jeho ovečky však závěr zápasu pohodlně zvládly i bez jeho přítomnosti na lavičce. Po vítězství 1:0 Atlético předčasně zajistilo Evropě vítězství na celém turnaji, v neděli je však v Montevideu ještě čeká jihoamerická derniéra místním Nacionalem.