Real zvíťazil aj v odvete, Atlético v Cope končí

12/02/2014 12:18 // Mindrot // 416 zobrazení // zdroj: atleticofans.com
Cristiano Ronaldo premieňa jednu z dvoch penált.

Real Madrid potvrdil svoj postup do finále Copa del Rey výhrou nad úradujúcim šampiónom aj v druhom zápase. Výsledok 2:0 bol viac než postačujúci po trojgólovom víťazstve na Bernabéu, Atléti za dvojzápas nedokázali prekonať Casillasa ani raz. Konečná podoba výsledku sa zrodila už v úvodnej štvrťhodine, oba zásahy prišli z bieleho bodu po správne nariadených penaltách.

Už v 6. minúte zastavil Javi Manquillo vo veľkom vápne Cristiana nedovolene, penaltový zákrok to bol takmer totožný ako ten, ktorý Javi predviedol proti Rayu. Sám poškodený sa podujal zahrať pokutový kop, Aranzubía síce vystihol stranu, portugalská hviezda hostí však kopla loptu nechytateľne. Domáci odpovedali bombou Raúla Garcíu, ktorá skončila na ľavej tyči Ikerovej brány, strelecká nemohúcnosť pokračovala aj tretím zápasom.

Sotva desať minút po úvodnom góle skosil na svojej strane Emiliano Insúa prenikajúceho Balea a Undiano ukázal na biely bod po druhýkrát, Cristiano Ronaldo nezaváhal ani tentokrát a Los Blancos mali postup už v 16. minúte vo vrecku. Do prestávky, čo sa týka príležitostí, zaujala ešte Cebollova strela z uhla vedľa a Ronaldova nepresná hlavička, tretie mestské derby bolo inak nemastné – neslané.

V poslednej minúte prvého polčasu však zaujal vzdušný súboj Ronalda s Manquillom, po ktorom canterano škaredo dopadol hlavou na zem, okamžite bol presunutý do nemocnice, kde mu diagnostikovali narazenú krčnú chrbticu, našťastie by to malo byť bez vážnejších následkov. Jediný, kto mal v utorkový večer z domácich presnú mušku, bol neznámy fanúšik, ktorý z tribún pri odchode do šatní trafil zapaľovačom Cristiana do hlavy, ak bude klub potrestaný, môže sa tomuto ostrostrelcovi „poďakovať“.

Druhý polčas priniesol totožný obraz hry, Colchoneros síce predviedli mierne zlepšenie, na aspoň čestný zásah však nestačilo ani to. Dva výborné zákroky predviedol Aranzubía, keď najprv bez problémov chytil priamy kop Garetha Balea, aby o čosi neskôr v čistej šanci vygumoval Cristiana. Atléti odpovedali prudkou Mariovou hlavičkou po rohu, ktorá mierila vedľa a pred koncom fantastickou strelou José Sosu, ktorá len nechala vyniknúť Casillasove kvality. Real pohodlne potvrdil postup do finále pohára, zatiaľ čo v Atléticu budú mať o čom rozmýšľať, keď tím prehral tri zápasy za sebou bez toho, aby čo len raz strelil gól.