Atlético Madrid CZ/SK

RCD Espanyol – Atlético Madrid 1:3

10/04/2016 09:14 // Andy Conceicao & Mindrot // 541 zobrazení
Fernando Torres potvrdil svoju skvelú formu. Zdroj: clubatleticodemadrid.com

Fernando Torres potvrdil svoju skvelú formu. Zdroj: clubatleticodemadrid.com

Dvojzápas čtvrtfinále Ligy mistrů rozdělil venkovní ligový zápas s RCD Espanyol. Atlético tak opět po čtyřech dnech čekalo prostředí hlavního města Katalánska – Barcelony. V úterý tu museli Colchoneros v rámci nejprestižnější evropské soutěže skousnout porážku 1:2. Espanyol v lize měsíc vkuse neprohrál a obzvlášť proti favoritům praktikuje v posledním půlroce na svém moderním stadionu Estadi Cornellà-El Prat fyzický, velmi nepříjemný styl fotbalu. Koneckonců v lednu tu proti svému menšímu rivalovi utrpěl remízu 0:0 i sám velký Futbol Club Barcelona.

Espanyol (Andulky) vede od prosince nový kouč, Rumun Constantin Gâlcă, který místní prostředí dobře zná. Na pomezí milénia tu působil jako hráč. Hlavním úkolem bývalého defenzivního záložníka je bezpochyby zlepšení obranné činnosti. Andulky mají v probíhající sezóně druhou nejhorší obranu. Gâlcă se sice v staronovém působišti zatím výsledkově rozkoukává, ale poslední zápasy vykazovaly výkonnostně vzestupnou tendenci. A to i co se obranné fáze týče. Atlético tak čekal v nahuštěném programu gradující sezóny potenciálně nebezpečný soupeř. Diego Simeone, vědom si těchto informací, postavil i v náročném období, co možná nejsilnější sestavu. Rozestavením 4-3-3 důrazně naznačil, že si přijel pro 3 body. Standartní útok Griezmann – Torres doplnil Carrascem. Střed zálohy vyztužil obezřetným Augustem, sedět nechal Saúla. V obraně opět snaživý mladík Lucas.

Počáteční oťukávání bylo narušeno až těsně před dvacátou minutou hry. Fernando Torres se v nevýhodném úhlu přeci jen šikovně uvolnil a překvapivým obstřelem trefil tyč. Za 4 minuty zkoušel pozornost domácího gólmana Pau Lópeze Carrasco. A to prudce skákavou střelou z dálky. Pak už se rozkoukali i bělomodří. Po přímočaré kombinaci se do zakončení dostal Gerard Moreno. Ale byl moc z úhlu na to, aby mohl Oblaka ohrozit více. Aktivitu Andulek oplatil prudkou střelu nad Griezmann. Hrálo se nahoru dolů. Další křídelní akci domácích vyrazil Oblak na roh. Papa Diop si vyměnil úsměv s Godínem. To zřejmě tak uvolnilo pozornost jeho strážce Juanfrana, až si nakonec Diop nikým neobtěžován doskočil pro úvodní branku utkání. Atlético se však z tempa vyvést nenechalo. Zdá se, že Fernando Torres už nasál pragmatickou filosofii guru Simeoneho a jeho hra je konečně maximálně přínosná. V 35. minutě předvedl jeden z kouzelných doteků s míčem Koke. V nepřipravené situaci neuvěřitelně bystře uvolnil právě Torrese a ten ve finální fázi zvolil ideální řešení. 1:1. Za týmovými úspěchy nejsou jen hvězdy, ale i černá práce. Tuhle pochvalu si zaslouží Gabi, který dostal podruhé během 4 dní míčem do slabin. Vyrazil jimi míč na další rohový kop domácích. Co zachránil Gabi se málem nepovedlo jeho spoluhráčům. Marco Asensio a spol. centrovali velmi nebezpečně, chvílemi to kolem Oblakovy svatyně jen lítalo. Ale na druhé straně předváděl to samé vynikající Koke, který opět zrychlil hru a málem z toho rezultoval gól hlavičkujícího Griezmanna.

Druhý poločas se tempo stabilizovalo. Obě mužstva se rovnovážně střídala v držení míče. Z rozvážné statiky vytrhovala jen úžasná sóla Yannicka Ferreiry Carrasca. Ten svou technikou svoje spoluhráče inspiroval. Opatrný Augusto se konečně zapojil do ofenzívy, přímočaře přihrál na Torrese, ten citlivě sklepl Kokemu, který vymyslel perfektní prostrkávačku na Griezmanna, jenž celou tuhle parádu zakončil křižným angličanem. Nádherná akce, 2:1 pro Atlético! Na vedení zareagoval Simeone. Šetřit se šly obě dynamická esa Griezmann a Carrasco. Vystřídali je Thomas a Correa. Zmatené Andulky se nedokázaly pořádně vrátit do zápasu. Gâlcă se to snažil osvěžit Caicedem. Bez úspěchu. Ba co hůř, jeho svěřenci se začali trestuhodně zapomínat v útočné činnosti. Do rozhozené obrany se valil 2x Correa. Po příchodu Thomase se paradoxně ještě vysunul Koke, kterého jsme mohli nezvykle často spatřovat v samotném hrotu. Vnitřní pohodu a chuť demonstroval dvojím zakončením. Při prvním zakončení nohou ho ještě vychytal Pau López, ale při druhém už mu poslal Fernando Torres míč do nechytatelné hlavičky. Jaká škoda, že El Niňo nebude moct hrát v domácí odvětě proti Barceloně. Aspoň tak uvědoměle vložil veškerou svou energii do tohoto zápasu. Na Camp Nou byl Lucas příjemným překvapením, které ocenili i odborníci, jež sestavují ideální sestavu daného hracího kola Ligy mistrů. Odvážný výkon potvrdil i dnes. To zkušený Gabi začal v závěru trochu zmatkovat. Domácí však ožili jen skrze střídajícího Burquie. Připomněl se taky Gerard Moreno. Ale to bylo málo. V nastaveném čase se ještě Espanyol zmohl na dvě propagační hlavičky. Na snížení už neměl čas ani morálku.

Espanyol – Atlético 1:3. Zvítězil i Real a Barcelona tak byla na neoblíbené půdě v San Sebastianu pod mírným tlakem. Na Anoetě opravdu prohrála a liga se tak dočkala povzbudivé dramatizace. Ještě vypjatější drama je na programu ve středu. Čtvrtfinále Ligy mistrů, 20.45, Vicente Calderón! Vamos Atleti!

RCD Espanyol–Atlético Madrid

9.4.2016 18:15 32. kolo La Ligy

1 - 3


Sestavy

Pau López Oblak
Javi López, Álvaro, Roco, Óscar, Rubén Juanfran, Godín, Lucas, Filipe
Víctor, Diop, Abraham Gabi, Augusto, Koke
Asensio, Moreno Griezmann, Torres, Carrasco

Střídání

64. Caicedo ↑↓ Rubén 61. Thomas ↑↓ Griezmann
74. Sylla ↑↓ Javi López 61. Correa ↑↓ Carrasco
83. Burgui ↑↓ Víctor 86. Saúl ↑↓ Augusto

Góly

29. Diop (Asensio) 35. Torres (Koke)
58. Griezmann (Koke)
89. Koke (Torres)

Karty

4. Víctor 64. Filipe
45. Diop 78. Correa

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.