Atlético Madrid CZ/SK

Raúl García: Obhajoba od Carlose Fuentese 2/2

27/09/2011 11:00 // Sebyk // 418 zobrazení // zdroj: madridatleticos.com

Přinášíme vám druhou a závěrečnou část podařené obhajoby, které se dostalo záložníku Raúlu Garcíovi od Carlose Fuentese. První díl si můžete přečít zde.

Důvody pro takové chování od fanoušků jsou přitom nepochopitelné. Raúl García jistě není ten nejlepší záložník, který v poslední době nastoupil v červenobílém dresu Los Colchoneros, ale zároveň není zdaleka tím nejhorším.

Když se vlastně podíváte na střední záložníky, po jejichž boku v Atléticu nastupoval (Maniche, Luccin, Banega, Cléber, Tiago, Mario Suárez, Camacho, Elías, Assunção), nepatřil by Raúl García k těm nejhorším, ba by se naopak pravděpodobně dostal do té lepší poloviny. Ani jednomu z těch výše jmenovaných, kteří se prezentovali hluboko pod úrovní, kterou předváděl Raúl García, se však nedostalo ani z poloviny tak nepřátelského přístupu od fanoušků na Calderónu jako právě pamplonskému rodákovi. Marně bychom navíc vzpomínali na zápas, ve kterém se Raúl García nesnažil ze sebe vydat to nejlepší a nedřel pro tým. Naopak si vzpomínám na několik zápasů, ve kterých odvedl slušný výkon, byl však vypískán za jedinou hloupou chybu v závěru zápasu.

Ti z vás, kteří kdy nějakým způsobem hráli fotbal, vědí, jak náročným úkolem je hrát na pozici defenzivního záložníka – a to obzvláště pokud kolem sebe máte čtyři ofenzivní spoluhráče, kterým nějaká taktická hra dozadu vůbec nic neříká. Štítový záložník je na hřišti od toho, aby napravoval chyby ostatních, zaplňoval mezery, které na hřišti jeho spoluhráči nechali, musí se omezit na tvrdou práci, musí dřít a pokrýt co největší prostor na hřišti, aby umožnil svým spoluhráčům vychutnat si minuty slávy, zatímco on sám je od takových momentů oproštěn. Raúl García se takto vždy prezentoval, tým byl pro něj vždy na prvním místě.

Nikdy si na nic nestěžoval, vždy byl ochoten jít na hřiště a bojovat za tým, i když na něj fanoušci bučeli, když si jeho spoluhráči v utkání zahrávali s ohněm, Raúl byl vždy ochotný hasit. Byl tu zkrátka vždy, když ho tým potřeboval a ať už se předváděl v lepším, nebo horším světle, vždy nechal na hřišti vše. Byl jedním z mála, kteří věděli, jakou poctou je oblékat červenobílý dres Atlética Madrid a co je třeba mu obětovat. Takový je Raúl García a nikdo to nemůže popřít.

Způsob, jakým fanoušci Atlética povzbuzují své miláčky, se v posledních letech velmi změnil. Atléti si vždy vytvářeli názor na základě toho, co viděli na hřišti, nehledě na názory v médiích. Ještě před několika lety by osazenstvo Calderónu bouřlivě podporovalo hráče, který si procházel těžkým obdobím v kariéře – na prvním místě byla vždy oddanost klubu. Dříčům a týmovým hráčů – jakkoliv byly jejich technické dovednosti omezené – se od Atlétů vždy dostávalo zastání před posměchem, který přicházel ze severní části města. Pro některé stávající fanoušky je toto však něco nemyslitelného – raději aplausem odmění zbytečnou kličku, kterou předvede Reyes, než sice méně šikovného, ale zato více týmově hrajícího a poctivějšího hráče.

Před léty by se Raúlu Garcíovi dostalo uznání fanoušků, dnes se na něj píská a bučí, jen co vkročí na trávník. Všichni se asi shodneme na tom, že jeho výkony z minulé sezony byly mizerné. Také se asi shodneme, že si není důvod, aby byl nějakým oblíbencem fanoušků. Bezesporu si však zaslouží naše díky za svou snahu a tvrdou práci a hlavně náš respekt, který Raúl nikdy neměl to štěstí poznat. A pokud nejsme schopni prokázat respekt (a to jednomu z nás), nemůžeme očekávat, že se nám kdy dostane něčeho podobného zpátky.

Jaký je váš názor na celou problematiku? Myslíte si, že si Raúl García tvrdý přístup ze strany fanoušků zaslouží?

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.