Atlético Madrid CZ/SK

Radek Bejbl vzpomíná na poslední výhru Atlética v derby

25/11/2011 17:18 // Sebyk // 1 346 zobrazení // zdroj: as.com

Psalo se 30. října roku 1999 a Atlético si ze stadionu Santiaga Bernabéu vezlo překvapivou výhru 3:1. Od této chvíle však červenobílá část Madridu na výhru proti svému odvěkému rivalovi stále čeká – opojnou chuť vítězství v derby Atléti neokusili již dlouhých dvanáct let. Pro českého fanouška je památný duel z přelomu tisíciletí zajímavý i z dalšího důvodu – můžeme v něm totiž nalézt i výraznou českou stopu.

Z vítězství se tehdy v barvách Atlética totiž radoval i Radek Bejbl. Španělští novináři se za bývalým českým internacionálem vypravili až do Prahy, aby s nimi na poslední výhru Los Colchoneros v Derbi Madrileño zavzpomínal. „Samozřejmě si na ten zápas stále pamatuji. Bylo to skvělé utkání, velmi cenný výsledek. Tehdy jsme sice prohrávali, ale dvěma brankami Hasselbainka jsme dokázali průběh otočit. Bylo to mé jediné vítězství na Santiago Bernabéu,“ popisuje Bejbl. „Takové zápasy jsou vždy něčím neobyčejným. Je kolem nich spousta emocí, hodně se jim věnují i média, je to nepopsatelný zážitek,“ snaží se čtenářům Bejbl přiblížit atmosféru madridského derby.

Český defenzivní univerzál přišel do Madridu po legendární sezoně 1995/96 a v červenobílých barvách odkopal nakonec čtyři sezony. Nerozloučil se však tím nejlepším způsobem – ročník 1999/2000 se dějin španělské kopané zapsal jako ten, kdy Atlético poprvé v historii sestoupilo do Segunda División. I tak ale Bejbl na angažmá v hlavním městě Madridu vzpomíná velmi rád: „Na Atlético mám krásné vzpomínky. Je to jeden z nejlepších klubů v Evropě, díky němu jsem se dostal mezi absolutní fotbalovou elitu. Byly to nádherné časy. Navíc jsem měl tu možnost poznat odlišnou kulturu a tak krásné město, jakým Madrid je,“ vzpomíná Bejbl nostalgicky.

Stříbrný medailista z EURO96 se přiznal, že Atlético stále sleduje a celkově se zajímá o dění ve svém bývalém klubu. Navíc je v kontaktu i s některými svými bývalými spoluhráči. „Před dvěma lety jsem se byl do Madridu znovu podívat a sešel jsem se s pár bývalými spoluhráči,“ říká Bejbl. Na závěr rozhovoru pak padla otázka, jestli má Bejbl co dočinění s tím, že se několik sezon zpátky pro Atlético rozhodl jiný český obránce – Tomáš Ujfaluši. Odpověď bývalého českého reprezentanta však byla negativní.

Videovzpomínka na památné utkání z roku 1999:

Komentáře (4)
  1. jojo, hasselbaink byl valec O:-) a bejbl taky – zvlast kdyz se za nim trmaci kvuli jednomu rozhovoru :D

  2. Parádní.. *NEWYEAR* Měli tehdy drese jak šusťákovky.. Ta sestava Realu měla tehdy ducha.. Teď by člověk blil z těch prasečích hlav..

  3. Luxusní video, Morientesovi musela ještě hodně dlouho dunět hlava po tom přímáku Carlose….a ten gól Hasselbainka, úžasný. Celkově mi přijde, že fotbal před deseti lety byl mnohem zajímavější, ofenzivnější, nahoru-dolů, né jak ty taktické bitvy se třema DMkama dneska :(


Komentáře

No trackbacks yet.