Proti Valencii výhra rozdielom triedy!

16/12/2013 11:45 // Mindrot // 448 zobrazení
Diego Costa sa presadil dvakrát.

Atléti pokračujú vo víťaznej jazde, zastaviť ich na Calderóne nedokázala ani Valencia, najťažší súper, ktorý sa doteraz pri rieke Manzanares predstavil. Španielske médiá celé dni pretriasali, že by to mohol byť posledný zápas pre Miroslava Dukića na lavičke Netopierov, ex-kouč Valladolidu rovnako ako jeho dvaja predchodcovia dokazuje, že nahradiť Unaia Emeryho je ťažšie, než sa očakávalo. Na Srbovu smolu, Atléti neboli v nálade konať vianočné dobré skutky. V stretnutí sa na prvý gól čakalo hodinu, kedy sa presadil Diego Costa, skazu hostí dokonali Raúl García a z pokutového kopu na druhý pokus opäť Costa.

Valencia, aj napriek tomu, že sa jej hráčom nedarí napĺňať očakávania, v posledných 15 zápasoch vždy dokázala skórovať, Diego Simeone sa preto vyhol riskovaniu a nasadil najsilnejšiu možnú zostavu. Prvý polčas sa niesol v znamení nudy, hostia v úvodných minútach dominovali, no potom prevzali iniciatívu pevne do rúk domáci, proti koncentrovanému a vynikajúco takticky pripravenému súperovi však nedokázali vymyslieť zhola nič. Jediné, čo z prvej polovice stojí za zmienku, sú Jonasova strela z uhla, ktorú Courtois zneškodnil, oslavné chorály Frente na prítomného Tomáša Ujfalušiho a ostrejšia výmena názorov medzi Diegom Costom a Parejom, za ktorú boli obaja kohúti odmenení žltou kartou.

Domáci hráči si s určitosťou počas prestávky vypočuli zopár ostrejších slov od Chola, pretože sa konečne odhodlali k streľbe, Diego Costa ani Arda však so svojimi pokusmi neuspeli. Až po uplynutí hodiny hry, keď už Simeone pripravoval prvé striedanie, konečne Diego Alves kapituloval. Domáci pred svojím pokutovým územím získali loptu, Godín bleskovo vysunul Diega Costu, ktorý potiahol po ľavom krídle, prebojoval sa až k bráne hostí a popod Alvesa otvoril skóre stretnutia. Hneď na to nahradil Villu na trávniku Raúl García a Navarrčan potreboval len pár minút – po ďalšej kontre sa k nemu odrazil Juanfranov center a domáca osmička ľavačkou vypálila presne k vzdialenejšej tyči, Calderón bol vo vytržení.

Colchoneros nepoľavili a chceli pridať aj tretí zásek, k čomu mal ideálnu možnosť Diego Costa, po Ruizovom faule zahrával pokutový kop, no Diego Alves si s jeho nepríliš podareným pokusom poradil. O sedem minút neskôr opäť poslali hostia Costu na zem nedovoleným spôsobom, El Bestia v reparáte z jedenástich metrov tentoraz uspel a razantnou strelou pod brvno zvýšil na 3:0. Hráči Valencie sa síce snažili niečo so zápasom urobiť, ale s dvomi strelami za zápas sa na úspech nedá pomýšľať. Domáci ešte mohli pridať aj štvrtý zásek, no nestalo sa a tak si Cholo Simeone pripisuje svoje prvé víťazstvo nad týmto súperom v La Lige. Atlético sa v tejto chvíli nachádza na rovnakej bodovej úrovni ako Barcelona, vzájomné meranie síl týchto súperov začiatkom januára ukáže, ako vážne to Colchoneros myslia s útokom na titul.