Atlético Madrid CZ/SK

Příběh falešného dresu

07/02/2012 14:08 // Andres // 1 175 zobrazení // zdroj: goal.com

Internet bez jakýchkoliv pochyb pomohl fotbalu co do rozvoje zájmu i jeho dostupnosti. Jak se ovšem minulý týden přesvědčili uživatelé portálu Reddit, je to také semeniště informací, které mohou lační fanoušci a senzacechtivá média zkombinovat v jednu velkou fámu. Přispěvatel s přezdívkou coolinwithcosta se zde pochlubil neuvěřitelným příběhem, který to dotáhl až na titulní stránky španělského tisku nebo do notoricky známých čínských padělatelských manufaktur.

Celé to začalo před čtyřmi lety, kdy Ir jménem Michael začal na populární stránce Football Shirt Culture sdílet své návrhy dresů. „Líbil se mi ten nápad přijít s úplně novým designem pro něco spjaté s tolika omezeními,“ řekl návrhář pro goal.com. „Například domácí dres Liverpoolu musí být vždy červený, ten Chelsea zase modrý, a kdyby Barcelona přišla s čímkoliv bílým, vraždilo by se. Je to výzva pokusit se vytvořit něco originálního a přitom nezajít tak daleko, aby to ignorovalo tradici a historii klubu.

Ke konci roku 2010 se na internet dostal nekvalitní obrázek ukazující něco, co se nakonec stalo domácím dresem Barcelony pro sezonu 2011/12. Michael pro potřeby stránky vytvořil novou, čistou a kvalitnější verzi dresu a pak začal svou hru. „Když už jsem měl ten návrh hotový, říkal jsem si, že bych ho mohl vyzkoušet i na jiný klub. Začal jsem přemýšlet o velkých klubech s pruhovanými dresy, které vyrábí Nike, jmenovitě Inter Milán a Atlético Madrid,“ vysvětloval autor.

Deník AS se pochlubil velkou senzací

Den poté, co byl návrh obou pro oba celky umístěn na stránky, si Michael všiml, že jeho výtvor už nasbíral tisíce zobrazení. Moderátor stránek vysvětlil proč: Španělská média věřila, že se jedná o skutečnou podobu příštího dresu Atlética. „Smál jsem se. Bylo šílené vidět, že něco, co jsem splácal během několika minut, někdo prezentoval jako hotovou věc,“ pověděl Michael o své reakci.

První přišel s horkou novinkou deník AS a ta šířila jako lavina. Na Colchonero.com to byl jeden zapálený komentář za druhým až z toho bylo 27stránkové vlákno projednávající každičký detail jejich nového pruhovaného artefaktu. Michael nakonec uznal, že tento poprask byl asi nevyhnutelný: „Španělská sportovní média jsou pověstná tím, že si nenechají zkazit dobrý příběh pravdou. Když se nad tím zamyslíte, máte přes ligové pauzy celé sekce novin nebo fotbalových stránek prázdné, protože se nehrají žádné zápasy, o kterých by mohli psát, takže se snaží vyplnit tento prostor co nejzajímavěji.

Prezentace dresu, jaká byla k spatření např. na ebay

Nakonec byl přeci jen odhalen pravý vzhled dresu a Michael byl připraven na konec svého krátkého momentu internetové slávy. Příběh ale ještě zdaleka nebyl u konce. Mezitím totiž fámám podlehly i proslulé čínské výrobny padělků a začaly jej vyrábět jako na běžícím páse. „Neskutečné. Myslel jsem, že takové věci se mohou stát jen v sitcomech,“ přiznal překvapený autor. „Rozhodně si ale jeden koupím. Jsem si jistý, že kvalita bude jako u většiny napodobenin otřesná, ale myslím, že bude stát za to mít sám sebou navržený dres Atlética Madrid!

Komentáře (3)
  1. dneska už je vážně všechno možný *ROFL*
    ale bude mít fajn památku na svůj výtvor *JOKINGLY*

  2. tohle je proste genialni story :D

  3. „Rozhodně si ale jeden koupím. Jsem si jistý, že kvalita bude jako u většiny napodobenin otřesná, ale myslím, že bude stát za to mít sám sebou navržený dres Atlética Madrid!“ Geniální prohlášení *JOKINGLY*


Komentáře

No trackbacks yet.