Atlético Madrid CZ/SK

PREVIEW: Viktoria Plzeň – Atlético Madrid

06/12/2012 05:39 // Sebyk // 954 zobrazení

Atlético dnes čeká poslední zápas podzimní části Evropské ligy a zároveň souboj o prvenství ve skupině, o než se utká s českou Viktorií Plzeň. Oba týmy už mají zajištěný postup, k prvnímu místu a papírově slabšímu protivníku do jarních bojů bude Atléticu stačit i bod, kdežto Plzeň se bude tlačit za vítězstvím, které by znamenalo přesladkou tečku za jejím skvělým podzimem. Výkop ve Štruncových sadech je na programu od 19 hodin.

Tak jak je již zvykem, Simeoneho nominace pro Evropskou ligu se obešla bez největších hvězd, které dostaly pro dnešní zápas volno. Odpočívat doma v Madridu budou největší hvězdy Radamel Falcao a Arda Turan, k nimž se připojí i stoper Diego Godín a záložníci Gabi a Mario Suárez. Výpravy do Čech se nezúčastnili ani Filipe a Cristian Rodríguez, které stále trápí zranění. S týmem naopak odletělo kvarteto Canteranos, které bude chtít navýšit svůj letošní účet minutek v dresu áčka: Saúl Ñíguez, Kader, Pedro Martín a Javi Manquillo. Posledně jmenovaný by si měl dokonce připsat svou evropskou premiéru, protože Sílvio, jehož lednový odchod na hostování visí ve vzduchu, by měl začít utkání na lavičce.

I přes absenci největších hvězd se Simeoneho parta bude prý snažit přivézt domů vítězství. „Víme, že nás čeká náročný protivník, velmi agresivní, rychlý a nebezpečný. My si však budeme chtít odvézt výhru a tímto způsobem k utkání také přistoupíme,“ zmínil Cholo na včerejší tiskové konferenci. „Hrát na remízu může být ošemetné, takže k zápasu přistoupíme jako vždy. Naším cílem je být konkurenceschopní na všech třech frontách a já věřím v kvality hráčů širšího kádru, jsou pro náš tým důležití, a proto také dostali na hřišti k dispozici všechny ty minuty,“ zdůraznil Simeone znovu, že hodlá využívat všech možností, které mu kádr poskytuje.

Záložník Raúl García, který bude pro Plzeň představovat jedno z hlavních ofenzivních nebezpečí, potvrdil slova svého kouče. „Kdybychom sem přijeli hrát na remízu, sami bychom se dostali do problémů. Naše jediné myšlenky se upínají ke třem bodům, které nám dopomohou k pohodlnému vítězství ve skupině,“ prohlásil aktuálně druhý nejlepší střelec týmu. „Viktoria nás nemá čím překvapit. Na Calderónu ukázali, že jsou kvalitním protivníkem, ale v zítřejším zápase budou muset mnohem více riskovat, čehož bychom chtěli využít,“ prozradil odchovanec Osasuny plán Atlética na dnešní utkání.

Plzni již mezitím skončila podzimní část sezony, kterou zakončila sérii pěti vítězství v řadě a na prvním místě české Gambrinus ligy. Motivace jí rozhodně chybět nebude – ve hře je první místo i cenný skalp slovutného protivníka. Bitvy v Lize mistrů z minulé sezony prokázaly, že Plzeň je houževnatým protivníkem – s pouhým bodem ze Štruncových sadů se musel například spokojit slavný AC Milán. Kouč Viktorie Pavel Vrba však varuje před kvalitami Atlética: „Jsou na stejné úrovni jako AC Milán, Barcelona nebo Schalke, tedy nejsilnější protivníci, proti kterým jsme kdy hráli. A to i přesto, že přijeli bez největší hvězd. My ovšem hodláme udělat vše možné i nemožné, abychom zítra ukořistili vítězství.“

Nominace Atlética
Brankáři:
Asenjo, Courtois
Obránci: Pulido, Cisma, Sílvio, Cata Díaz, Juanfran, Miranda, Manquillo
Záložníci: Tiago, Koke, Raúl García, Emre, Saúl, Kader
Útočníci: Adrián, Diego Costa, Pedro
Předpokládaná sestava: Asenjo – Manquillo, Pulido, Cata Díaz, Cisma – Emre, Tiago – Koke, Raúl García, Adrián – Diego Costa

Rozhodčí: Kristinn Jakobsson (Island)

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.