Atlético Madrid CZ/SK

PREVIEW: Valencia CF – Atlético Madrid

26/04/2012 01:13 // Andres // 740 zobrazení // zdroj: atleticofans.com, clubatleticodemadrid.com

Atlético je jeden zápas od toho, aby se po dvou letech opět zúčastnilo finále Evropské ligy. Poslední krok musí udělat ve čtvrtek na Mestalle v zápase, který začne 21:05. Oslaví Colchoneros den svých 109. výročí od založení postupem přes Valencii?

Po Falcaově parádní trefě do růžku branky, které předcházel ještě jeden gól z dílny El Tigreho následovaný brankami Mirandy a Adriána, to vypadalo na předčasné oslavy a hromadné bookování letenek do Bukurešti, hlavička Ricarda Costy v nastaveném čase druhého poločasu spolu s předešlou trefou Jonase však dává Valencii do odvety pořádnou dávku naděje.

Na Mestalle to bude také souboj asi 52 000 diváků proti 2 až 2,5 tisícům věrných Colchoneros. Podle trenéra Simeoneho to však nebude rozhodující faktor v tom, zda se Valencii podaří smazat dvoubrankové manko či ne. „Záleží jen na tom, co se děje na hřišti, diváci nehrají. Samozřejmě musíme zůstat silní,“ zdůrazňuje trenér Rojiblancos. „Stále nás čeká 90 minut dlouhého zápasu. Nemůžeme to vypustit, protože soupeř si zaslouží největší míru soustředění a respektu,“ dodává El Cholo.

Je to důležité utkání, ke kterému musíme logicky přistoupit s velkou dávkou nasazení. Ve dvou zápasech, které [pode mnou] tým proti Valencii hrál, jsme předvedli dvě různé cesty, jak hrát. Myslím, že tentokrát to bude mnohem podobnější tomu prvnímu,“ připomněl Simeone bezbrankovou remízu z února. Na otázku, zda hodlá měnit svůj styl, však odpověděl negativně: „Vždy se snažíme hrát stejně. Nezměnili jsme se, jen ve velmi málo případech jsme udělali nějakou změnu.

Trenér s sebou vzal 18 hráčů, chybí dlouhodobě zranění Sílvio a Antonio López, dále Fran Mérida, který není na soupisce pro Evropu, a kouč se rozhodl také nepovolat Pizziho a Paula Assunçãa. V nominaci je naopak útočník B-týmu Pedro Martín.

Extra na pozoru z povolaných hráčů bude muset být čtveřice Luis Perea, Miranda, Diego a Arda Turan. Další žlutá karta pro kteréhokoliv z nich znamenala, že případné finále by pak kvůli stopce museli sledovat jen z televize.

Pro Unaie Emeryho, který už údajně oznámil v kabině, že tato sezóna je pro něj u kormidla Valencie ta poslední, je Evropská liga poslední šancí, jak po sobě něco za své čtyřleté působení něco zanechat. Povést se to podle něj může jen díky týmovému výkonu. „Bude to zápas mužů spíš než jmen,“ hlásá trenér Los Che.

Zítra nás čeká velmi důležité utkání, možná vůbec to nejdůležitější letos. Je to zápas mezi dvěma velmi blízkými týmy, ale předchozí výsledek samozřejmě činí favorita z Atlética,“ snaží se Emery přenést tlak. „Doma tým pokládá základy všem našim cílům,“ dodává Bask.

Nominace Atlética:

Komentáře (3)
  1. DESTINO BUCAREST! *DRINK*

  2. no, priznam se, ze mam docela bobky. ocekavam, ze atleti mi dneska opet o nekolik mesicu zkrati zivot… :D
    jinak ty karetni ohrozeni, to je dobre v riti… %-)

  3. Nechápu proč se po prvním semifinále karty nemažou, jak už to bylo někde ve finále mistrovství světa nebo kde, to by bylo mnohem víc fér. Jestli se vykartruje Arda i Diego, tak to bude pěkně v prdeli…
    Jinak dneska čekám beton a protiútoky…a ubráněný postup


Komentáře

No trackbacks yet.