Atlético Madrid CZ/SK

PREVIEW: Sevilla FC – Atlético Madrid

02/03/2012 23:16 // Andres // 1 108 zobrazení // zdroj: atleticofans.com, marca.com, as.com

Po týdenní odmlce je tu další zápas Atlética Madrid. To v sobotu od 22:00 čeká těžký zápas na hřišti přímého rivala, Sevilly FC. Jak to zvládne bez svých nejdůležitějších hráčů?

Diego Godín, Radamel Falcao, Antonio López, Diego Ribas a nejnověji také Arda Turan. Takový je seznam hráčů, kteří do Andalusie vůbec neodjeli. První dva jmenovaní budou pykat za obdržené karty. U obránce, jehož faul je mnohdy tím posledním, co může soupeře zastavit před vytvořením nebezpečné šance, je takový trest naprosto pochopitelný, zamrzet však může to, jak se vykartoval elitní útočník Atlética. Radamel Falcao neměl v lize na svém kontě do příchodu Chola Simeoneho ani jednu žlutou kartu, během posledních dvou měsíců jich ovšem nasbíral hned pět, což je za zmíněnou dobu nejvíce ze všech hráčů v kádru Madriďanů. Téměř nenahraditelný Kolumbijec tak platí daň za praktikovanou agresivní hru a je otázkou, zda ji v zápase vinou jeho absence nezaplatí i Atlético.

Další důležité ofenzivní články sestavy Colchoneros pro změnu trápí zranění. Diego stále laboruje se zraněným stehnem, podobné zranění stále nedoléčil ani Antonio López a v týdnu navíc odpadl i nový kapitán tureckého národního týmu Arda Turan. 25letý záložník předčasně odstoupil z přátelského zápasu se Slovenskem, kterému jeho tým podlehl 2:1, a problémy s přitahovačem, jež ho trápí už delší dobu, přetrvávaly až dodnes. Cholo tak byl nucen povolat dva hráče z B-týmu. Jedním je už jednou nominovaný Sergio Cidoncha, tím druhým je nováček Miguel Ángel Luque, který v rezervním týmu zastává post levého ofenzivního záložníka.

Diego Simeone ví, že jej čeká těžké utkání, které může být klíčové v boji o evropské poháry, absence mu však vrásky na čele nedělají: „Bude to velký zápas proti nabuzenému týmu, který spolu s mnoho dalšími týmy bojuje o Ligu mistrů. Nám se dařilo proti Laziu se Salviem, můžeme použít Kokeho, uvidíme, jestli neposuneme Juanfrana dopředu…,“ řekl trenér Atlética.

Nadcházející soupeř Colchoneros nedávno rovněž vyměnil kouče a Míchel, který nahradil Marcelina, také potvrzuje, že „nové koště dobře mete“. Zatímco Cholovo Atlético si pak v únoru v lize připsalo jen 3 body z 12 možných, Andalusané vyhlíží třetí výhru v řadě. I oni se ji však budou muset pokusit vybojovat bez své největší hvězdy. Álvara Negreda totiž až na měsíc vyřadí zranění a 100% fit není ani Diego Perotti, jehož účast se trenér rozhodl neriskovat. Útěchou mu tak může být alespoň návrat Fazia a Guarenteho.

Chybějící palebnou sílu by mohl obstarat Baba Diawara, nová posila v řadách Nervionenses. Zda se na něj však budou moci Atléti těšit od začátku, kouč neprozradil: „Nevím, jestli to bude Baba, jestli začne nebo přijde až později, ale zahraje si. Je to mladý kluk a jeho adaptace si vyžaduje čas, ale dělá pokroky a je to on, kdo dává na tréninku nejvíc gólů,“ řekl o svém svěřenci Míchel. Doufejme, že alespoň pro zítřek zůstane jen u těch tréninků.

Nominace Atlética:

Nominace Sevilly:

  • Brankáři: Palop, Javi Varas
  • Obránci: Coke, Fazio, Escudé, Spahic, Fernando Navarro, Luna
  • Záložníci: Gary Medel, Campaña, Rakitic, Guarente, Trochowski, Jesús Navas, Reyes
  • Útočníci: Kanouté, Babá, Manu del Moral

Rozhodčí: Alfonso Javier Álvarez Izquierdo

Komentáře (9)
  1. myslite, ze nastoupi perea? podle me si zahraje spis silvio O:-)
    za plichtu budu vzhledem k absencim spokojenej a to i proti takovejm saskum, jaky sevilla v poslednich letech jsou… %-)

  2. Jedno z mála utkání, kde se dá Atlétům i přát, jenom aby se Sevillisti nedostali na jejich úkor do pohárů *DRINK* Večer budu nejvěrnějším fanouškem…

  3. Já věřím, že Cholo zavelí a bude dobrý výsledek *BRAVO*


Komentáře

No trackbacks yet.