Atlético Madrid CZ/SK

PREVIEW: Real Betis – Atlético Madrid

29/04/2012 00:34 // Andres // 592 zobrazení // zdroj: atleticofans.com, clubatleticodemadrid.com

Sotva se stačili hráči Atlética vrátit z Valencie, kde vybojovali postup do finále Evropské ligy, musí zamířit na jih Španělska, kde se v neděli od 19:45 utkání s Realem Betis. Na užívání si opojného euforického pocitu není čas a dal to svým svěřencům najevo i trenér Simeone, když na Mestalle řekl: „Máte 10 minut na oslavu toho, co jste dosáhli. Teď musíme vybojovat [pro nás] důležité místo v lize.

Je to tak. Dlouhodobý cíl, jímž je čtvrté místo, je přes nevyrovnanou formu a výsledkové eskapády nebývale blízko, cokoliv jiného než tři body by však zítra nejspíš znamenalo konec tohoto snu. Nastoupit tak zřejmě bude muset opět nejsilnější sestava, své by tedy mohl opět hrát i faktor únava.

Už tak vyčerpaný úzký kádr navíc utrpěl další ztráty. K dlouhodobě zraněným Sílviovi a Antonio Lópezovi se přidal se svalovými problémy i Luis Perea. 100% fit pak nejspíš nebude ani Diego Ribas, který si z Valencie přivezl drobné poranění kotníku. Trenér s sebou do Sevilly nevzal ani pravidelně nepreferované Pizziho a Paula Assunção a přidal k nim tentokrát i Frana Méridu. Místo nich Simeone povolal již pošesté za sebou (ač bez jediné minuty) útočníka B týmu Pedra Martína a premiéru v nominaci si odbude 17letá hvězda Juvenilu Oliver Torres.

Cholo Simeone mezitím bije na poplach a všem dává na paměť, že všechny zbývající zápasy budou otázkou života a smrti. „Jsme ve fázi, kdy je pro nás každý zápas jako finále. Čas se krátí a s ním i možnost získat body,“ začal lodivod Colchoneros svou tiskovou konferenci. „Každé utkání bereme tak, jak přichází, a momentálně budeme kompletně koncentrovaní jen na Betis,“ řekl Cholo.

I trenér Atlética si moc dobře uvědomuje, že by se hráčům Atlética hodila pauza, dvě utkání týdně hrají totiž už od poloviny února. „Hráči vydali v úterý ohromné úsilí a měli jsme jen málo času na zotavení, ale toto je velmi důležitý zápas,“ zdůrazňuje Simeone, který v sobotu oslavil své 42. narozeniny.

Otázce, zda si myslí, že vzhledem ke svému postavení v tabulce, kde nebojují ani o poháry a se sestupem je spojuje víceméně jen matematická šance, by mohli utkání vypustit a radši se soustředit na prestižní meziměstské derby se Sevillou FC, se vysmál. „Betis je velmi soutěživý tým a pořád potřebují body k potvrzení záchrany. Nemyslím si, že by se soustředili spíše na derby, ale to už je na nich,“ dodal kouč.

Jeho teorii částečně potvrdil i trenér Betisu Pepe Mel svou nominací, v níž nechybí žádná největších hvězd andaluského týmu. Obejít se bude muset 49letý stratég jen bez Jorgeho Moliny a Josého Dorada, kteří v posledním zápase, jenž Los Verdiblancos prohráli na hřišti Valencie 4:0, obdrželi shodně červené karty.

I portugalský krajní bek Nélson podpořil slova Simeoneho, že jeho tým nebude dávat větší prioritu městskému derby. „Všichni mluví o derby, ale Atlético je pro nás úplně stejně důležité. Hodně fanoušků mluví o Seville, ale tým myslí na nadcházející utkání, kde chceme dát zapomenout na poslední prohru,“ řekl 28letý Nélson.

Nominace Atlética:

Nominace Betisu:

  • Brankáři: Fabricio, Casto
  • Obránci: Amaya, Nahco, Isidoro, Chica, Paulão, Nélson
  • Záložníci: Salva Sevilla, Beñat, Iriney, Cañas, Pozuelo, Matilla, Jefferson
  • Útočníci: Rubén Castro, Santa Cruz, Pereira

Rozhodčí: José Antonio Teixeira Vitienes

Komentáře (2)
  1. betis na silnejsi tymy umi, dokaze se vyhecovat a hraje letos paradni fotbal, dali nam ostatne i doma, ja cucham pruser… %-)
    jde tady ale o vsechno a snad si toho budou vedomi i hraci. jestli tohle posereme, tak uz vazne nevim…

  2. Čekám zápas v podobném stylu jako s Rayem i podobný výsledek, dneska to nějak vybojujem *BOXAU*


Komentáře

No trackbacks yet.