Atlético Madrid CZ/SK

PREVIEW: Millonarios FC – Atlético Madrid

16/05/2012 21:41 // Andres // 865 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com, marca.com

Atlético Madrid dnes v noci sehraje první ze tří přátelských utkání v Kolumbii, soupeřem mu bude Millonarios FC z Bogoty. Zápas na stadionu El Campín, jenž pojme 40 tisíc diváků, začne ve 2:00 SELČ.

Embajadores, jak se modrobílým z hlavního města Kolumbie také říká, jsou spolu s Américou de Cali, jenž uhostí Atlético v sobotu, nejúspěšnějším klubem v historii země – oba týmy získaly 13 titulů, ač ten poslední v rukou Millonarios se datuje až do roku 1988. Chuť si tak aspoň spravili vítězstvím v obnovené Copa Colombia v sezóně 2011. V aktuálně probíhající sezóně, která má další kolo na programu už tento víkend, jsou Millonarios na 11. místě.

Zápasu nakonec nezabrání ani teroristický útok namířený proti bývalému ministrovi vnitra Londoñovi, který byl spolu s dalšími 18 lidmi zraněn, 5 dalších lidí bomba zabila. Ta přitom vybouchla jen několik bloků od Hotelu Hilton, kde tým Atlética přebývá. „V hotelu jsme byli v klidu, protože jsme si všimli, že policie a vláda zareagovala velmi rychle,“ okomentoval Falcao fakt, že hotel nyní střeží 20 policistů.

Právě pro El Tigreho bude utkání něčím výjimečným. Nejen, že přivedl spolu s Luisem Pereou Atlético do své rodné země, první zápas sehraje proti klubu, v jehož mládežnických kategoriích v roce 2000 působil předtím, než odešel do River Plate, kde se proslavil. Již před nějakým časem se navíc vyjádřil, že právě Millonarios jsou klubem jeho srdce, kde by rád ukončil kariéru. Jak ale bylo potvrzeno na tiskové konferenci, tentokrát bude hájit jen barvy Colchoneros.

Chtěl bych poděkovat našemu hostiteli za přijetí. Je to velká čest být tu dnes. Už nějaký čas jsme měli vazby na Kolumbii. Perea je cizinec s nejvíce zápasy za klub a Falcao pomalu zapisuje do historie tučným písmem,“ řekl před zápasem za vedení klubu Clemente Villaverde.

Návštěva Atlética Madrid v zemi kávy a kokainu se zatím těší obrovským ohlasům. Někteří Kolumbijci jsou dokonce ochotni zaplatit za to, že uvidí tým ze Španělska naživo, 400 euro. Jen tak pro srovnání, nejdražší lístky na blížící se EURO vyjdou na 600 euro. Vzhledem k tomu, že nejlevnější lístek je za cenu 25 euro, o početné publikum by nemělo být nouze.

Radamel Falcao si stejně jako ostatní členové týmu pozornost podle svých slov užívá. Jen na první trénink mužstva přišlo 20 tisíc dětí. „Na všechny z nás to mělo velký dopad. Byli jsme zahrnuti obrovskou porcí projevů lásky a radosti. A z komentářů mých spoluhráčů je vidět, že jsou tu taky spokojení,“ říká jeden z národních hrdinů Kolumbijců.

Komentáře (3)
  1. Kdo se bude se mnou dívat? :)

  2. 400 ecek je dobra sila :-O nedivim se, ze za ty pratelaky vyinkasujeme pres mega. ale co, je potreba falcaa zdimat, dokud ho mame :D


Komentáře

No trackbacks yet.