Atlético Madrid CZ/SK

PREVIEW: Levante UD – Atlético Madrid

07/04/2012 23:03 // Andres // 604 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

Atlético odcestovalo do Valencie, aby snad už definitivně rozhodlo duelem s Levante, zda družina Diega Simeoneho opravdu může pomýšlet na Ligu mistrů, či opět zůstane jen u snění. Zápas začne jak už je poslední dobou zvykem v pravé nedělní poledne.

Po povedeném startu v lize Granotas dlouho drželi čtvrté místo, jenž zaručuje kvalifikaci do předkola Ligy mistrů, po kterém Atlético tak touží. V novém roce však klubu z Valencie začal docházet dech a boj o milionářskou soutěž mohl začít. I Atlético zatím stále můžeme počítat mezi jednoho z kandidátů, muselo by však v neděli bezpodmínečně zvítězit.

To určitě nebude jednoduchý úkol. Přestože Atlético v Evropské lize napočítalo čtyři venkovní výhry v řadě, za tou ligovou se musí ohlédnout dlouhých dva a půl měsíce zpátky. Zatímco se samotným Levante pak má Atlético doma za poslední dva roky kladnou bilanci ve formě dvou výher, na Ciutat de València loni padlo 2:0.

Hektický závěr sezóny, kdy si Colchoneros už dávno museli zvyknout na dvě utkání týdně, si navíc začíná konečně vybírat svou daň i na hlavní hvězdě týmu Radamelu Falcaovi. Kolumbijec po zápasu v Německu zatím netrénoval naplno a kvůli únavě absolvoval jen cvičení v posilovně.

Dobrou zprávou naopak je návrat tria Arda Turan, Gabi a Juanfran, kteří naposled chyběli kvůli žlutým kartám. Pro stejný důvod je však mimo nominaci nahradí Koke, který proti Getafe uviděl svou páté žluté ligové napomenutí. Mimo něj budou chybět také beci Sílvio a Antonio López, kteří jsou stále mimo kvůli zranění.

Cholo Simeone na předzápasové tiskové konferenci nejprve vyseknul svému oponentovi poklonu. „Čelíme úhlavnímu rivalovi, který má výbornou sezónu. Nikdo si nemyslel, že by na vrcholu tabulky zůstali, ale oni zavřeli hodně lidem ústa. Pro nás to bude velmi důležité a těžké utkání,“ začal argentinský lodivod, který si také postěžoval na brzký čas výkopu po čtvrtečním utkání. „Víme, že plánování rozpisu není v našich rukou, ale rád bych viděl ty, kdo nám po zápase ve čtvrtek v noci, kdy se vrátíme další den o půl šesté ráno, dají zápas v poledne v neděli. Není to ovšem výmluva, je to realita,“ dodal rázně Simeone.

V kádru Levante bude jediným absentérem Asier del Horno, kterého trápí svalové zranění. Pedro Botelho a Juanfran se nakonec v nominaci objevili, nad jejich kondicí však visí otazník.

Mnozí měli za to, že hlavním katalyzátorem úspěchu Granotes v minulé sezóně je kouč Luis Garcia a když v létě uprchl do Getafe, prorokoval se Levante opět boj o přežití v Primeře, nový kouč Juan Ignacio se však ukázal být stejným ba dokonce lepším zjevením jako jeho předchůdce.

Kouč soupeře naznačil, že ví, že Atlético sice jede pro tři body, svým svěřencům však věří. „Mají velmi silnou sestavu a jsme přesvědčeni, že se přijedou pokusit vyhrát. Mají potenciál ve všech aspektech své hry, ale my jsme dobře připraveni,“ řekl Ignacio.

Nominace Atlética:

Nominace Levante:

  • Brankáři: Munúa, Keylor Navas
  • Obránci: Navarro, Juanfran, Venta, Ballesteros, Pedro López, Cabral
  • Záložníci: Farinós, Barkero, Iborra, Botelho, Xavi Torres, Valdo, El Zhar
  • Útočníci: Koné, Rubén, Ghezzal

Rozhodčí: Iglesias Villanueva

Komentáře (1)
  1. ja by som to skusil nasadit bez falcaa nech si trosku odpocinie a nasadit ho na poslednu polhodinku-20 minut aby rozhodol O:-) inak verim v tri body moj tip 1-2 *DANCE*


Komentáře

No trackbacks yet.