Atlético Madrid CZ/SK

PREVIEW: Hapoel Tel-Aviv – Atlético Madrid

20/09/2012 04:02 // Sebyk // 1 521 zobrazení

Do tažení za obhajobou titulu v Evropské lize vstoupí Atlético Madrid na horké a téměř 4 000 kilometrů vzdálené půdě Hapoelu Tel-Aviv. Kromě úspěného startu do pohárové sezony se bude Atlético snažit o vylepšení vlastního rekordu v počtu vítězství v evropských pohárech v řadě, který nyní činí třináct utkání. Za tím je povede muž nadmíru povolaný – Diego Simeone zatím ze všech utkání, v nichž Atlético na evropské půdě vedl, odešel jako vítěz. Podaří se mu to i na pojedenácté?

Sám Cholo však ani na jednu z těchto úctyhodných bilancí nehledí a pro utkání s Hapoelem se rozhodl nechat odpočívat své klíčové hráče. Do Izraele s týmem vůbec neodcestovali vytížení tahouni Arda Turan, Filipe, Gabi, Godín ani největší hvězda Falcao, v Madridu zůstal i Tiago, který stále pyká za své vyloučení v minulém ročníku. V nadcházejícím utkání tak dostanou šanci se předvést zejména náhradníci – poprvé v tomto roce se v nominaci objevil Jorge Pulido, debutu by se mohla dočkat nová posila Domingo Cisma. Do týmu se vrací i Sílvio a šanci nasbírat cenné zkušenosti dostalo trio mladíků Javi Manquillo, Saúl Ñíguez a Pedro Martín. Dalším dvěma nadějným odchovancům – Kaderovi a Óliverovi – nedovolilo odcestovat zranění, respektive regule UEFA.

Své rozhodnutí nechat doma klíčové hráče Simeone odůvodnil slovy, že pro dobro týmu je třeba využívat všech možností, které mu kompletní kádr nabízí . „Nemyslím si, že to bude mít vliv,“ řekl Cholo k tomu, že s sebou do Izraelu nevzal největší hvězdy. „Stále máme k dispozici Catu Díaze, kterého považuji za vynikajícího hráče, tureckého kapitána v Emrem, pak Raúla Garcíu, který minulý rok v Osasuně nasázel dvanáct gólů, a Diega Costu, který jich dal za Rayo jedenáct. Nejedeme si jen zakopat, jedeme si pro výhru,“ tvrdí Cholo jasně. Zároveň však před nevyzpytatelným soupeřem varuje: „Tak jako všechny izraelské celky jsou velmi dynamičtí a dokáží využít držení míče. Když je necháte hrát, představují nebezpečné protivníky,“ zakončil argentinský kouč.

Největší zbraní Atlética v boji o první letošní evropské body bude zřejmě Diego Costa, který dostane možnost navázat na své nedělní galapředstavení, zatímco jeho kolega z útoku Adrián dostane šanci konečně se probudit ze svého letního spánku. První start v základní sestavě od svého příchodu by si měl odbýt i turecký záložník Emre, prokázat své schopnosti bude moci i „věčně nechtěný“ Raúl García. Náhradníci Atlética budou mít jistě velkou chuť a motivaci se předvést. Proti „Červeným ďáblům“ to však nebudou mít jednoduché – Hapoel se veze na skvělé vlně, když drží sérii šesti vítězství v řadě, během níž jen jednou inkasoval. Největší hrozbou pro červenobílé bude ofenzivní hvězda domácích Omer Damari doplňovaná šikulou Talem Ben-Haimem (neplést s bývalým stoperem Chelsea).

Výkop dnešního zápasu je na programu v 19:00.

Nominace Atlética
Brankáři: Courtois, Asenjo
Obránci: Pulido, Cisma, Sílvio, Cata Díaz, Juanfran, Miranda, Manquillo
Záložníci: Mario Suárez, Koke, Raúl García, Cristian Rodríguez, Emre, Saúl
Útočníci: Adrián, Diego Costa, Pedro
Předpokládaná sestava: Asenjo – Sílvio, Miranda, Cata Díaz, Cisma – Mario, Emre – Cebolla, Raúl García, Adrián – Diego Costa

Rozhodčí: Pol van Boekel (Nizozemsko)

Komentáře (12)
  1. no jsem na ne zvedavej, spousta hracu ma sanci se predvest a ukazat, ze se s nima musi pocitat. strasne rad bych to videl, bude zajimavy sledovat i jen to, jak si vedou nahradnici, ale poharovy zapasy letos bohuzel nezvladam :( tak cekam aspon vyzivny report, panove! *DRINK*

  2. Čemu moc nerozumím, je proč je vlastně Tiago pořád suspendovaný? Za červenou přece není stopka na tři zápasy? Chyběl už ve finále a v superpoháru, tak jedině, že by se ten superpohár nějak nepočítal….

    Jinak tohle bude asi nejtěžší zápas ve skupině a zrovna bez tolika hráčů, takže taky jsem hodně zvědavý. Hlavně doufám, že si zachytá Asenjo.


Komentáře

No trackbacks yet.