Atlético Madrid CZ/SK

PREVIEW: Hannover 96 – Atlético Madrid

05/04/2012 00:55 // Andres // 886 zobrazení // zdroj: atleticofans.com, marca.com, clubatleticodemadrid.com, uefa.com

Atlético Madrid odjelo bránit hubený náskok z prvního zápasu čtvrtfinále Evropské ligy do německého Hannoveru, kde ve čtvrtek od 21:05 dostane celý souboj své rozřešení.  Minulý týden to byl vyrovnaný souboj – po Falcaově úvodním gólu srovnal Diouf a až v samotném závěru získal pro Colchoneros alespoň o něco lepší výchozí pozici úžasnou střelou Toto Salvio. I tak je ale postupová matematika neúprosná, 96kám stačí ke kvalifikaci do semifinále výsledek 1:0 nebo jakékoliv vítězství o dva nebo více branek.

Oba týmy mají papírové předpoklady zvítězit. Zatímco Los Rojiblancos pod novým koučem Diegem Simeonem vyhráli všech pět utkání v Evropské lize a celkově už vytvořili sérii osmi po sobě jdoucích pohárových vítězství, soupeř z Bundesligy naproti tomu nikdy doma v evropských soutěžích neprohrál. Jedna série proto ve čtvrtek bude muset skončit.

Svůj náhled na utkání poskytl na předzápasové tiskové konferenci expert na německou ligu v řadách Atlética Brazilec Diego. „Očekáváme úžasnou atmosféru, jako je tomu v Bundeslize vždy. Stadion je moderní, velmi pěkný a bude narvaný. Budou trochu silnější s podporou svých fanoušků, ale nebojíme se. Odehrajeme skvělé utkání,“ myslí playmaker, který 49 000 fanoušků ženoucí Die Roten ze své 4leté zkušenosti v Brémách a Wolfsburgu moc dobře zná. „Musíme být chytří a hrát jako normálně. Nejedeme pro remízu, chceme vyhrát jako vždy, ale díky chytré hře. Víme, že máme výhodu a tu musíme inteligentně využít,“ naznačil Diego možné spoléhání se na protiútoky.

Staženou hru s rychlými protiútoky, která je jednoznačně nasnadě, naznačil ostatně i sám Diego Simeone. „Mají nebezpečný tým, který se před svými lidmi umí semknout a skvěle zahrát. My musíme být silní a hrát hru, na které máme zájem, a zároveň vyvolat, aby oni museli hrát, protože si určitě nemohou dovolit 90 minut jen vyčkávat,“ řekl novinářům Cholo.

Tomu bude chybět hned trojice vykartovaných hráčů – Juanfran, Gabi a Arda Turan, Cholo tak byl nucen opět lovit v B-týmu. Jedním zvoleným je již prověřený Saúl, doplnil jej pak křídelník či útočník Ndoye. Nadále chybí také zranění Sílvio a Antonio López, pro Evropskou ligu není kvůli působení v Braze způsobilý ani Fran Mérida.

Mirko Slomka, který koučuje soupeře Atlétů, věří, že nadějný venkovní gól v kombinaci s domácím prostředí nakonec přece jen může zvrátit prozatím nepříznivý stav. „Myslím, že s podporou našich fanoušků můžeme otočit,“ věří Slomka. V procentech však hovořit nehodlal. „Jsem učitel matematiky, ale počítání procent nebylo nikdy moje.

Jisté zvýhodnění bude mít Hannover 96 podle trenéra i díky absencím vykartovaných členů základní sestavy. „Budou bez tří důležitých hráčů, ale Atlético je může dostatečně nahradit. I tak nám to ale dává trochu výhodu, protože jsme viděli, jak byli ti tři pro ně důležití v prvním zápase,“ myslí si Slomka, kterému se naopak absentéři vrací. Hrát podle německého kouče může Manuel Schmiedebach, který měl drobné zdravotní potíže, a nevyloučil ani návrat Larse Stindla, který o víkendovém zápase chyběl. „Manuel může bez problémů hrát a stav Larse se také zlepšil,“ dodal Slomka.

Nominace Atlética:

Komentáře (3)
  1. atleti dnes jak sa hovori ideme cez mrtvoly!!!!! *DEVIL* oheeeeeen!!!!beriem jednoznacne postup!!!

  2. Ja som zase pesimista. Nevidím to ružovo. Hannover tento rok ešte doma nepadol a my vonku nie sme práve hviezdy. Ani v lige, ani v Európskej Lige.. :(

  3. Věřím, že to dotáhnem do ke šťastnému konci. Hannover bude muset hrát a to jim podle mě nebude moc vyhovovat…Pokud bych si měl ale vsadit, asi bych tipnul remízu, hannover přece jenom ani v lize letos doma neprohrál, takže to bude zajímavé…


Komentáře

No trackbacks yet.