Atlético Madrid CZ/SK

PREVIEW: Granada CF – Atlético Madrid

14/10/2011 23:45 // Andres // 394 zobrazení // zdroj: atleticofans.com, clubatleticodemadrid.com

Atlético Madrid čeká v lize série lehčích soupeřů, na jejímž konci se na sklonku listopadu utká s odvěkým rivalem Realem Madrid. Cílem mužstva Gregoria Manzana je dostat se během této etapy sezóny do formy a nabrat na Derbi Madrileño potřebné sebevědomí. Body by měl tým začít sbírat hned v sobotu, kdy se na jihu Španělska utká od 22:00 s Granadou.

Souboje mezi oběma kluby nejsou zrovna na denním pořádku. Naposledy se oba týmy střetly v soutěžním utkání v sezóně 2000/01, kdy na Granadu narazilo Atlético ve čtvrtfinále Copa del Rey; v lize to pak bylo dokonce v sezóně 1975/76. Jistě si však pamatujete, že na Nuevo Los Cármenes, kde Granada hraje své domácí utkání, nastoupili Los Colchoneros k předsezónnímu miniturnaji, kde nakonec podlehli v poměru 1:0 jak pořadatelské Granadě, tak i tureckému Besiktasi.

Atlético do souboje o důležité body však bohužel jede značně oslabeno. Kvůli zraněním z nominace vypadli postupně SílvioAntonio LópezArda Turan a nakonec i Toto Salvio. Z taktických důvodů pak nebyl zařazen Joel. Gregorio Manzano tak čelí otázce, koho postavit na pravého obránce. Zkušenosti s tímto postem má Luis Perea, v posledním utkání zde ale předvedl tragický výkon a není divu, že kouč hledá alternativy.

Jednou z nich je Juanfran, kterého Manzano v týdnu na této pozici zkoušel. Sám by podle svých slov s touto pozicí problém neměl: „Moje situace není ideální, líbilo by se mi hrát více. Rád si zahraju klidně i na bekovi, kdekoliv,“ řeklo pravé křídlo Atlética.

Navzdory tomu, že je Granada až na 19. místě, nečeká je na horké andaluské půdě nic jednoduchého a ví to i El Profesor: „Bude to těžké utkání, Villarreal přijel pro tři body a prohrál, Osasuna tu remizovala. Nikdo v La Lize nedá nikomu ani bod zadarmo. I tak ale musíme jet pro výhru,“ řekl trenér Manzano.

I samotní hráči vědí, že je čeká důležité utkání: „Nevyhráli jsme dvě venkovní utkání v řadě, ale náš tým má na to, aby tuto sérii zvrátil, počínaje zápasem v Granadě,“ burcuje tým Koke. Mladý záložník nesouhlasí, že by reprezentační pauza měla týmu uškodit: „Menší odpočinek neuškodí, protože jsme hráli hodně utkání v řadě,“ řekl.

Tým nabádá k co nejlepšímu výkonu i asistent kapitána Domínguez: „V příštích čtyřech nebo pěti zápasech musíme získat všechny body. Takový je cíl týmu a musíme začít hned v Granadě,“ řekl 22letý obránce. „Granada má dobrý tým a ještě to tuto sezónu předvedou. Nikdo nám body nedaruje, musíme bojovat s každým, komu budeme čelit,“ řekl Álvaro Domínguez.

Dostaly se k nám i ohlasy z tábora soupeře. Kapitán Granady Manolo Lucena prostřednictvím španělské tiskové agentury EFE své spoluhráče před Atléticem varoval: „Mají kvalitní hráče, kteří umí podržet míč i výbušné fotbalisty, kteří umí zahrozit z protiútoků.“ Lucena však věří, že jeho tým v sobotu večer vyhraje: „Jsem přesto přesvědčený, že budeme schopní získat tři body.

Nominace:

Předpokládaná sestava:

  • Courtois; Perea, Miranda, Domínguez, Filipe; Diego, Mario, Gabi; Reyes, Falcao, Adrián
Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.