Atlético Madrid CZ/SK

PREVIEW: FC Barcelona – Atlético Madrid

24/09/2011 02:59 // Andres // 575 zobrazení

Los Colchoneros odcestovali v pátek doBarcelony. Posíleni vysokými výhrami proti Racingu a Sportingu, s vidinou návratu Diega a s obranou Barcy, která poslední dobou neoplývá jistotou z let minulých, mnozí doufají v alespoň bod z Nou Campu. Hádanka, zda ho Atlético získá, se začne rozkrývat v sobotu ve 22:00.

Bude to střetnutí doposud nejpevnější obrany (Atlético – 1 obdržený gól) a nejproduktivnějšího útoku (Barcelona – 17 vstřelených branek). Od zápasu se dá očekávat, že katalánský klub svůj bilanci ještě vylepší, zatímco Atlético bude čelit hrozbě, která ho může stát prozatímní primát. Atléticu se totiž na Nou Campu zrovna dvakrát nedaří – naposledy tam bodovalo v prosinci roku 2006, kdy si odvezlo bod za remízu 1:1. Co se týče skóre, to vypadá ještě hůř. V posledních čtyřech zápasech hraných na stánku Culés Atlético obdrželo 16 gólů, zatímco vstřelilo jen čtyři. Tolik ke statistikám.

Ze strany Atlética se samozřejmě nejvíc čeká od vyhlášeného kanonýra Radamela Falcaa. Ten se i k zápasu vyjádřil na předzápasové konferenci: „Je to zvláštní zápas pro každého, kdo se jej zúčastní,“ začal Kolumbijec. „Síla Barcelony spočívá v držení míče a my budeme muset být trpěliví. Víme ovšem jak hrát bez balónu a jak využít toho, že ho budeme mít na kopačkách,“ řekla hlavní útočná síla Los Colchoneros.

Gabi si myslí, že Atlético může překvapit: „Doufáme, že vyhrajeme. Přijíždíme s vítěznou mentalitou, se sebevědomím, že jsme za poslední tři zápasy nasázeli 10 gólů a žádný nedostali,“ připomněla „čtrnáctka“ Rojiblancos. „Máme obrovský ofenzivní potenciál a tento zápas změří naše síly,“ řekl Gabi.

Zápas se obejde bez několika hráčů. Barceloně chybí Alexis SánchezAndrés Iniesta a těsně před střetnutím se vážně zranil Ibrahim Affelay. Naopak se vrací Gérard Pique a Pep Guardiola tak bude moci přestat s experimenty ve formě Mascherana nebo Busquetse na pozici stopera, které činily obranu Katalánců nezvykle zranitelnou.

Na straně Atlética pak bude chybět Sílvio, který si obnovil zranění třísel. Radio Marca však dnes přineslo i jednu radostnou zprávu. Diego odtrénoval celý páteční trénink v plné zátěži a měl by být Manzanovi plně k dispozici.

El Profesor pak jen dodává: „Guardiolův tým jen těžko něčím překvapíme, ale jdeme bojovat o tři body. Týmy nejsou neporazitelné!

Nominace:

Předpokládaná sestava:

Courtois; Perea, Miranda, Domínguez, Filipe; Tiago, Mario, Gabi; Reyes, Falcao, Arda

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.