Atlético Madrid CZ/SK

PREVIEW: Beşiktaş J.K. – Atlético Madrid

14/03/2012 22:19 // Andres // 903 zobrazení // zdroj: atleticofans.com, mundodeportivo.com

Atlético Madrid minulý týden díky výsledku 3:1 nakročilo do čtvrtfinále Evropské ligy, ve čtvrtek je v Istanbulu čeká druhý vzájemný zápas s Beşiktaşem, který určí postupujícího. Utkání začne ve 21:05.

Bude to zápas na pořádně žhavé půdě. Alespoň fanoušci tureckého týmu to tvrdí a náležitě podle toho taky Colchoneros přivítali. Na letišti na ně čekali s transparentem, který hlásal: „Máte štěstí. Dostali jste příležitost podívat se do pekla zaživa. Vítejte v pekle!

Příznivci Černých orlů mají toto troufalé tvrzení taky čím podložit. V roce 2007 byl na stadionu İnönü během zápasu v Lize mistrů s Liverpoolem naměřen hluk ve výši 132 decibelů, což si vysloužilo zápis do Guinnessovy knihy rekordů jako nejhlasitější podpora fanoušků.

Nejlépe z Rojiblancos zná soupeře Atlética určitě Arda Turan, který v dresu Galatasaray  podstoupil nespočet soubojů s jeho městským rivalem. Záložník by se mohl poprvé od zápasu s Barcelonou vrátit do základní sestavy, Cholo jej však určitě využije i jiným způsobem – jako informátora. „Istanbul byl vždy nelehkou destinací pro evropské týmy,“ řekl Arda pro uefa.com. „Musíme hrát jako by to byl první zápas a skóre bylo 0:0. Beşiktaş už v podobných případech dokázal otočit a může to předvést znovu. Musíme být opatrní,“ nabádá Turek, který na tiskové konferenci také všechny ujistil, že už je 100% v pořádku.

Právě návrat Ardy Turana nejspíš nabourá zažitou sestavu minulých týdnů, kdy jsme si zvykli na šikovného Kokeho na jednom kraji a obživlého Salvia na straně druhé. Rozhodne se Cholo neměnit vítěznou sestavu nebo zvolí to papírově nejsilnější? „Kdo bude hrát, vyřešíme po dnešním tréninku,“ řekl Simeone na středeční tiskové konferenci. „Uvidíme, jestli budeme hrát 4-5-1, nebo 4-4-2 jako tomu bylo v poslední době,“ nastínil trenér možnost, že nechá odpočinout jednoho z útočníků.

Mužstvu budou stále chybět zranění Diego, Tiago nebo také Sílvio, který v pondělí podstoupil úspěšnou operaci postranních vazů v koleni a za dva či tři týdny by se měl zapojit do lehkého tréninku. V nominaci se také pořád neobjevil kapitán Antonio López, který se tento týden naskočil do plné přípravy, vrací se ale Pizzi, který byl vynechán z výběru pro zápas s Granadou, a také Filipe, který chyběl kvůli kartám. Do Turecka s týmem odcestovala v neposlední řadě také dvojice mladíků Saúl a Pedro.

Na druhé straně se vrací sniper Hugo Almeida, kvůli zranění chybí jen zkušený zadák Korkmaz, karty zase vyřadily Fabiana Ernsta. Na hřišti však podle posledních zpráv neuvidíme ani Ricarda Quaresmu, kterého trenér Carvalhal kvůli nedisciplinovanosti vyřadil z kádru. Křídelník s hvězdnými manýry údajně těžce neunesl své poločasové střídání v zápase proti Atléticu a s lodivodem Beşiktaşe se ostře pohádal. „Po tomto incidentu je nemožné dát Quaresmovi další šanci v tomto dresu,“ okomentoval vyřazení záložníka sám Carvalhal. „Můžeme se zapsat do historie, pokud dovedeme tým k postupu. S našimi fanoušky na našem stadionu je to možné,“ věří trenér.

Nominace Atlética:

Komentáře (4)
  1. zapomnel jsi na vykartovanyho ernsta O:-)

  2. Jebat peklo, tohle zvládnem :-) Na sestavu jsem docela zvědav…Arda se asi bude hodit, koho ale stáhnout? Možná bych se nedivil, kdyby to bylo 4-5-1 se Salviem na křídle a osamoceným Falcaem..
    A Quaresma je lolek, doufám, že nám ho Mendes náhodou nikdy nepřihraje :-!

  3. Podle mě postup pohlídáme.. Doufám, že co nejdříve dáme gol a pak Cholo bude moct šetřit hráče, protože o víkendu nás čeká veledůležitej match na Mallorce, kde už si prostě nemůžeme dovolit ztratit..

  4. jedina postup!!! *BRAVO* vamos atleti!!!!


Komentáře

No trackbacks yet.