Atlético Madrid CZ/SK

PREVIEW: Atlético Madrid – Vitória S.C.

18/08/2011 15:37 // Andres // 557 zobrazení

Atlético Madrid čekají poslední dva zápasy o zajištění účasti ve skupinové fázi Evropské ligy. Připravit je o start v této soutěži se bude snažit portugalský klub Vitória S.C. První utkání se sehraje dnes na stadionu Vicente Calderóna. Začne v pro Evropskou ligu netradičním čase, ve 22:00, a to kvůli návštěvě papeže v Madridu.

Oba celky se do prvního kola Evropské ligy dostaly přes severské celky. Zatímco Atlético vyřadilo norský Strømsgodset, loni pátý celek portugalské Ligy ZON Sagres se o postup úspěšně popral s dánským FC Midtjylland.

Portugalské mužstvo podle analýz praktikuje fyzickou hru a vyniká především v protiútocích. Proslulý stratég Manuel Machado naordinuje svému týmu zřejmě rozestavení 4-5-1, případně své druhé preferované 4-4-2. Právě Machado je bezpochyby největší postavou Vitórie. K úspěchům už předtím dovedl portugalské týmy jako AcadémicaNacional nebo Bragu a je to hlavně on, který je hlavním strůjcem loňského skvělého pátého místa talentovaného mužstva ze severu Portugalska.

Největší hvězdou v poli je bezesporu bývalý reprezentační záložník Pedro Mendes, který si udělal jméno hlavně při angažmá v Anglii a Skotsku. Za zmínku však také stojí nadaný ofenzivní hráč Tiago Targino nebo hlavní útočná síla Brazilec Edgar.

Z celku má zdravý respekt Gregorio Manzano: „Vitória je obtížný protivník,“ řekl trenér Atlética Madrid. „Mají hráče se zkušenostmi z portugalského i evropského fotbalu, v poslední době sklízí plody své práce v podobě účasti v portugalském Superpoháru proti Portu nebo boje o Evropskou ligu po úspěšné sezóně,“ zhodnotil mužstvo dnešního protivníka Manzano. „Pokud chceme postoupit, musíme hrát opravdu dobře. Jdeme do zápasu plni sebevědomí, ale máme před sebou protivníka, kterého nesmíme podcenit,“ dodal kouč.

Fanoušci Atlética doufali, že budou moci v závěrečných bojích o Evropskou ligu počítat s pomocí alespoň jednoho z dvojice FalcaoOsvaldo. Ani jeden z těchto přestupů však vedení Los Colchoneros nestihlo dotáhnout do včerejší uzávěrky registrace. To však netrápí Tiaga, který zná Vitóriu ze svého působení v Portugalsku: „Teď není čas na to mluvit o přestupech. Soustředíme se jen na Vitórii,“ řekl portugalský záložník. „Je důležité vstoupit na hřiště tou správnou nohou a dosáhnout dobrého výsledku, abychom jeli do Portugalska v klidu, ale nebude to lehké,“ varuje Tiago.

Co se týče nominace Atlética na tento zápas, tak do té se vrací po dlouhém zranění Sergio Asenjo. Na rozdíl od duelu proti Strømsgodsetu nebudou chybět ani Godín Elias. Naopak nezařazeni byli Koke Pulido, kteří se vrací po prohře Španělska U20 ve čtvrtfinále Mistroství světa dvacítek. Spolu s nimi chybí Fran Mérida, který se netěší důvěře kouče, a zraněný Arda Turan.

Největším otazníkem v sestavě bude Diego Forlán. Uruguayský útočník může být v případě angažování jiného útočníka prodán do Interu Milán, a pokud by dnes nastoupil, nemohl by až do jara nastoupit za italský celek v Lize Mistrů. Večer se proto dozvíme, jak je to s případným přestupem horké.

Nominace na utkání:

Zápas by měla vysílat stanice TeleMadrid. K dispozici budou i další streamy.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.