Atlético Madrid CZ/SK

PREVIEW: Atlético Madrid – Udinese Calcio

03/11/2011 00:09 // Sebyk // 619 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

V neděli se Atlético konečně dočkalo vytouženého zisku tří bodů, když si s přehledem poradilo se Zaragozou, teď však musí svou pozornost obrátit směrem k Evropské lize a domácímu utkání s Udine, ke kterému červenobílí nastoupí ve čtvrtek ve 21 hodin. Pokud chtějí madridští pomýšlet na postup ze skupiny, měli by si s Italy bezpodmínečně poradit. Navíc jim po venkovní porážce 0:2 mají rozhodně co vracet.

Pod velikým tlakem i přes nedělní výhru nadále zůstává lodivod Atlética Gregorio Manzano. Jakékoliv další klopýtnutí by mohlo radikálně zkomplikovat jeho situaci – vášniví fanoušci si totiž i nadále žádají jeho hlavu. El Profesora zkrátka nečeká nic lehkého a nejlépe si je toho vědom on sám. „Udine má skvělou fazonu. Spojenými silami hráčů a fanoušků je ale můžeme porazit,“ burcuje Manzano příznivce Atlética.

Dalším problémem, který musí kouč Atlética řešit je José Antonio Reyes. Jedna z hvězd madridského týmu se letos nepotkala s formou a navíc neunesla brzké střídání na stadionu San Mamés, za což si vysloužila opomenutí v nominaci pro zápas se Zaragozou. Ten Reyes sledoval jen z hlediště – a ze stejného místa bude sledovat asi i ten proti Udine. Španělského křídelníka totiž skolila nemoc. Na druhou stranu, vše napovídá tomu, že mezi Reyesem a Manzanem žádný zásadní problém neexistuje, jak ostatně tvrdí i samotný trenér: „Nemám žádné spory s Reyesem ani s žádným jiným hráčem, který v posledním zápase nenastoupil.“

Mimo Reyese budou Atléticu chybět i další dva hráči – dlouhodobě zraněný Juanfran a (staro)nově také krajní bek Sílvio, který má nadále problémy s třísly. Je však možné, že jej pouze trenér Manzano šetří pro ligové souboje. Tak jako tak jej na pravém kraji obrany zřejmě zítra nahradí Kolumbijec Luis Perea, zbytek sestavy by měl nastoupit v totožném složení jako v neděli proti Zaragoze.

Ve stoperské dvojici by tak neměl chybět Diego Godín, který si zjevně po kratší odmlce konečně naplno získává důvěru Gregoria Manzana. Uruguayský obránce před zítřejším zápasem promluvil i s médii. Tak jako jeho nadřízený, i on má z Italů patřičný respekt. „Bude to hodně náročné utkání. Doufáme, že předvedeme slušný výkon, potěšíme naše fanoušky a vyhrajeme,“ neskládá El Faraon zbraně.

Ulehčit práci Atléticu může fakt, že Udine opět vyrukuje se sestavou, ve které se objeví některá méně obvyklá jména. Trenér Zeber Francesco Guidolin navíc nechal odpočívat i největší hvězdu hostů Antonia Di Nataleho, který zůstal doma v Itálii. Spolu s ním se Udine bude muset obejít i bez Gabriela Torjeho a Giampiera Pinziho, kteří – ač většinou nastupují v základní sestavě – dostali pro čtvrteční utkání volno. Úctu k zítřejšími soupeři zachovávají i Italové: „Atlético je velmi silný tým, v Itálii proti nám předvedlo velmi dobrý výkon. My ale chceme pokračovat v dobrých výsledcích,“ prohlásil trenér hostí Guidolin.

Nominace Atlética

Brankáři: Joel, Courtois, Asenjo
Obránci: Godín, Antonio López, Filipe, Domínguez, Perea, Miranda, Pulido
Záložníci: Mario Suárez, Tiago, Salvio, Arda, Assunção, Gabi, Koke, Diego
Útočníci: Adrián, Falcao, Pizzi

Předpokládaná sestava: Courtois – Perea, Godín, Domínguez, Filipe – Gabi, Mario – Diego, Arda – Falcao, Adrián

Komentáře (3)
  1. Důležitý zápas….jsem zvědavý jestli tady na tom netu na flashce rozjedu aspoň nějaký loser stream :D
    Docela jsem rád, že je Reyes nemocný, aspoň se tím vyřešilo, kdo má nastoupit…
    Jinak dneska počítám s nějakou smolnou prohrou, budem celý zápas tlačit a Udinese udeří z protiútoku :cry:

  2. Ja neverím, že vyhráme. Jedna výhra proti Zaragoze nám nedvihne sebavedomie natoľko, aby sme porazili Udine. Prehra 1:3 je môj tip, ale bárs by to bolo ako rok a pol dozadu, keď na goal.com som vždy tipol dôležité zápasy naopak :D :-[
    Hlavne nech hrá Adrián a Koke (aspoň jeden celý polčas)..


Komentáře

No trackbacks yet.