Atlético Madrid CZ/SK

PREVIEW: Atlético Madrid – Strømsgodset

28/07/2011 16:36 // Andres // 385 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

Je teprve červenec, nezvykle brzké datum pro začátek sezóny Atlética Madrid, ale hráči už musí alespoň na chvíli zapomenout na jakž takž bezstarostné chvilky, které přináší letní příprava, a začít se plně soustředit na důležitý zápas proti norskému Strømsgodsetu. Atlético dnes v 21:00 na domácí půdě stadionu Vicente Calderóna začne prvním zápasem 3. předkola svou, doufejme, 19 zápasovou cestu Evropskou ligou, která vyvrcholí 9. května finálem v Bukurešti.

Náš soupeř se do Evropské ligy dostal díky vítězství v norského poháru v roce 2010. Zatímco minulou sezónu skončil v lize až sedmý, letos si vede dobře a drží třetí místo. S evropskými poháry nemá Strømsgodset příliš mnoho zkušeností. Držitel jediného norského titulu se naposledy “v Evropě” objevil v sezóně 1998/99, kdy s Aston Villou po prohrách 3:2 a 3:0 vypadl v prvním kole Poháru UEFA.

Podle očekávání byl na poslední chvíli do nominace na zápas zahrnut i Thibaut Courtois a Diego Forlán. Na předzápasové tiskové konferenci odmítl trenér Manzano jakkoli komentovat, jak se rozhodl vyřešit situaci v bráně, a tak si na to, kdo se objeví v bráně Los Colchoneros, budeme muset počkat až do samotného začátku utkání. V případě druhého jmenovaného měl Manzano usnadněné rozhodování díky vážnému zranění Diega Costy. Ten si včera přetrhl zadní křížové vazy a poškodil meniskus v pravém koleni a bude chybět minimálně 6 měsíců.

Z nominace také vypadl Mario Suárez, kterého znovu trápí třísla. Španělský záložník už kvůli tomuto problému na začátku léta podstoupil operaci a zdálo se, že je vše v pořádku, ale po utkání s Granadou se jeho stav znovu zhoršil.

Vypadá to také, že tým ještě stále není připravený na Manzanovu 4-3-3, proto by dnes měli hráči vyběhnout na trávník ve formaci 4-4-2 s Forlánem a novou posilou Adriánem na hrotu. Jako jediná náhradní varianta do útoku pak na lavičce zůstává  pouze mladík Pedro.

Nominace na zápas

Předpokládaná základní sestava

  • Joel; Sílvio, Miranda (Perea), Domínguez, Filipe; Juanfran, Gabi, Tiago (Raúl García), Reyes; Adrián a Forlán.

Streamy

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.