Atlético Madrid CZ/SK

PREVIEW: Atlético Madrid – Sporting Gijón

21/09/2011 11:34 // Andres // 408 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

La Liga pokračuje dalším kolem už v polovině týdne a s ní i Atlético. Madridský klub přivítá v utkání, které začíná ve středu ve 20:00, tentokrát Sporting Gijón. Dočkáme se další přesvědčivé výhry, nebo po povedeném výkonu přijde zklamání, jako tomu bylo v loňské sezóně?

Los Colchoneros jsou na své loňské poměry jednoznačně ve formě. Přestože se Atléticu nevyvedly optimálně první dvě utkání v lize, dali Rojiblancos celkově tuto sezónu už 16 gólů, zatímco inkasovali pouze dvakrát. Naposledy sestřelili Racing čtyřmi brankami a zamířili za šestou nulou této sezóny.

To Sporting je na tom opačně. Bez bodu po třech zápasech se ocitl na úplném chvostu tabulky. Jejich kouč Manolo Preciado však nepochybuje o tom, že jeho tým může získat první body právě na stadionu Vicente Calderóna. „Nikdo nemůže pochybovat o naší oddanosti. Jediné co potřebujeme je proměnit naši práci ve výsledky,“ řekl zkušený kouč. „Atlético získalo přes léto hodně posil, ale těžko lze  uvěřit tomu, že tým bez Agüera a Forlána je lepší,“ pronesl krátkozrace Preciado.

Je to však právě jeho tým, který se stal největším dokladem loňské nevyrovnanosti formy Atlética, když v prvním kole na domácím hřišti jasně Madriďané přehráli Asturijce 4:1 jen aby u nich po půl roce po příšerném výkonu prohráli 1:0. Toho si všiml i ostřílený stratég za kormidlem Sportingu: „Tradičně je Atlético velmi nevyrovnaným týmem. I minulý rok začali velmi dobře, pak však jejich výkon uvadal.

V Atléticu ale tentokrát vládne velmi dobrá nálada. Gregorio Manzano však před euforií varuje: „Těší mě, že jsou lidé šťastní a já jim nechci brát jejich radost, ale zápasy se musejí vyhrávat na hřišti,“ řekl, Goyo alias Manzano.

Ten se také svěřil s tím, že hodlá pokračovat v rotování týmu: „Pokud zůstane výkonnostní úroveň hráčů vysoká, tak myslím, že je příhodné pokračovat s několika rotacemi. O víkendu hrajeme další utkání, nemůžeme tedy na nikoho zapomenout, musíme použít každého,“ řekl El Profesor.

Kouč Atlética musel však udělat i nějaké vynucené změny. V nominaci chybí Diego Ribas, přestože už začal pracovat na rekonvalescenci a stoprocentně fit ještě není zřejmě ani Diego Godín. Z taktických důvodů se pak do nominace nedostali JuanfranPulido Tiago. Zpět do nominace se naopak po odmlce vrací Antonio LópezAssunçãoKoke a uzdravený Sílvio.

Nominace:

Předpokládaná sestava:

  • Courtois; Sílvio, Miranda, Domínguez, Filipe; Arda, Mario, Gabi; Reyes, Falcao, Adrián

Jaký tipujete výsledek?

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.