Atlético Madrid CZ/SK

PREVIEW: Atlético Madrid – Rayo Vallecano + TIPOVAČKA

25/08/2013 11:43 // Sebyk // 629 zobrazení
Léo Baptistão bude tentokrát hájit opačnou stranu barikády.

Léo Baptistão bude tentokrát hájit opačnou stranu barikády.

Na Atlético čeká vložka mezi oběma duely Superpoháru: v prvním domácím ligovém zápase této sezony se postaví sousedům z Vallecas. Vstup do sezony zatím týmu Colchoneros vychází skvěle, když překvapivě udolali Sevillu na jejím hřišti a podali brilantní výkon i proti gigantům z Barcelony, ač ten stačil pouze na remízu. To samé se však dá říci o Rayu, které doma drtivou výhrou vybralo nováčkovskou daň od Elche. Jak malé madridské derby dopadne se dozvíme dnes večer, výkop je na programu v 19 hodin.

Kouč Diego Simeone může opět počítat s kompletním kádrem, marod Diego Costa se stačil ze své svalové únavy oklepat. Přesto se však Cholo rozhodl k překvapivým změnám, když ze své nominace na dnešní utkání vynechal Cristiana Rodrígueze a Ólivera, kteří zasáhli do obou předchozích utkání. Jen z tribuny bude utkání sledovat rovněž novopečený seniorský reprezentant Giménez a odchovanec Manquillo. Simeone nevyloučil, že obmění i úvodní jedenáctku, která byla proti Seville i Barceloně zcela totožná: "Možná uděláme pár změn. Před sezonou jsem hráčům říkal, ať nejsou překvapení, když se po zápase stráveném na tribuně přesunou do základní sestavy."

"Čeká nás silný a nebojácný tým, který se nebojí hrát s míčem. Na křídlech mají obrovskou rychlost a uprostřed hřiště hráče s velkým herním přehledem, takže budeme muset být velmi ostražití a soustředění," dodal argentinský lodivod. Simeone jistě ví, o čem mluví: minulý rok Rayo dokázalo na svém hřišti Atlético porazit, v utkání na Calderónu zase Rayo ukázalo velkou vnitřní sílu, když z nepříznivého stavu 4:1 v posledních deseti minutách dokázalo snížit až na 4:3 a sahalo po bodu. Kádr Franjirrojos však však přes léto prošel velkými změnami, když tyto výsledky pamatuje pouhých pět hráčů.

Jedním z těch, kteří Rayo přes léto opustili, je samozřejmě i letní akvizice Atlética Léo Baptistão, na něhož čeká pořádně pikantní utkání. "Bude zvláštní čelit Rayu, ale moc se na to těším. Samozřejmě doufám, že Atlético odejde z utkání jako vítěz," nechal se mladý brazilský útočník slyšet. Je však otázkou, jestli proti svému bývalému týmu nastoupí v základní sestavě: "Po příchodu Villy se samozřejmě v útoku zvýšila konkurence, ale David Villa i Diego Costa jsou výjimeční hráči, od kterých se toho mohu hodně naučit," neskládá zbraně Léo. Vzhledem k úzkým vztahům, které mezi oběma kluby panují, se v totožné situaci jako Baptistão nachází i Diego Costa, který na jarním hostování v Rayu znovu nastartoval svou kariéru a konečně se naplno prosadil i v Atléticu.

Jeden hráč Rojiblancos se ovšem nyní nachází i v opačné situaci: Saúl Ñíguez, který letos u sousedů z Vallecas hostuje, by měl po vynikajícím výkonu proti Elche nastoupit proti svému kmenovému klubu opět v základní sestavě. "Bude to pro mě zvláštní, ale krásný pocit," prohlásil jeden z nejtalentovanějších španělských záložníků své generace. Saúl rovněž odtajnil, že pokud se proti svému domácímu klubu trefí, branku oslaví. "Nepovažuji to, za nedostatek respektu," vysvětlil. V obdobné situaci jako Saúl se nachází i Alberto Perea, který prošel béčkem Atlética, do prvního týmu se však nikdy neprosadil. Obrana Rojiblancos by si na něj však měla dát pozor: v prvním utkání sezony proti Elche se gólově prosadil.

Nominace Atlética
Nominace Raya
Brankáři Aranzubia, Courtois Trenér Paco Jémez svou nominaci na dnešní zápas neodtajnil.
Obránci Godín, Filipe Luís, Juanfran, Insúa, Miranda, Demichelis
Záložníci Mario, Tiago, Koke, Raúl García, Arda Turan
Útočníci Adrián, Villa, Diego Costa, Baptistão

Tipovací soutěž

Tip You have to be a registered user and logged in to play in this pool.
Bodování
Výsledek Tip Body
2-1 1-0 2 body za správně uhodnutou výhru/remízu/prohru
2-1 2-0 2 body za správně uhodnutou výhru/remízu/prohru + 1 bod za správný počet gólů jednoho týmu
2-1 2-1 6 bodů za přesný výsledek
2-1 1-1 1 bod za správný počet gólů jednoho týmu
2-1 0-0 žádné body
uhodnutá bonusová otázka = 3 body
Tabulka bodů

No match data available.

Komentáře (2)
  1. No jsem zvědavý na Saúla, jak se proti nám předvede. Celkově ale must-win zápas, tady si němůžem dovolit ztratit body, snad jedině únava může být ovlivnující faktor.


Komentáře

No trackbacks yet.