Atlético Madrid CZ/SK

PREVIEW: Atlético Madrid – Racing Santander

18/09/2011 00:24 // Sebyk // 474 zobrazení

neděli v osmnáct hodin čeká Atlético zápas čtvrtého kola španělské Primery, když na stadion Vicente Calderóna přivítá Racing Santander. Madriďané čtvrteční výhrou 2:0 nad Celticem utnuli sérii dvou zápasů bez vstřelené branky a nachází se v dobré náladě, na které přidávají i povedené výkony “Svaté Trojice” Arda – Diego – Falcao. Fanoušci červenobílých se jistě těší na to, co tito tři proti Racingu předvedou.

Trenér Gregorio Manzano však zůstává i nadále striktní: “Musíme nastalou euforii krotit. Je 17. září a nemáme právo si vyskakovat, protože zatím jsme ničeho nedosáhli.”Vzápětí však dodal: “Jsem samozřejmě za stávající dobrou náladu rád, ale doufám to není příliš a nebude to kontraproduktivní. Racing se neporazí sám,” upozornil El Profesor všechny fanoušky Los Colchoneros, kteří jistě pamatují na minulou sezonu, kdy si Atlético ze dvou zápasů se Santanderem připsalo prohru a bezbrankovou remízu.

Jeho protějšek – zkušený lišák Héctor Cúper – nešetří na tým Atlética chválou. Proslulý trenér, na kterého si jistě fanoušci pamatují z minulé sezony, kdy právě pod jeho taktovkou Aris Soluň potupně vyřadil Atlético z Evropské ligy, očekává, že se jeho ovečky budou muset postavit velmi dobře posílenému týmu nacházejícímu se v té nejlepší kondici. Racing bude doufat, že na Calderónu vyválčí bodík, Cúper však slibuje, že nepřijede jen bránit: “Zatáhnout se k vlastnímu pokutovému území by byla proti Atléticu sebevražda.”

Zelenobílí budou jasnými outsidery utkání, trenér Cúper navíc postrádá hned několik klíčových postav – zranění jsou veteráni Pedro Munitis Gonzalo Colsa, Racing nemůže počítat ani se službami Marca Torrejóna, zcela zdravotně v pořádku není ani Kennedy. Trest za karty si pak bude odpykávat Papa Kouli Diop. Hosté tak pravděpodobně nastoupí ve velmi improvizované sestavě, připraven potrápit útočníky Atlética je však brankář Toño, ukázat se bude chtít i mladá hvězdička Lautaro Acosta. Styl hry Racingu se zataženou obranu a rychlými protiútoky by mohl na favorita platit, o čemž se ostatně ve druhém kole mohla přesvědčit Valencia, když doma s Kantábrijci prohrávala už 1:3, nakonec však utkání s vypětím všech sil otočila a zvítězila 4:3.

I nominace Atlética hlásí několik vynucených změn – pro menší zranění z ní vypadli obránci Sílvio Godín, na seznam vyvolených se nevešli ani kapitán Antonio López, dále Paulo AssunçãoSergio Asenjo ani mladík Koke. Po jednozápasové odmlce se naopak vracejí JoelPulidoFilipe Juanfran. Mezi povolanými samozřejmě nechybí trojice Arda, Falcao a Diego, svůj debut za Atlético by si pak mohl odbýt Pizzi.

Nominace Atlética

Brankáři: Joel, Courtois
Obránci: Filipe Luís, Álvaro Domínguez, Perea, Miranda, Pulido
Záložníci: Mario Suárez, Tiago, Salvio, Reyes, Arda, Gabi, Juanfran, Diego
Útočníci: Adrián, Falcao, Pizzi

Předpokládaná sestava: Courtois – Perea, Miranda, Domínguez, Filipe – Mario, Gabi, Diego/Tiago – Arda, Falcao, Reyes

Myslíte, že se Atlético dočká první letošní ligové výhry a prolomí svou ligovou impotenci?

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.