Atlético Madrid CZ/SK

PREVIEW: Atlético Madrid – Celtic FC

15/09/2011 02:05 // Andres // 462 zobrazení

Ve čtvrtek večer se v Evropské lize střetne Atlético Madrid se skotským Celticem FC. Utkání se odehraje na stadionu Vicente Calderóna a začne přesně ve 21:05.

Skoti nahradili v soutěži původně postoupivší FC Sion, ten však byl z disciplinárních důvodů vyřazen. Celá kauza se řešila ještě u švýcarského civilního soudu, který v úterý v této věci rozhodl i přes porušený zákaz Švýcarů ve prospěch Sionu, a švýcarský celek se proto usnesl proti stanovisku UEFY odvolat. Zatímco oba kluby už byly na cestě do Madridu, vydala UEFA stanovisko, že své předchozí rozhodnutí nezmění.

Atlético se tak potřetí ve své historii střetne se zelenobílým klubem z města Glasgow. Střetnutí v sezóně 73/74 jsme vám již přiblížili, druhou příležitost poměřit síly bylo v Poháru vítězů pohárů v ročníku 1985/86.

Bývalý hráč Celticu, Billy McNeill, se na utkání, stejně jako nejeden fanoušek Atlética dychtivý po tom, co předvede Falcao, Arda a Diego, těší, dodává však, že jej čeká zřejmě nejtěžší souboj ve skupině: „Pro mě je Atlético favoritem. Celá skupina by mohla být klidně skupinou Ligy mistrů, zvlášť Atlético je na úrovni celků v této soutěži,“ řekl McNeill.

Pokud však Atlético bude chtít uspět, musí opět začít střílet góly. V prohlášeních sice většina hráčů i trenér zmínili, že je to příliš neznepokojuje a že s dobrou hrou přijdou samy i góly, Manzano vzal ale situaci do svých rukou. Velkou část dnešního tréninku věnoval nácvikům útoků po křídlech, jejichž cílem bylo navázat spojení s Falcaem, aby útočící hráči věděli, kde mají kolumbijský klíč ke skórování branek najít.

Čím však Gregorio Manzano dokonale zaskočil, je zápasová nominace. Podle oficiálního vyjádření klubu z ní byli vynecháni JoelAssunçãoJuanfranPulido, ale hlavně také dva stálí krajní beci Sílvio Filipe.To se trenér snažil vysvětlit: „Všichni naši hráči jsou v perfektní kondici. Hráči, kteří se objevili v nominaci místo těch vynechaných jsou velmi čerství, nebudu však měnit formaci. Budeme dál hrát 4-3-3,“ vyvrátil Manzano konspirační teorie, které při pohledu na nominaci spekulovaly, že by Atlético mohlo nastoupit proti defenzivně laděným Skotům ve formaci 3-4-3.

Poprvé v nominaci pro soutěžní zápas se naopak objevuje Pizzi, kterého z těch, kteří nebyli v nominaci na zápas proti Valencii, následují AsenjoGodínKoke Salvio.

Co se týče základní jedenáctky, tak největší změny samozřejmě dozná obrana, v útoku by pak měl nahradit Adriána Arda Turan. Trojlístek středních záložníků, který Manzano považuje za základní osu mužstva, by měl podle všeho zůstat nezměněn, možná však dojde k překvapení. „Jistě, možnost, že Diego nastoupí od začátku tu je,“ řekl s úsměvem na rtech na Manzano.

Nominace:

Předpokládaná sestava:

  • Courtois; Perea, Godín (Miranda), Domínguez, A. López; Tiago (Diego), Mario, Gabi; Reyes, Falcao, Arda
Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.