Atlético Madrid CZ/SK

PREVIEW: Atlético Madrid – CA Osasuna

27/08/2011 19:44 // Sebyk // 481 zobrazení

Dlouho očekávaný okamžik je tu! Hráčská stávka je u konce a nová sezona Primery může konečně začít. Atlético svou pouť španělskou nejvyšší soutěží zahájí domácím zápasem s Osasunou a to již zítra v netradičních 12 hodin. Tato novinka španělského svazu si klade za cíl umožnit sledovat zápasy Primery zejména divákům z Asie, a přilákat tak více tamějších bohatých sponzorů. Další nezvyklostí je fakt, že sezona začíná vlastně druhým kolem – to první bylo vzhledem ke stávce odloženo a bude v budoucnu nahrazeno.

V průběhu léta sice Madriďané ztratili své dvě největší hvězdy v podobě Sergia Agüera Davida De Gey a ta třetí – Diego Forlán – je také na cestě pryč z klubu, přesto se od Atlétů očekává o poznání lepší výsledek než vloni, kdy skončili až sedmí. Do nového ročníku španělské ligy totiž Atlético nastupuje značně posíleno o velká jména jako jsou Arda Turan Radamel Falcao, velmi slušně se zatím prezentují i další nováčci Adrián LópezSílvio nebo Gabi Fernández. Cokoliv jiného než alespoň čtvrté místo by tak bylo pro Rojiblancosneúspěchem.

V minulé sezoně se Atléticu proti Osasuně dařilo, když navarský klub dvakrát porazilo. Při domácí výhře 3:0 zazářil Diego Forlán, ve venkovním vydřeném vítězství 3:2 se zas blýskl hattrickem Diego Costa. Ani jeden z nich však zítra jistě nenastoupí – Costa je dlouhodobě zraněný, Forlánovo jméno se ani neobjevilo v nominaci na zápas, a jeho odchod do Interu se tak zdá být jasnou záležitostí. Mimo těchto dvou na Manzanově seznamu vyvolených chybí i mladý záložník Koke, který si při tréninku přivodil svalové zranění, a Brazilec Elias, který nakonec odskákal nadbytek cizinců a nebyl zapsán ani na ligovou soupisku. Fran Mérida, se kterým Manzano rovněž nepočítá, se v utkání také neobjeví.

Dvě největší letní posily Atlética – Arda Falcao – v nominaci nechybí, na jejich premiéru si však budou fanoušci Atlética nejspíše muset počkat i tak. Falcaova transferkarta totiž s největší pravděpodobností nestihne dorazit včas, a Kolumbijec tak bude odsouzen k tomu sledovat utkání jen z ochozů, Arda zase ještě není zcela fit po zranění stehenního svalu. Sestava Atlétů by tak měla připomínat tu poslední z Portugalska.

Osasuna si prošla v létě velkými změnami, když klub opustily opory jako Nacho MonrealJavier Camuñas nebo Walter Pandiani, v Pamploně je však nahradila jiná známá jména – kanonýr z Tenerife Nino, bývalý reprezentant do 21 let Marc Bertrán nebo Atlétům jistě dobře známý Raúl García. Právě neoblíbený středního záložníka však na Calderónu nenastoupí, v rámci hostování má totiž zakázáno hrát proti svému mateřskému klubu.

Předpokládaná sestava: JoelFilipe, Domínguez, Perea, Sílvio – Mario, Gabi, TiagoReyes, Adrián, Salvio

Utkání se odehraje v neděli ve dvanáct hodin na stadionu Vicente Calderóna.

Jak tipujete výsledek?

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.