Atlético Madrid CZ/SK

PREVIEW: Atlético Madrid – Betis Sevilla

17/12/2011 22:39 // Andres // 434 zobrazení // zdroj: atleticofans.com, marca.com

Gregorio Manzano má za sebou úspěšně třetinu cesty, na jejímž konci může dostat zelenou k zůstání u kormidla Atlética Madrid. Aby si ale udržel naději, musí v neděli porazit dalšího protivníka – Betis Sevilla. To rozhodně není nemožný úkol, doma si totiž Colchoneros drží skvělou sérii pěti vítězství v řadě. Utkání se odehraje opět už od 12:00.

Na předzápasové tiskové konferenci se ve velké míře spíš než samotný zápas rozebírala kritika fanoušků. Manzano ji podle svých slov bere dobře: „Je jedno jestli je kritika spravedlivá nebo ne, přijímám ji a respektuju ji. Cítím se silný, možná silnější než kdykoliv jindy. Nemám kritiku rád, ale motivuje mě předvést se před těmi, kteří do mě vložili svou důvěru,“ vysvětlil kouč Atlética.

S protesty fanoušků si jinak trenér velkou hlavu nedělá, zajímá ho hlavně děj na trávníku: „Musíme se soustředit na soupeře a odvést na hřišti dobrou práci. Důležité je, aby fanoušci odcházeli domů spokojení,“ zdůrazňuje Goyo Manzano a neztrácí víru v místa zajišťující účast v evropských pohárech: „Nesmíme si dovolit na Calderónu ztrácet body. Narazíme ovšem na dobrý tým, jejich fotbal se mi velmi líbí a navíc teď prolomili sérii špatných výsledků,“ připomněl kouč výhru Verdiblancos proti Valencii.

Euforie z obratu v posledních pěti minutách zápasu a nevyrovnaných výsledků Colchoneros  se pokusí využít útočník Betisu, Jorge Molina, který cítí, že by jeho tým mohl na stadionu Vicente Calderóna uspět: „Pokusíme se získat tři body. Atlético teď nezažívá ty nejlepší časy, musíme se ale soustředit hlavně na sebe,“ řekl útočník, který má na své pažbě letos zatím jen jeden zářez. Jeho tým po skvělém začátku po 5. kole vévodil La Lize. Pak ale přišla řada 10 zápasů bez výhry, kterou klub ze Sevilly ukončil až v minulém kole, a nyní je tak na 13. místě, ovšem jen 1 bod od sestupových vod. Výhrou by se pak bodově dotáhli na Rojiblancos.

nominaci Atlética se opět objevil José Antonio Reyes, ač včera kvůli osobním záležitostem vůbec netrénoval a podle všeho je jednou nohou zpět v Seville. Podruhé v řadě chybí z taktických důvodů celá čtveřice Joel, Antonio López, Jorge Pulido, Pizzi, fit stále není ani Sílvio.

Hlavními otázkami v sestavě bude, zda si Sergio Asenjo dobrými výkony vysloužil další šanci nebo se po jednozápasové odmlce vrátí do brány vypůjčený Thibaut Courtois a kdo nastoupí ve středu pole. Tam se může kouč vrátit ke své oblíbené dvojici Gabi-Mario, může použít duo KokeAssunção, anebo do toho všeho může ještě připlést Tiaga, který už je zcela uzdraven.

Nominace:

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.