Atlético Madrid CZ/SK

PREVIEW: Athletic Club – Atlético Madrid + TIPOVAČKA

21/12/2014 17:35 // Andres // 514 zobrazení
Iker Muniaín před dvěma dny oslavil 22. narozeniny, Gabi mu však příjemnou oslavu nebude chtít dopřát

Iker Muniaín před dvěma dny oslavil 22. narozeniny, Gabi mu však příjemnou oslavu nebude chtít dopřát

Letošní fotbalový rok uzavře Atlético Madrid zápasem se svými červenobílými bratranci z Bilbaa. Šlágr 16. kola La Ligy začne na půdě Athletic Clubu v neděli ve 21:00.

Oba týmy půjdou do zápasu značně oslabeny. První vlaštovky důrazné hry Los Colchoneros přiletěly, do utkání proti Atleticu totiž kvůli zápasovému trestu za nasbírání pěti žlutých karet nezasáhne mistr nahrávek Koke ani nejlepší střelec Madriďanů Mario Mandžukić. Podobná situace nastává i na opačné straně, kde budou ze stejných důvodů chybět rovněž dva pilíře základní sestavy. V případě Lvů to bude nicméně defenziva, kde bude muset trenér Valverde učinit nutné změny, jelikož mu budou chybět Laporte a Iturraspe. Zranění kromě toho vyřadila i Cerciho a Ansaldiho. V nominaci se tak objevil Lucas a také Sekou Keita, který se fanouškům Atlética představil již v týdnu proti L’Hospitalet.

Množství absencí značně zkomplikovalo práci Simeoneho, ten však nakonec rozhodl, že do útoku postaví Griezmanna, kterého budou zřejmě podporovat Raúl García a Saúl. „Můžeme hrát s Griezmannem jako středním útočníkem a využít jeho rychlost, můžeme hrát 4-4-2 s Ardou a Griezmannem jako volnými hráči a Saúlem a Raúlem na křídlem, nebo taky můžeme hrát 4-3-3…,“ naznačuje své možnosti El Cholo. Jediný momentálně dostupný klasický útočník Jiménez začne pouze na lavičce. „Kdybychom hráli s Jiménezem od začátku, neměli bychom žádné možnosti, jak změnit hru. Takto budeme mít na lavičce alternativu připravenou pomoci týmu,“ vysvětlil svůj tah Diego Simeone.

Athletic Club neprožil příliš šťastný podzim. V Lize Mistrů jen s velkými problémy vybojoval třetí místo ve skupině, v ligové soutěži se pak plahočí v polovině tabulky. Pokud bude chtít klub z Baskicka opět zopakovat účast v evropských pohárech, čeká jej složité jaro. „Chceme rok zakončit s hřejivým pocitem. Naším záměrem je získat tři body. Každopádně jakýkoliv zápasem mezi Athleticem a Atléticem slibuje strhující podívanou, v což také doufám,“ zní pozvánka ke sledování dnešního utkání od trenéra Valverdeho.

Nominace Athleticu Nominace Atlética
Brankáři Nezveřejněna Moyá, Oblak
Obránci Godín, Siqueira, Gámez, Juanfran, Giménez, Miranda, Lucas
Záložníci Mario Suárez, Gabi, Tiago, Raúl García, Arda Turan, Saúl, Cristian Rodríguez, Keita
Útočníci Griezmann, Raúl Jiménez

 

Tipovací soutěž

Tip You have to be a registered user and logged in to play in this pool.
Bodování
Výsledek Tip Body
2-1 1-0 2 body za správně uhodnutou výhru/remízu/prohru
2-1 2-0 2 body za správně uhodnutou výhru/remízu/prohru + 1 bod za správný počet gólů jednoho týmu
2-1 2-1 6 bodů za přesný výsledek
2-1 1-1 1 bod za správný počet gólů jednoho týmu
2-1 0-0 žádné body
uhodnutá bonusová otázka = 3 body
Tabulka bodů

No match data available.

Komentáře (1)
  1. Viděl jsem Athletic tento ročník v lize podruhé. A podruhé je zařezali rozhodčí. Malagu nemusím vzpomínat a dneska byla rozhodující směšná penalta po divu Tiaga. Hra Atlética byla už klasicky nekoukatelná. Úžasné bylo sledovat možná tak Ardu a Griezmann. Jsem rád, že se zvedá Gabi. Lepší se a lepší. Vyhrát 4:1 je po tomhle výkonu až moc kruté pro Athletic. Až je mi jich skoro líto, hrají sympaticky. Ale něco jim chybí. Takovou akci jako předvedlo Atlético před vyrovnávací brankou neměli snad ani jednu. Spolehání se na Muniana není dobré. Ten je vždy, když se koukám na Athletic frustrovaný, visí na něm 2-3 hráči, faulují ho. Rozhodčí mu to dnes moc neusnadnil. Připískával Atléticu. Pak to vyústilo v šlapák na Gimeneze. Má to těžké Muniain. Navíc je Athletic hrozně stereotypní, bez nápadu. Dneska aspoň výborně presovali. Protože, když jsem je viděl naposledy v Malaze, tak to bylo od nich odchozené, takové bez příchutě.


Komentáře

No trackbacks yet.