Přesvědčivé vítězství nad Udinese znamená posun do čela skupiny

04/11/2011 16:26 // Andres // 788 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

Hráči Atlética Madrid se rozhodli dát zapomenout na nepovedený říjen a zatím se jim to daří nad očekávání. Naposledy přesvědčivě přejeli italské Udinese Calcio v poměru 4:0 a opět se ocitli na první příčce skupiny I Evropské ligy.

Gregorio Manzano dodržel své slovo o tom, že chce ustálit tým a do včerejšího zápasu udělal jen dvě změny, když jednoho z nejvytíženějších hráčů, Filipeho Luíse, nahradil kapitánem Antonio Lópezem a na druhé straně ještě ne úplně vyléčeného Sílvia vystřídal Luis Perea. Na druhé straně trenér Udinese šetřil několik klíčových hráčů jako Di Natale, Armero nebo Isla.

Do utkání vstoupili Los Colchoneros velmi dobře, hladoví po gólu a už v páté minutě bylo před italskou brankou horko. Falcao před vápnem vyhrál v osobním souboji a s vybojovaným míčem se dostal až do zakončení,  Handanović byl ovšem tentokrát na místě.

Jen další dvě minuty však stačily na to, aby byl překonán. Arda Turan vyslal krásným pasem do úniku Adriána, ten si poradil se dvěma obránci, vystřelil a první gól byl na světě! Uplynuly další dvě minuty a v síti se mohl třepotat už druhý míč. Falcao se efektně položil do rohového kopu, jeho hlavičku však z brakové čáry vykopl italský obránce.

Rojiblancos však nemuseli zoufat nad El Tigreho neproměněnými šancemi, v prvním poločase jej dokonale zastoupil Adrián. Na jeho hlavu ve 12. minutě dopadl centr Antonia Lópeze a stadión se mohl opět radovat. 2:0!

Udinese mohlo brzo snížit a vrátit se do hry. Diego Godín totiž velmi hloupě před vlastním pokutovým územím ztratil míč, Fabbrini však nejen minul, ale navíc se při střele ještě zranil a musel být vystřídán.

Definitivně rozhodnuto bylo ve 37. minutě, kdy přihlížející diváci viděli neuvěřitelnou akci. Adrián u pravé lajny posunul míč Diegovi, ten ve vápně našel Falcaa, který vypnul svůj střelecký instinkt a povedenou patičkou našel opět Adriána. Asturijský útočník však potvrdil svou pověst nesobeckého hráče a místo toho, aby se pokusil o hattrick, našel ještě výhodněji postaveného Diega, který už dával do prázdné brány. Fantastická akce a výsledek 3:0 už definitivně musely po černém říjnu vrátit sebevědomí Colchoneros do starých kolejí.

Udinese se ještě v prvním poločase pokusili s výsledkem něco udělat, ale střela Floro Florese z hranice vápna letěla mimo.

Ve druhém poločase tempo hry značně zpomalilo a celkově se zápas začal vyrovnávat. Atléty probrala až střela zpoza vápna, jejímž autorem byl Abdi. Tvrdá rána naštěstí jen rozzvučela břevno.

Na opačném konci hřiště se ke slovu dostala kolumbijská hvězda. Radamel Falcao převzal před vápnem míč, proháčkoval se obranou Italů, povedenou střelou překonal Handanoviće a připsal si svůj 19. gól v 18 zápasech Evropské ligy.

V 70. minutě se na hřiště podíval mnohými fanoušky vyžadovaný Koke a jen pár sekund po vstupu na trávník mohl slavit gól. Falcaovi byl před vápnem vypíchnut míč, který se dostal až k odchovanci. Ten bez rozpakování vystřelil a jen těsně minul branku.

Do konce zápasu se už mnoho nestalo a tak fanoušci mohli už počtvrté v sezóně oslavovat výhru 4:0. Další zápas Colchoneros čeká v neděli v Getafe. Zopakují dobré výkony nebo navážou na špatné výsledky z venkovních hřišť?